anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony czy samsung ???

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

sony czy samsung ???

Witam , ciągle mam dylemat jaki kupić telewizor ?
Przedział cenowy - max 7500 tys
Musi być 46 calowy , moje typy to :
Sony 46Z4500
Sony 46W5500
Samsung UE46B7020

Za Samsungiem przemawia fakt ,że jest na ledach , co Wy na to ???

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wiesz, nie wiem czy na forum Sony można umieszczać informacje o innych markach. Technologia LED jest ciekawa, ale musisz poczytać sobie o specyfikacji tego telewizora i zobaczyć parę testów. Nie sugeruj się tylko jednym, zobacz przynajmniej 3-5 testów również ze stron zagranicznych. Osobiście wybrałem Sony :D
Tak czy siak wybór będzie zależał od Twoich preferencji. Może napisz cos więcej.
Był już podobny wątek, zerknij:

viewtopic.php?f=54&t=1995

i o W5500:
viewtopic.php?f=57&t=1759

profile.country.pl_PL.title
savik68
Początkujący

Witam

Nie ma się co zastanawiać jak tv to tylko Sony.Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
jezrdna
Początkujący

Dziwi mnie ,że jest tak mało odpowiedzi na moje zapytanie , myślałem że obrońcy "soniaka"wręcz zniszczą ofertę samsunga a tu co ???
Czyżby faktycznie oferta samsunga była tym czego szukam ???

svirus-----
Początkujący

To prawda że Sony używa matryc Samsunga co by mogło się wydawać że telewizory są podobnej klasy niemniej w praktyce to jednak przepaść na niekorzyść telewizorów Samsunga.Najczęściej kluczową role odgrywają tutaj procesory przetwarzające obraz, tuner i układy sterujące i niestety w tym Samsung wypada bardzo słabo. Mało kto też wie, że telewizory Samsunga mają tryb prezentacji z mocno przeregulowanymi ustawieniami także porównując w sklepie dwa telewizory różnych marek warto wziąść to pod uwage. Na korzyść telewizorów Sony przemawia doskonały tuner telewizyjny, układy sterujące i przetwarzające obraz. Trzeba przy tym też dodać, że firma Sony jest pionierem w różnych nowych rozwiązaniach technologicznych w telewizorach LCD nadając tym samym nowe trendy w tej dziedzinie.

oldguest
Początkujący

Jeszcze niepodważalny argument czyli 5 lat gwarancji.

svirus-----
Początkujący

Dodam jeszcze do tego że na żadnym forum nikt poważnie nie traktuje Samsunga pomimo że czasem trafiają się osoby które na tych forach chcą za wszelką cenę porównywać telewizory których sie porównywać właściwie nie da. Dobrze jest poczytać fora dotyczące TV Sat lub HDTV. W sklepie sprzedawcy serwują magie liczb charakteryzujących parametrów matryc pokazując obraz z blu-ray a po zakupie i podłączeniu domowej anteny następuję wielkie rozczarowanie. Nie zamierzam Cię namawiać na konkretną marke ale jeśli zależy Ci na dobrej klasie sprzętu to Samsunga nie bierz w ogóle pod uwage.
Pozdrawiam i życze udanych, przemyślanych zakupów.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

svirus napisał(a):

To prawda że Sony używa matryc Samsunga co by mogło się wydawać że telewizory są podobnej klasy niemniej w praktyce to jednak przepaść na niekorzyść telewizorów Samsunga.(..)



svirus napisał(a):

(..)jeśli zależy Ci na dobrej klasie sprzętu to Samsunga nie bierz w ogóle pod uwage.(..)



Nie prawda, Sony nie korzysta z matryc Samsunga. Samsung i Sony mają wspólną fabrykę, gdzie produkują matryce. Ale matryce są inne, ale z tej samej fabryki. Telewizory Samsunga, nie są tak złe jak o nich piszesz. Osobiście nie miałem, ale nie raz widziałem w sklepach i czytałem testy. Wybrałem Sony bo wg mnie jest lepszy, ale gdyby nie było Sony, wziąłbym Samsunga.
Zgadzam sie (już nie raz to pisałem), że najważniejsza jest elektronika. Tu Sony działa świetnie, można porównać starsze modele mające lepszy panel i podświetlenie, a nowsze modele które mają BE3. Obraz z BE3 jest lepszy. Chyba najlepszy dowód na wartościowość elektroniki w LCD.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

mozesz miec najlepszą elektronikę ale jak wyswietlacz jest kiepski- NIC to nie da

tak samo jest w akustyce. Mozesz stawać na głowie inwestujac krocie w najdroższy sprzet- jak masz do niego podpiete kolumny z pasmem 15 KHz - w życiu nie usłyszysz detali obecnych na 20 Khz

Prawda jest taka- LCD jako technologia- jest do kitu. Nie ważne jak bardzo producenci będą stawac na uszach - nigdy na żadnym LCD nikt nie zobaczy koloru czarnego. Orzyszłosć należy do OLED. Sam kupiłem swoją Bravię tylko jako telewizor dojazdowy- tzn na przetrzymanie

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tak, dokładnie podobnie myśle. Wracając do elektroniki, chodzi mi o porównanie ile można wycisnąć z teoretycznie starszych podzespołów. BE4 który zapewne będzie sobie radził jeszcze lepiej. Czytałem o Z5500, która ma mieć dokładnie wszytko, czego brakuje W5500. Lepszy panel itd. i również BE3.
Ja uważam, że owszem LCD nie jest technologią przyszłości, ale jeszcze sporo można z niej wyciągnąć. OLEDy narazie ogranicza ich cena... Niestety..