anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłączanie WIFI do TV Bravia 40EX720

profile.country.pl_PL.title
viola408
Początkujący

Podłączanie WIFI do TV Bravia 40EX720

Mam TV Sony Bravia  KDL-40EX720. Chciałam połączyć się z Internetem bezprzewodowym przez adapter wi-fi Sagem bo taki otrzymałam z Neostrady. Niestety mój telewizor nie widzi go. Co mam zrobić aby połączyć TV z Internetem. A może ten model ma wbudowane wi-fi?

Message was edited by: Lajam.

Message was edited by: viola408

Dzięki Lajam i stubbs. Jaki zatem adapter mam kupić aby był kompatybilny z Bravią i liveboxem od Neostrady? A może jakieś inne akcesoria...?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Aby połączyć się bezprzewodowo powinnaś użyć dedykowanego modułu UWA-BR100. Z tym adapterem Sagem, Twój TV niestety nie będzie współpracować.


Zamieszczam film pomocny w konfiguracji połączenia bezprzewodowego:




Pozdrawiam :slight_smile:


profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Rozszerzając wypowieć Kolegi Lajam - adapter Wi-Fi Sagem nie będzie współpracował z Sony Bravia ze względu na brak sterowników pod to urządzenie w sofcie Twojej Bravii. Nie ma też możliwości w ingerencję oprogramowania, gdybyś chciał dodać lub usunąć jakąś część (choćby takie sterowniki pod inne urządzenia).

Ta sama rzecz tyczy innych urządzeń podpinanych do Bravii, które "nie mają własnego mózgu" takich jak choćby kamera do Skype. Inne urządzenia z własnym oprogramowaniem np Blu-Ray nie wymagają tego aby Bravia "myślała za nie" i nie potrzebne są w tym wypadku dodatkowe sterowniki.

http://it-pomoc.pl/komputer/sterownik

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
viola408
Początkujący

Co zatem muszę kupić aby było kompatybilne z Bravią i liveboxem Neostrady?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Odpowiedź już padła. Moduł Sony UWA-BR100.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

W rzeczy samej, Kolega Lajam przesłał Ci film z konfiguracji internetu w Bravii - jest to najbardziej przystępna wersja.

W wersji pisemnej wygląda to w następujący sposób:

http://pdf.crse.com/manuals/iManuals/pol/EX72x/nt_2nd_internet.html


W razie problemów z konfiguracją internetu, najpierw sprawdź wszystkie adresy MAC, zabezpieczenia sieci oraz zabezpieczenia w samym routerze. W tych miejscach najczęściej kryją się małe "haczyki" :smileywink:.


Pozdrawiam Stubb