anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wybór folderów na TV

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

wybór folderów na TV

Witam

Mam taki oto problem, na obu telewizorach 22EX320 i 42W655 podłączonych po Wi-Fi z laptopem miałem widoczny folder z filmami, ostatnio coś sie zmieniło i nie mam tego folderu a fizycznie jest na laptopie.

Czy jest jakaś możliwość żeby można było ustawić widoczność folderów wybranych przezemnie na TV. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Jeżeli używasz serwer DLNA wbudowany w Windows 7 to tutaj jest dokładny opis:

http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/dlna-odtwarzanie-multimediow-w-sieci-lokalnej/

Jeżeli inny to poczytaj w dokumentacji serwera jak dodawać udostępniane katalogi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Jeżeli używasz serwer DLNA wbudowany w Windows 7 to tutaj jest dokładny opis:

http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/dlna-odtwarzanie-multimediow-w-sieci-lokalnej/

Jeżeli inny to poczytaj w dokumentacji serwera jak dodawać udostępniane katalogi.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Dzięki bardzo za informacje, folder już sie pojawił, mam jeszcze dodatakowe pytanie, czy jest możliwość usunięcia niektórych widocznych folderów w TV, są bezużyteczne i zaśmiecają okno wyboru
profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

O jakie konkretnie foldery Ci chodzi?
Widoczne będą tylko te, które udostępnisz.
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Udostępniam bibliteki video i obrazy a jak wchodzę na TV w Laptop (bo tak jest nazwany) to mam tam do wyboru foldery o nazwach: gatunki video, aktorzy video, seria, klasyfikacja, listy odtwarzania video, nagrany program telewizyjny, czy da sie je usunąć z TV?, wcześniej ich nie było, nie wiem skąd tam się pojawiły. A może jest taka możliwość żeby w TV był widoczny tylko ten jeden folder w którym mam filmy? Jeżeli tak to jak to wykonać?

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Acha...

Też mnie to denerwuje ale nie wiem jak się pozbyć. Wydaje mi się, że to kwestia konfiguracji Windows Media Player. Telewizor wyświetla to, co dostaje z serwera DLNA.

W tej sytuacji należałoby zapytać o pomoc support Microsoftu.

Jak znajdziesz rozwiązanie to napisz na forum. Chętnie skorzystam :neutral:

 

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

A więc tak, próbowałem nic nie udostępniać, zmieniałem ustawienia i nic to nie dawało, foldery i tak widniały w TV jak zaczarowane, w między czasie natrafiłem na przypadłość, że jak przewinąłem film nawet kawałeczek to już nie dało się go obejrzeć bez zaczynania od początku. Problem rozwiązałem w ten sposób, że wywaliłem Windows Media Playera, którego notabene i tak nie używałem, a miałem ze względu na to DLNA, zainstalowałem darmowy Uniwersal Media Serwer.
Prościutki w obsłudze, wybrałem jeden folder z filmami i na TV mam tylko 2 foldery ten mój wybrany i jeszcze jakiś Web, najprawdopodobniej związany z tym serwerem, był jeszcze jeden folder o nazwie Recently Played, ale wystarczyło za ptaszkować go w programie i został ukryty, a co najważniejsze każdy film po przewinięciu odtwarza się dalej bez problemu. Wydaje mi się że serwer ma tu istotne znaczenie.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

To może się wypowiem. Sam korzystam z PS3 Media Server, nie mam problemów z napisami, oraz ze zbędnymi folderami - foldery tylko te które dodam. Server działa sprawnie i jest prosty w obsłudze - znacznie lepszy niż Windowsowski.

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

To ja jeszcze wspomnę o Serviio, który chrakteryzuje się bardzo prostą konfiguracją w porównaniu do UMS i PS3MS. Obecnie z tego właśnie serwera korzystam.