anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W W5500 foto w HD?

profile.country.pl_PL.title
grego38
Początkujący

W W5500 foto w HD?

We wczesniejszym modelu KDL 46W4500 był moduł "Photo TV HD", umożliwiający przegląd zdjęć cyfrowych z jakością HD. W nowszym W5500 nie ma tego modułu, ale jest moduł "Automatyczny tryb zdjęć (DLNA / USB / HDMI™)" . Czy on też umożliwia przegląd zdjęć cyfrowych z jakością HD?

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie miałem jeszcze bliższego kontaktu z W5500, z opisu wynika, że faktycznie nie ma Photo HD. W W4500 wygląda to bardzo ładnie. Ale to nie znaczy, że w W5500 niemożna oglądać zdjęć w HD. Jeśli zdjęcie jest w wysokiej rozdzielczości, wtedy jest w niej pokazywane. Wątpię, że LCD skaluje na niższą niż optymalna. Zdjęcia w wyższej rozdzielczości niż HD, są pewnie skalowane do odpowiedniej dla telewizora. Tak mi się wydaje, chociaż nie dał bym sobie obciąć ręki.

oldguest
Początkujący

Technologia odpowiadała za odpowiednie kolory przy wyświetlaniu zdjęć bardzo bliskie palecie sRGB. Nowe telewizory także bardzo dobrze prezentują zdjęcia ale chyba nie do końca tak jak na wydruku. Możliwe że na następcy Z i X-a będzie dopiero to miały. W każdym bądź razie jak ktoś nie siedzi w fotografii i nie obrabia zdjęć w sposób profesjonalny raczej nie rozpozna różnicy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Faktycznie, jest to powiązane z x.v.colour i Live Colour Creation. Widać to np. przy zachodzie słońca. W miejscu, gdzie na stosunkowo małym obszarze masz przejście z jednego odcienia na inny w rzeczywistości masz dużo kolorów. Podstawowa paleta barw nie pokarze ich wszystkich, gdzieniegdzie mogą być widoczne nierówne przejścia. Przy tej technologii, przejścia są płynne.

Razak-----
Początkujący

Nie zapominajcie, że dzięki Photo TV, telewizor nie ma problemów z plikami RAW, czyli fajna sprawa dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych- tak samo przydatna dla takich osób wglądu do dokładnych informacji o zdjęciach przesłona, iso etc. Nie wszystkim się to przyda, ale jak ktoś ma lustrzankę to na pewno mile widziane.

profile.country.pl_PL.title
grego38
Początkujący

No to zmartwiliście mnie, Panowie :cry: . Robię dużo zdjęć cyfrówką, kamerą cyfrową i efekty oglądam na TV. Jeśli nowy model W5500 jest gorszy (pod tym wzgledem) od starszego W4500 posiadającego "Photo TV HD" to, przyznam nie wiem co zrobić - już przymierzałem sie do kupna W5500, a teraz nie wiem co wybrać (jeśli jeszcze taki będzie, bo przecież juz prawie nigdzie nie ma w sklepach starszego modelu). Żeby mozna było gdzieś porównać wyświetlanie tego samego zdjęcia w W4500 i w W5500 ....
"Zimny" - czy Ty coś porównywałeś na obu modelach TV? Co radzicie?

oldguest
Początkujący

Razak napisał(a):

dzięki Photo TV, telewizor nie ma problemów z plikami RAW



Sprawdziłem model KDL40Z4500 czyta RAW-y i 40W5500 także. Po krótkim teście można stwierdzić że kolory na Z4500 odpowiadają bardziej naturalnym, na W5500 zdjęcie jest wyświetlane w jak by DRO ustawić na maksymalny level (więcej szczegółów w ciemnych miejscach).

Krótki test wykazał także ze model 40Z4500 nie widzi JPEG-ów z A900 (czyli tych 24MPix pewnie za duża rozdzielczość) za to cRAW-y widzi te co jeden zajmuje 37MB.... Model W5500 widzi i RAW-y i jpeg-i

Konkluzja nasuwa się prosta. Photo TV HD odpowiada za odpowiadania paletę do wyświetlania zdjęć i tylko z tym należy to wiązać. Brak Photo TV HD w modelu W5500 powoduje małe przekłamania w kolorach między tym co jest wyświetlane a np. wydrukiem zdjęcia w skalibrowanym odpowiednio fotolabie. Przy czym na zdjęciu widać więcej szczegółów w ciemnych miejscach więc można powiedzieć takie DRO w telewizorze.

Najlepsze rozwiązanie ma tutaj X4500 ponieważ tam można jeszcze wybrać paletę między Adobe RGB a sRGB....

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No niestety W5500 nie ma Photo HD. Też tego żałuje.
Nie miałem możliwości porównać tych modeli pod tym względem, generalnie to nie miałem na dłużej styczności z W5500- oprócz sklepu... A wiadomo, w sklepie to sobie za dużo nie potestujesz. Tu może CS Bielsko coś więcej może powiedzieć.

Jeśli zależy Ci na Photo HD, to Z4500. Jest świetny LCD, swego czasu chorowałem na niego, teraz bardziej zależy mi na X4500... Z4500 jest bardzo podobny do W4500, różni się paroma szczegółami- ale na korzyść. Tu masz porównanie:

http://www.sony.pl/comparison/kdl46z450 ... 46w4500aep" target="_blank

Kamerkę, aparat możesz podłączyć pod LCD i lecisz w optymalnej jakości.

Tu masz wątek z porównaniem W5500, czy Z4500:

viewtopic.php?f=54&t=1995" target="_blank

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No właśnie, jak zawsze CS Bielsko najszybszy :D
Ale Z powinien widzieć mniejsze zdjęcia JPEG. Dziwne, że z A900 nie ogarnął się...
Ok, Photo HD odpowiada za "naturalność" wyświetlanych zdjęć, czyli min. wykorzystanie technologii Live Colour Creation. Ale dodatkowo Z4500 ma x.v colours, co przy niektórych scenach z kamerki i niektórych zdjęciach też robi swoje...

oldguest
Początkujący

Zimny napisał(a):

Ale Z powinien widzieć mniejsze zdjęcia JPEG. Dziwne, że z A900 nie ogarnął się...



Tak oczywiście mniejsze jpeg-i widzi. 24Mpix do scalowania do 1080 jest sporo roboty i wymaga dużej pamięci (jak na TV) żeby to zbuforować więc pewnie temu.