anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia KDL-32EX421 Problem z usb

yogin-----
Początkujący

Sony Bravia KDL-32EX421 Problem z usb

Witam, tak jak w temacie problem dotyczy nie działającego wejścia usb. Od paru dni telewizor po podłączeniu pendriva (4gb)bądź tabletu przez kabel usb nie odnajduje go. Początkowo wszystko było tak jak powinno czyli podłączam pendriva, wyświetla się komunikat że wykryto urządzenie i normalnie odtwarzało. A teraz nic :(( Proszę o pomoc.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Sprawdzałeś czy dzieje się tak na obu portach USB ? Jeśli oba nie działają to myślę że coś nie tak może być z portami od strony technicznej i doradziłbym wtedy kontakt z serwisem.

yogin-----
Początkujący

Tak, Sprawdzilem i oba nie działają :(

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Spróbuj przywrócić jeszcze fabryczne ustawienia.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Możesz również zgłosić TV do serwisu gdyby sposób PeterMac'a nie pomógł.
Czy USB czyta inne urządzenia np pendrive (jest to najprostsze "urządzenie" z punktu widzenia TV więc powinno bez grymaszenia odczytać zawartość)?
Cz masz najnowszą wersję softu (choć ma to mały związek ze sprawą)?
Jeśli nie chce czytać żadnych urządzeń to mógł Ci się spalić USB.
Najszybciej możesz zgłosić TV do naprawy tutaj:
http://www.sony.pl/support/pl/repair

Pozdrawiam Stubb
yogin-----
Początkujący

Przywróciłem fabryczne ale to nic nie dało ;/ pendriva nie działa, telefon przez kabel usb także. Dzięki za link do pomocy ;) Dziwne że by się spalił skoro telewizor Kupilem we wrześniu

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Port USB jest dosyć wrażliwym portem. Czasami aby uszkodzić port czy pamięć wystarczy w trakcie używania wyjąć pamięć... Sam port można również uszkodzić podłączając różne urządzenia, również te nie do końca sprawne.

yogin-----
Początkujący

Każde podłączane urządzenie było w 100% sprawne a jeśli chodzi o wyjmowanie to zawsze po zakończeniu odtwarzania. A było podłączane max 7razy od zakupu

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niestety jest to tylko elektronika, a ta może się popsuć/uszkodzić.
Ja spotkałem się z mnóstwem pendrive'ów, które miały różne wymiary jeśli chodzi o "wtyk". Różniły się o ułamek milimetra, co powodowało luz lub opór przy wkładaniu takiej pamięci w port USB. W ekstremalnych przypadkach może to spowodować jakieś uszkodzenie.

Zgłaszałeś TV do naprawy? Nie obawiaj się wizyty serwisantów, bo oni działają w miarę możliwości u Ciebie w domu. Takie naprawy (choć każda jest rozpatrywana indywidualnie) są robione dość szybko.

Pozdrawiam Stubb
KrisKW
Początkujący

Na 99% telewizor nadaje się do naprawy. Sam miałem taki przypadek 4 dni po zakupie TV. Nagle USB przestało działać. Mój wniosek jest taki, iż USB w Soniakach są strasznie wrażliwe. Najzabawniejsze jest to, że nikt dokładnie nie potrafił mi powiedzieć kiedy podłączać i odłączać od USB urządzenia. W sklepie gdzie kupowałem i wymieniałem TV powiedzieli mi, że zawsze podłączają i odłączają przy włączonym TV i nigdy nic się nie stało. Komunikaty na ekranie TV też są dość niejasne.