anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD55XE7005

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

SONY KD55XE7005

Witam, mam takie pytanko. Kupiłem parę dni temu tytułowy tv. Chodzi mi o tryb hdr, kiedy gram w scenie gra, nie widać żeby działało hdr, muszę wtedy zmienić scenę, czyli hdr nie działa automatycznie? Trochę głupie to, bo jak wiadomo tryb gra jest przeznaczony do gry. Może ktoś mi wyjaśnić? Pozdrawiam. Mam ps4 pro i sprawdzane na gran turismo sport. Pozdrawiam..

Tagi (1)
12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W ogóle Ci nie działa HDR? Pamiętaj, że konsola musi być podłączona do HDMI 2 lub 3 i włączony musi być na wybranym HDMI format ulepszony.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Mam podpiete pod hdmi2, przeczytałem że trzeba wcisnąć home dalej wyjścia zewnętrzne, ale ja nie man tego " wyjścia zewnętrzne" 

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Poprosiliśmy zespół trenerski żeby sprawdził dla nas ten tryb. Postaramy sie wrócić jutro z odpowiedzią. W międzyczasie mozesz zostawić też krótką wiadomość w tej sprawie naszemu wsparciu technicznemu - często gęsto testują masę naszego sprzetu, być może badali już ten try wcześniej

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Jak włączam konsole to wyskakuje że działa w 4k, jak włączam gran turismo to 1080p, a dlatego że 4k w tej grze niema, ale hdr jako tako nie widać  po zmianie sceny, widać jak działa hdr. Ale intryguje mnie to dlaczego, nie mam opcji "wyjścia zewnętrzne  

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Nie posiadam tego modelu TV ale spróbuj jak to jest opisane w instrukcji obsługi  tego modelu:

https://www.sony.pl/electronics/support/res/manuals/4686/46860494M.pdf

Ustawienia systemowe->Ustawienia->Ustawienia AV->Format sygnału HDMI: Ulepszony.

Sprawdź też czy kabel HDMI który posiadasz spełnia wymagania obsługi prędkości 18GB/s bywa, że kable niskiej jakości sprawiają problemy.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Mam kabel od ps4 pro

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Na wszelki wypadek zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Sygnał HDR powinien być automatycznie wykrywany przez telewizor. Proszę o informację, czy w ustawieniach telewizora w opcji Format sygnału HDMI wybrany został "Ulepszony" oraz konsola została podłączona do złącza HDMI 2 lub HDMI 3.

Dodatkowo proszę o weryfikację, by ustawienia konsoli pozwalały na wysyłanie sygnału 4K HDR.

Czyli zalecenia o których Ci wspomniałem wcześniej.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Wrócę do domu i dam znać jak poszło. Zrobię wg zaleceń..

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Nie mam czegoś takiego jak ustawienia av1531407044370241863138.jpg