anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KDL-32EX720 - problem z aktualizacją manualną i połączeniem z internetem.

KubanskY
Nowicjusz

SONY KDL-32EX720 - problem z aktualizacją manualną i połączeniem z internetem.

Witam społeczność SONY!

Otóż mam pewien problem, przedwczoraj kupiłem używany telewizor SONY KDL-32EX720. Sprawdzając funkcję tego telewizora natknąłem się na problem związany z internetem. Jako że mieszkam na stancji i łączę się przez wifi z routerem, postanowiłem zmostkować router TP-LINK przez WDS z routerem livebox, po to by móc skrętką podłączyć telewizor. Gdy łączę się z siecią z menu telewizora, wszystko jest okej, pobiera adresacje stan połączenia OK. Ale gdy chcę wejść na przeglądarkę sieciową i wklepie google.pl  to pokazuje mi komunikat że ta strona wymaga zbyt dużo pamięci sieciowej i automatycznie mnie wyrzuca. Pomyślałem że może trzeba zaktualizować oprogramowanie. Znalazłem opcje aktualizacji, wszedłem i znowu powitał mnie komunikat ale tym razem o błędzie 2103, krzyczy żebym sprawdził stan sieci i ustawienia, no ale lączy się z internetem przecież. Poczytałem trochę i pomyślałem żeby spróbować zaktualizować manualnie. Moja aktualna wersja oprogramowania to PKG3.904EUA-0104 a w internecie znalazłem plik z początkie PKG4, postanowiłem go pobrać i według instrukcji zainstalować, sformatowałem pendrive do FAT32, rozpakowałem archiwum i wrzuciłem folder z plikiem .bin na pendrive. Gdy go podłączam wyświetla się że wykryto pamięć masową i tylko komunikat o wyłączeniu urzadzenia przed odłączeniem, czekam i nigdzie mnie nie przenosi. Wiem że youtube już nie obsługuje ale chciałbym mieć chociaż możliwość korzystania z przeglądarki. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Koniecznym jest aby plik rozpakowany umieszczony był w głównym katalogu pamieci USB. Pamiętaj też aby nie odłączać pamięci USB do momentu kiedy telewizor sam ponownie się włączy.

 

Pozdrawiam

KubanskY
Nowicjusz

Na wstępię chciałbym podziękować za odpowiedź, jeśli chodzi o pamięć USB została ona sformatowana do FAT32, folder po rozpakowaniu trafił bezpośrednio do katalogu głównego pamięci, zrobiłem według instrukcji opisanej przez SONY. Problem wynika z tego że nie wykrywa mi pamięci masowej jako aktualizacji, pendrive włożony do telewizora jest wykryty ale TV nie reaguje na niego i nie pokazują mi się żadne okna z aktualizacjami.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Dziwna sprawa. Czy próbowałeś wyłączyć TV i ponownie włączyć jak pamięć USB jest włożona do TV? Jęsli to nie pomoże spróbuj jeszczeraz ściągnąc plik z aktualizacją ze strony lub spróbuj użyć inną pamięć USB.

 

Pozdrawiam

KubanskY
Nowicjusz

Próbowałem na kilku pamięciach, pamięć USB którą posiadam też jest SONY. Telewizor włączałem i wyłączałem, zero reakcji. Może zbyt duży przeskok w aktualizacji może trzeba znaleźć nieco starszą wersję ale młodszą od tej którą mam a nie do najnowszej od razu?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Próbowałeś reset do ustawień fabrycznych a potem dopiero aktualizację.

 

Pozdrawiam