anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bezpieczne odłączenie urządzenia USB

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Bezpieczne odłączenie urządzenia USB

Witam,

Po podłączeniu do telewizora urządzenia USB pojawia się informacja, aby przed odłączeniem wyłączyć urządzenie. Przegrzebałem menu i nie widzę opcji w stylu "odłącz bezpiecznie urządzenie USB". Skoro nie ma takiej opcji to po co ta informacja przy jego podłączaniu?

Chyba że gdzieś jednak taka funkcjonalność jest?

Model telewizora raczej nie ma znaczenia, ale gdyby to: KDL-32EX500.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
zizi-----
Początkujący

chyba chodzi o to , aby nie rozłączać podczas korzystania z urządzenia, czyli w czasie oglądania materiałów np: filmy, zdjęcia...

profile.country.en_PL.title
spens1988
Nowicjusz

zizi napisał(a):

chyba chodzi o to , aby nie rozłączać podczas korzystania z urządzenia, czyli w czasie oglądania materiałów np: filmy, zdjęcia...



podczas oglądania to pewne, jednak wydaje mi się, że chcąc wypiąć urządzenie usb należy wyłączyć telewizor (niestety).

profile.country.pl_PL.title
zizi-----
Początkujący

spens1988 napisał(a):

zizi napisał(a):

chyba chodzi o to , aby nie rozłączać podczas korzystania z urządzenia, czyli w czasie oglądania materiałów np: filmy, zdjęcia...



podczas oglądania to pewne, jednak wydaje mi się, że chcąc wypiąć urządzenie usb należy wyłączyć telewizor (niestety).




ja wyjmuję gdy TV jest w innym trybie na razie nic się nie popsuło - w/g mnie źle został przetłumaczony opis

profile.country.en_PL.title
spens1988
Nowicjusz

zizi napisał(a):

spens1988 napisał(a):

zizi napisał(a):

chyba chodzi o to , aby nie rozłączać podczas korzystania z urządzenia, czyli w czasie oglądania materiałów np: filmy, zdjęcia...



podczas oglądania to pewne, jednak wydaje mi się, że chcąc wypiąć urządzenie usb należy wyłączyć telewizor (niestety).




ja wyjmuję gdy TV jest w innym trybie na razie nic się nie popsuło - w/g mnie źle został przetłumaczony opis



też o tym myślałem - trzeba by spróbować zmienić język na angielski i zbadać komunikat. bez sensu wydaje się wyłączanie telewizora, ale póki co robię tak dla pewności.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Komunikat, żeby wyłączyć urządzenie przed jego usunięciem, jest spotykany w wielu miejscach, i tyczy się on właśnie tego bezpiecznego usuwania sprzętu. Używając jakiś urządzeń na USB na komputerze staram się korzystać z tego, jednakże w sumie nie powinno to mieć jakiegoś większego wpływu na działanie urządzenia. Najważniejsze jest, aby przed odłączeniem USB zakończyć korzystanie z niego, czy to kopiowanie danych, czy oglądanie filmu z niego.

Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

Wyłączenie telewizora (standby) nie wyłącza korzystania z USB. Pendrive nadal miga diodą, więc nawet w stanie czuwania coś z niego korzysta. Istotnie nic nie powinno się zepsuć, bo telewizor nie dokonuje zapisu, a uszkodzeniu mogą ulec raczej dane zapisywane niż czytane. Tak czy innaczej bez sensu jest ten komunikat pojawiający się po podłączeniu urządzenia.

profile.country.pl_PL.title
zizi-----
Początkujący

Sprawdziłem przed chwilą i:

podłączając urządzenie USB gdy TV jest na SB - nie palą się lampki, ale już po wyłączeniu TV z włożonym np: pen, czy czytnikiem kart - to lampki się palą, zresztą na SB laser wyjścia optycznego pali się cały czas

dysk twardy 500 GB to samo, po wyłączeniu TV nadal się kręci - zasilanie przez USB

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Sytuacja jest podobna jak w przypadku komputera. Tu również jak masz podpiętą pamięć USB, czy nawet myszkę i "uśpisz" system - zasilanie jest ciągle podawane do urządzenia. Najpewniejszą opcją jest wyłączenie telewizora przy wkładaniu/usuwaniu urządzenia USB. Bardzo ważne jest, aby koniecznie nie usuwać w trakcie odtwarzania! Gdy pamięć jest używana, nie można tego robić!

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

I tu właśnie spora niedoróba Sony. W tunerze SAT mam jawnie opcję odłącz urządzenie USB, po której dioda elegancko gaśnie, a sam tuner przestaje widzieć i móc korzystać z urządzenia, dokładnie tak samo jak ma to miejsce w komputerze po bezpiecznym odłączeniu urządzenia. W Sony tego brakuje :(