anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HX755 i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Sony HX755 i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu

Witam


Mam nadzieję że ktoś jeszcze z szanownych forumowiczów korzysta z wspomnianego modułu i może zechciał by się ktoś podzielić wrażeniami jak to współpracuje.

Problem wygląda tak że jakkolwiek moduł współpracuje z TV jednak czasami trzeba naprawdę dużo cierpliwości gdy przechodząc na któryś z kanałów widzę ciemność i za chwilę komunikat "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować", wracam na kanał który był odkodowany i nie ma problemu tylko wyłączenie TV lekkie wyciągnięcie i włożenie modułu odkoduje kanał, aż do czasu gdy znów trafię na ten komunikat.

Teraz nie wiem kogo winić Polsat czy Sony, może po równo wina rozkłada się - problem zgłaszałem w Polsacie i technicy kontaktowali się i jeszcze mają kontaktować, no ale rozmowa telefoniczna nie naprawi problemu.

Pozwoliłem sobie też sprawdzić niestety tylko na jednym TV był to LG bo miałem taką możliwość i tam nie ma problemu po za tym Cyfrowy Polsat jest na liście dedykowanych satelitów (tak jak tu cyfra+ i n-ka) - nic dziwnego że tam ładnie współpracuje.


Ktoś gdzieś mi powiedział że niewłaściwego operatora wybrałem - przepraszam wybieram takiego jaki mi pasuje, ale też moim zdaniem zarówno ten operator jak i Sony powinni robić wszystko żeby to działało bo jak tak dalej będzie to tylko zniechecają klientów do siebie.


Wspomnę jeszcze o czym już napomknąłem w innym poście że dopisują się na końcu listy inne kanały i nie wiem jak to wyeliminować i co powoduje taki efekt że raz 3 , potem 1600, aż w końcu 3000 kanałów - ciekawe ile da radę dopisać?


Pozdrowienia.

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
przemoncz
Początkujący

juz mam kanaly dzieki koledze slawul_ :) ale problem jest dalej. wszystko chodzi dobrze a tutaj przelacze na np. tvp 2 HD i wszystko zablokowane, i musze wyciagac modul i wkladac i ten kanal dziala. i tak jest co chwile jak przelanczam kanaly... dzwonilem juz do sony ale bakba nie wie o co chodzi i narazie mi nie pomogla.


Message was edited by: przemoncz


Message was edited by: przemoncz

profile.country.pl_PL.title
przemoncz
Początkujący

sprawdzałem modul cam od cyfrowego polsatu na samsungu UN40C7000 i wszystko działa nic sie nie zacina.

tak ze to na 100% wina sony.


profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Nie ma sensu wydzwaniać bo tylko naciągniesz się na koszty i nic nie wskurasz, lepiej napisz choć też nie powiedziane że znajdzie się kompetentna osoba, ale nóż widelec. Pisz tu: http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc/email Niestety Sony zaczyna sobie pogrywać, bo to jest niepoważne ze strony Sony że tak długo i nic z tym nie robią (i jeszcze udają że nie wiedzą o co chodzi) - dla n-ki która później powstała to mogli dedykowanego satelitę nadać i dobrze współpracuje moduł z TV, a z CP który o wiele dłużej to nie mogą, to jak im zależy na klientach? Czy będą pozyskiwać teraz klientów na komórki polewane wodą?

Po za tym to co zauważam kolejny problem od modułu CI+ CAM CP, EPG z opóźnieniem - brak albo dopiero pojawia się jak na kanał się wejdzie, a też u mnie ostatnio tvn-y pakują się uparcie z nc+ ot tak same na końcu listy. I trzeci miesiąc czekamy na nowy soft.


profile.country.pl_PL.title
przemoncz
Początkujący

Pisałem na FB o Tym problemie i zobaczymy co z tego wyjdzie.



profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przemoncz - FB czy forum nie jest kanałem kontaktu z Sonym. W tych miejsach możesz opisać swój problem czy podzielić się opinią na jakiś temat. Wiadomo, zawsze ktoś kto zna odpowiedź chętnie pomoże ale w takich sprawach najlepiej kontaktować się telefonicznie lub mailowo w Sonym (jak i ze wszystkimi producentami - czy to TV czy każdej innej rzeczy).

Slawul podrzucił Ci linka w poście wyżej więc nie będę powtarzał - najlepiej pisemnie składaj do Sony pytanie, zażalenie etc. Zawsze ktoś odpowie i pomoże w problemie.

Pozdrawiam Stubb
Borekpoznan
Nowicjusz

Poradził sobie ktos juz z tym problemem....poniewaz jestem swiezym uzykownikiem CP na 40EX725 i mam taki sam problem... 😕

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Nie sądzę żeby ktoś sobie poradził na tych wcześniejszych modelach jak wg. metody którą wcześniej opisywałem. Problem tak długo będzie występować dopóki decydenci z SONY nie zdecydują się na dołączenie oprogramowania tak jak jest to już w modelach z 2013 r. -  czyli wśród n-ki i Cyfry+ jest Cyfrowy Polsat  jako satelita dedykowany.

Moim zdaniem tylko to rozwiąże istniejący problem, a więc trzeba do SONY pisać i dopominać się o to żeby dołączyli Cyfrowy Polsat.

 

Pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
gruberto
Poszukiwacz

Witam serdecznie.

 

Podpinam się pod temat. Korzystam z usługi multiroom w Multimedia Polska. Posiadam u nich trzy moduły CAM z kartami abonenckimi.

Posiadam trzy telewizory SONY:

 

BRAVIA KDL-42W829B - podpięty do neta przez WiFi

 

BRAVIA KDL-32W655A - podpięty do neta przez WiFi

 

BRAVIA KDL-32EX720 - podpięty do neta przez kabel sieciowy

 

Wszystkie trzy posiadają moduł CAM:

CONAX DVB CI

 

Problem jest podobny, raz na jakiś czas wszystkie kanały są zakodowane. Pomaga wyjęcie modułu i włożenie go ponownie lub wyłączenie tv z sieci. Czasami dzieje się tak codziennie lub kilka razy dziennie, czasami raz na miesiąc.

Multimedia twierdzi że z ich strony wszystko jest ok, telewizor powinien współpracować z modułem ponieważ jest on zgodny z powszechnymi standardami.

Czy ktoś znalazł sposób na tem moduły? :slight_smile:

 

Mała aktualizacja, odpowiedź z serwisu Sony:

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Jeżeli problem ten pojawia się na wszystkich telewizorach, oznaczać to może , że moduł tej firmy nie jest do końca kompatybilny z CI+

Sprawdzić to można instalując moduł innej firmy.

Ze strony telewizoa należy się upewnić, że po pierwszym włożeniu modułu zostały przywrócone ustawienia fabrycznie i dopiero po tym wyszukane kanały.

 

Oczywiście tak zrobiłem, ale co by było śmieszniej po przywróceniu ustawień fabrycznych modułu oraz tv, wyszukaniu kanałów - zawiesił się :slight_smile:

lupinskim
Nowicjusz

Mój tv KDL-55w805A i moduł cam z MULTIMEDIA i sprawa wygląda dokładnie tak samo. Po włączeniu telewizora bardzo często nic - dopiero wyjęcie modułu i wsadzenie go ponownie pomaga. Już zrobiłem z siebie głupka bo chciałem z Multimediami zerwać umowe - mówię " że nie po to kupiłem usługę, żeby ktoś ciągle musiał wyciągać i wsadzać kartę!!!" - bo stwierdzili że to wina TV a ja nie chciałem w to uwierzyć! A tu taki zonk - sprawdziłem moduł w telewizorze Szajsunga i przez tydzień nie zacięło się ani razu. Masakra. Piszcie wszyscy do tych leni na support - niech się wezmą za robotę przy oprogramowaniu! Michał