anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia 37EX500 - problem z przyciskiem HOME oraz Option

darken_rahl
Początkujący

Sony Bravia 37EX500 - problem z przyciskiem HOME oraz Option

Witam. Od pewnego czasu mam problem z przyciskami HOME i Options. Telewizor po wciśnięciu przycisku reaguje jedynie mrugnięciem diody nie uruchamiając menu. Sytuacja ma miejsce zarówno na pilocie jak i na przycisku wbudowanym w tv. Sytuacja jest o tyle dziwna, że przycisk HOME działa np gdy wybiorę złącze do którego nie jest podłączony np tuner, tv wyświetla brak urządzenia i od tego momentu przyciski działają. Przywracałem ustawienia fabryczne, niestety problem nadal się pojawia. Czy przyczyną tego może być tuner? Tuner to hd5000 cyfrowego polsatu. Z góry dziękuje za pomoc.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
alek08
Nowicjusz

Witam,mam ten sam problem w KDL-26EX550,pytałem w serwisie -powiedzieli ,że takiego przypadku jeszcze nie mieli!!!! Proszę forumowiczów o pomoc,dziękuję

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

A wcześniej działało?

Bo ja mam podobny problem z PS3  i BD systemem,jeśli mam ustawione sterowanie przez HDMI.Działa jedynie przez BraviaSync.Jak wyłączę "sterowanie prze HDMI"to wszystko dziła.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zaczął bym od odłączenia TV od prądu oraz odpięcia od niego wszystkich innych urządzeń na jakiś czas (powiedzmy 30min). Następnie należy podłączyć TV do prądu i sprawdzić jak się zachowuje. Jeśli wszystko jest OK można podłączyć inne urządzenia.

Drugą rzeczą jaką można samodzielnie sprawdzić baterie w pilocie. Jest to przyczyna którą zazwyczaj sprawdza się na końcu. Niby nic a nie działa .

Sprawdź dostępne aktualizacje dla Twojego modelu. Możesz zrobić to na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-37EX500/news/ASO_PL

Powyżej dla modelu EX500, a poniżej dla EX550

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-26EX550/downloads/AZ3EUA_1602

Jeśli wszystkie powyższe sposoby zawiodą - polecam kontakt z serwisem. Najprawdopodobniej coś jest z oprogramowaniem TV (i w jednym i w drugim przypadku).

Zgłaszanie TV do serwisu:

http://www.sony.pl/support/pl/repair

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
alek08
Nowicjusz

Sprawdziłem i wygląda to tak: po włączeniu TV i odbiorze programów z naziemnej przycisk HOME działa bez zarzutu.Po włączeniu tunera HD5000 cyfrowego polsatu i wybraniu opcji HDMI, przycisk HOME reaguje mrugnięciem zielonej diody,ale po naciśnięciu nieaktywnego przycisku na pilocie(np. Track ID) i następnie przycisku HOME menu się wyświetla :slight_smile:

dzięki za pomoc,pozdrawiam

Message was edited by: alek08

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Kontaktowałeś się z serwisem?

W pewnym momencie pomyślałem sobie, że coś jest nie tak z Twoim pilotem (może upadł i coś się obluzowało w środku), ale zastanawia mnie nadal zielona dioda, która mryga przy urzyciu HOME.

W większości przypadków mryganie diody (zielona lub czerwona) oznacza problem, który zgłasza się do serisu, a kolor i ilość "piknięć" diody jest informacją dla serisu gdzie szukać.

Pozdrawiam Stubb
Lesek44
Nowicjusz

Z TV jest wszystko ok. Sprawa jest dość prosta. Te przyciski są skonfigurowane w sync jako sterujące innymi urządzeniami. To znaczy jeśli do HDMI1 masz podłączony np. odtwarzacz BluRay to w momęcie przejścia na HDMI1 te przyciski aktywują BluRaya i pilot przejmuje controle (to działa super jeśli inne urządzenie jest też SONY). Wystarczy wejść w ustawienia->wejścia zewnętrzne-> BRAVIA sync ustawienia->Klawisze sterowanie urządzeniem i zmienić na "brak" (lib coś w tym stylu).