anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomozecie?

profile.country.pl_PL.title
mateuszixinski
Początkujący

pomozecie?

krotko: kupilem sony 40nx800 + kabel hdmi arkas (cena 80 zl w media expert), podlaczylem n-tv przez hdmi i ...wielki zawod.

nie znam sie specjalnie na kalibracji, wiec po prostu ustawilem motionflow na wys., + maxymalna redukcje zaklocen, tymczasem obraz na programach hd typu hbo na szybkich scenach, czy scenach gdzie u kamera i akcja jest w ruchu, widac znieksztalcenia, obraz sie na bokach obrazu lekko tnie, nie jest ze tak powiem FLOW. i napisy na wszelkich paskach programow informacyjnych tez nie przesuwaja sie plynnie.

zalamany jestem o tyle, ze stary lcd samsunga, kupiony 4 lata temu za 3000 dziala dokladnie tak samo. obraz jest niemal identyczny jak w soniaczu za 4000 kupionym 4 lata pozniej.

czy myslicie ze moze kabel hdmi powinien byc lepszy, o wiekszej przepustowosci, jak do blue raya?
no ale czy to wplynie na plynnosc obrazu?
dodam, ze obraz statyczny jest jak brzytwa- przyznaje!
doradzcie prosze co tu zrobic.....
ewentualnie przykladowa kalibracja...cokolwiek...

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Mi się wydaje że sporo winy leży w N. Nie jesteś w stanie poprosić ich o przesyłanie lepszej jakości obrazu i jesteś uzależniony od tego co Ci prześlą.
Jeśli chodzi o kabel HDMI to sprawa się ma tak, że zmieniając kabel na droższy możesz polepszyć obraz, ale nigdy nie masz pewności jak dobry on będzie (znacznie się poprawi czy tylko troszeczkę). Jak najbardziej możesz spróbować z innym kablem, a stary zostaw sobie bo HDMI ma teraz większość urządzeń i prędzej czy później Ci się przyda :).

USTAWIENIA ZIMNEGO tutaj podsyałm przykładowe ustawienia obrazu dla serii EX - powinno pomóc, jeśli nie- zwracaj się do guru :c22 (nie bójmy się używać tego słowa), czyli Zimnego.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
mateuszixinski
Początkujący

wielkie dzieki! sprobujmy wiec z tymi ustawieniami od Zimnego:-)

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Oczywiście pochwal się jak wyszło i czy potrzebujesz jeszcze pomocy w razie czego :)

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Zmiana kabla HDMI miała by sens, gdyby jego jakość naprawdę powodowała, że obraz jest słaby, bądź zmieniając kabel 1.3 na 1.4.

Zaproponowane przez Stubb rozwiązanie ze zmianą ustawień obrazu może pomóc. No i zmniejsz redukcje szumów i Motionflow( o czym pisałem już na innym forum :) )

profile.country.pl_PL.title
mateuszixinski
Początkujący

jeszcze tego wszystkiego nie zrobilem, bo w domu bede dopiero jutro po poludniu.
mylagos a mozesz mi podac link to tego co o motionflow pisales? swoja droga- dzieki wszystkim za pomoc;) jutro bede dzialac!

profile.country.pl_PL.title
mateuszixinski
Początkujący

i jeszcze jedno. czytalem gdzies o tym, ze nx, jako jedyny, nie odtwarza divxow. podobno mialo to sie zmienic, gdy sony wprowadzi aktualizacje. czy cos wiadomo na ten temat? widzialem, ze zimny wrzucal niedawno aktualizacje...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

link. Tutaj odpowiedziałem :)

profile.country.pl_PL.title
mateuszixinski
Początkujący

hahahaha internet jest maly, jak sie okazuje;)
ale jednej rzeczy nie rozumiem...dlaczego mam wylaczac cos, co teoretycznie powinno zredukowac to, o czym mowie? fakt, jak na razie srednio dziala. no ale jak to jest Twoim zdaniem?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,
ustawienia do EX720 nie będą odpowiednie do NX800. Postaram się zamieścić coś rozsądnego, ale muszę przetestować.
Co do jakości Nki, coś jest nie tak. Nka prezentuje jedną z najlepszych jakości z platform satelitarnych. Posiada zaawansowane dekodery, które pozytywnie wpływają na odbiór. Być może jest źle dopasowana rozdzielczość? Przytrzymaj na dekoderze od Nki przycisk RES, i naciskaj aż pojawi się "1080i (HDMI)". Według mnie taka rozdzielczość jest najlepsza dla tego dekodera.