anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z dźwiękiem z Internetu hx720

pawloo-----
Początkujący

Problem z dźwiękiem z Internetu hx720

Witam mam problem z dźwiękiem w internecie. Gdy mam włączoną telewizję analogową to dźwięk idzie przez amplituner a gdy przełączam na internet dźwięk idzie tylko z telewizora. Proszę o pomoc . Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Opisz szerzej swój problem.
Jaki masz amplituner, jak go podłączyłeś do TV (jakimi kablami).
Opisz z jakiego źródła w internecie chcesz otworzyć dźwięk, czy to jest np film YT, czy muzyka z Wrzuta.pl etc.

Pozdrawiam Stubb
pawloo-----
Początkujący

Amplituner mam Onkyo ht-r518 podłączony kablem Av . Dźwięk chce otworzyć z Yt.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie pamiętam dokładnie, czy ten model może wydawać na zewnątrz dźwięk przez "AV".
Dwie opcje przychodzą mi do głowy. Zmień kabel (jeśli Twój amplituner ma takie wejście) na optyczny lub HDMI ARC (najlepiej na ten w najwyższym standardzie, czyli 1.4 - po co się cofać).
Druga opcja, w Options Twojego TV znajdziesz ustawienia dźwięku, zmień je na odpowiednie wyjście.

Zacznij od przestawienia opcji w TV, jeśli to nie pomoże, spróbuj z innym rodzajem kabla.

Pozdrawiam Stubb
pawloo-----
Początkujący

Czy mógłbyś mi dokładniej powiedzieć co mam zmienić w ustawieniach ?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

ustawienia->źródło dźwięku HDMI/DVI->... tu wybierz odpowiednią opcję (jeśli podłączasz przez HDMI.
ustawienia->cyfrowe wyjście audio->auto (jeśli podłączasz przez kabel optyczny).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

pawloo napisał(a):

Amplituner mam Onkyo ht-r518 podłączony kablem Av . Dźwięk chce otworzyć z Yt.



Przewodem AV, czyli dokładniej jakim? Takim 2x chinch? Pod jakie wyjście z telewizora masz podłączony przewód? I też dosyć istotne, jaki masz system kina (ile głośników)?
Tak jak wspomniał kolega Stubb, najlepszym rozwiązaniem jest puszczenie dźwięku poprzez przewód optyczny, albo HDMI. Wtedy telewizor może wysyłać dźwięk Dolby Digital, w tym przestrzenny 5.1.
Jeśli masz już podłączony system audio w sposób o którym wspomniałem, to tak jak pisał Stubb - należy przełączyć głośniki telewizora, na kino - z poziomu Menu. Naciśnik przycisk "Options" (pojawi się boczne menu) wskaż tam "Głośnik" (strzałeczką na sam dół) i "System Audio" (strzałka w prawą stronę) i zaakceptuj środkowym przyciskiem. Teraz dźwięk powinien być słyszany w kinie, jeśli wszystko masz dobrze podłączone, oraz kino jest nastawione pod odpowiedni port (tam gdzie est wpięty przewód od telewizora).

pawloo-----
Początkujący

Dziękuje za pomoc, dźwięk działa poprzez podłączenie przez kabel optyczny .