anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia kdl v 4500 fonia

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
bogdan1948
Poszukiwacz

Sony Bravia kdl v 4500 fonia

Mam Sony Bravie kdl v4500 wszystko jest ok ale od czsu nadawania w  DVBT  MUX-8 nie mam glosu na tych kanalach.Prawdopodobnie moj TV nie ma tej fonii(A-3) w ktorym ten Mux-8 bedzie nadawal.Mam zatym pytanie co trzeba zrobic i czy jest taka mozliwosc aby ten Mux-8 odbierac z glosem.Skoro mam jeszcze dobry ten telewizor to chyba nie musze go wymieniac na nowy.Prosze o odpowiedz co  jak i gdzie i czy jest mozliwe z tym problemem zrobic.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgodnie z tym co napisałeś prawdopodbnie Twój model nie posiada obsługi dźwięku Dolby Digital PLUS (inaczej zwanego DD+ lub E-AC-3) w którym nadaje MUX8.

 

W 2008 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wymagania dla odbiorników TV cyfrowej (https://www.uke.gov.pl/wymagania-dla-odbiornikow-tv-cyfrowej-3453) informując, że każdy odbiornik DVB-T  lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T musi poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości) zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem Dolby Digital Plus (E-AC3).

 

W zależności kiedy TV kupowałeś możesz zgłosić się do producenta w celu aktualizacji oprogramowania lub rozważyć skorzystanie z praw przysługujących z rękojmi. 

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgodnie z tym co napisałeś prawdopodbnie Twój model nie posiada obsługi dźwięku Dolby Digital PLUS (inaczej zwanego DD+ lub E-AC-3) w którym nadaje MUX8.

 

W 2008 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wymagania dla odbiorników TV cyfrowej (https://www.uke.gov.pl/wymagania-dla-odbiornikow-tv-cyfrowej-3453) informując, że każdy odbiornik DVB-T  lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T musi poprawnie odtwarzać obraz jakości HD (wysokiej rozdzielczości) zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem Dolby Digital Plus (E-AC3).

 

W zależności kiedy TV kupowałeś możesz zgłosić się do producenta w celu aktualizacji oprogramowania lub rozważyć skorzystanie z praw przysługujących z rękojmi. 

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
bogdan1948
Poszukiwacz

Witam kolejny raz.Tak TV Sony zakupilem 2009.08.10 w Sklepie Plaza w Rzeszowie .Skorzystalem tez z promocji Sony "5 lat gwaracji"i zarejestrowalem przez strone internetowa. Teraz nie wiem czy mam pisac do producenta w tej sprawie ,isc do serwisu czy isc do Center Sony i to zglosic moze mi ktos podpowie.Czy to da rade zalatwic w Rzeszowie?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zapomniałem dodać, że:

Potwierdzone zostało to zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 grudnia 2009 roku, w którym Minister Infrastruktury ustalił wymagania techniczno-eksploatacyjne dla odbiorników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Rozporządzenie (Dziennik Ustaw Nr 221, Poz. 1742) określiło podstawowe parametry, jakie powinny spełniać odbiorniki telewizji cyfrowej, aby poprawnie odebrać i zdekodować sygnały wizji i fonii cyfrowego naziemnego sygnału telewizyjnego nadawanego z obszaru Polski. Zgodnie z Rozporządzeniem zarówno odbiorniki zintegrowane (tzn. telewizory wyposażone w tuner oraz dekoder) albo specjalne przystawki (tzw. STB - set-top box) do odbiornika analogowego powinny spełnić poniższe wymagania:

  • standard emisji DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial),
  • dla sygnału wizji obsługę formatu SD oraz HD kodowanych w standardzie MPEG-4 część 10 (H.264/AVC),
  • dla sygnału fonii obsługę formatów od mono, poprzez stereo i dwa dźwięki, aż do dźwięku dookólnego 5.1. kodowanych w systemie MPEG-2 Warstwa II, AC- 3 (Dolby Digital) oraz E-AC3 (Dolby Digital Plus).

Najlepiej skontaktuj się z supportem Sony:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Witam, wydaję mi się jednak że seria V4500 powinna obsługiwać dźwięk AC-3(DD) i E-AC3(DD+). W Sony generalnie było tak, że modele które obsługiwały video MPEG2 obsługiwały tylko dźwięk MPEG, natomiast od modeli, które miały obsługę MPEG4 była też już obsługa dźwięku AC-3 i E-AC3. W instrukcji od modelu V4500 jest też znaczek Dolby Digital Plus. Jak wygląda na Twoim TV obsługa dźwięku na innych kanałach w pozostałych multipleksach? W multipleksie 2 na kanałach TVN/TVN7 jest ścieżka Dolby Digital AC3, z kolei w multipleksie trzecim na kanałach TVP1 i TVP2 można wybrać ścieżkę Dolby Digital Plus E-AC3. W Sony ścieżkę dźwiękową zmienia się przyciskiem AUDIO na pilocie.
profile.country.pl_PL.title
bogdan1948
Poszukiwacz

Witam-Pisalem do Sony Support i  wyslalem im tak jak kazali Nr TV ,oprogramowania,date zakupu.Odpowiedz dostalem  ze ten telewizor nie posiada fonii DD+ (EAC-3)wiec nie bede odbieral fonii w Mux-8 .ze ten tv zostal wyprodukowany w 2008r (ja zakupilem 08.10.2009r)a co chodzi do ustawy na ktora sie powolalem to odpowiedz ich jest ze ustawa wyszla 19.12.2009r i oni nic w tej sprawie nie moga zrobic.No ja chyba tez nie jestem w stanie nic  zrobic chyba trzeba zakupic jakis Dekoder DVBT i tyle.Ja mam juz Dekoder Opticum X-7 ktory ma tez naziemna ale pech chcial ze w nim tez nie ma DD+.Takze musze kupic podobny nowy dekoder Sati+ DVBT lub tylko DVBT ktore juz maja DD+.Chyba ze moze ktos doradzi ze mozna jeszcze cos z tym fantem zrobic ale zdaje sie ze nic .Dzieki za pomoc Pozdrawiam.