anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-40EX650

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
peter__13
Początkujący

Sony KDL-40EX650

Witam,

jestem - mam nadzieję szczęśliwym - posiadaczem Sony KDL-40EX650 od grudnia. Przeglądałem troche ustawienia, nic jednak nie zmieniałem. Chciałbym zapytać czy są jakieś optymalne ustawienia (poza fabrycznymi) dla tego TV. Ogladam normalne programy zwykłe oraz HD + gram na PS3. Wszystko podłączone HDMI. Podczas grania w PES bądź w FIFE podczas szybszych akcji wydaje mi się obra zamazany (próbowałem poustawiać w opcjach PS3 coś ale nie przyniosło to skutku). Czy to jest normalne że jest obra zamazany gdy bramkarz wykopuje piłkę bądź w powtórkach? Czy można wyłączyć ten motionflow, moze to od tego?

Z góry dziękuję za informacje, nabardziej zalezy mi na najlepszych ustawieniach dla TV.

Pozdrawiam,

Peter

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli zaś chodzi o kalibrację i to jak różne mogą być ustawienia by uzyskać taki sam obraz na tych samych modelach ( ale różnych egzemplarzach ) telewizorów, proponuję byś zajrzał tutaj:http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodzi o ustawienia obrazu tak aby jak najlepiej oddawał to co na filmach - można uzyskać to tylko poprzez profesjonalną kalibrację. Każdy egzemplarz jest inny i wymaga innych ustawień. A jeśli chodzi o konsolę - powinieneś ustawić w telewizorze tryb gry - wtedy wyłączone zostaną wszelkie polepszacze obrazu.

profile.country.pl_PL.title
peter__13
Początkujący

Dzięki za informację, a gdzie i jak można poczytać i zrobić kalibrację?

Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie istnieje coś takiego jak idealne ustawienia, które możesz ściągnąć z sieci. Już wyjaśniam dlaczego.

Otóż każda sztuka TV różni się od siebie w minimalny sposób, pomimo tego iż Sony dokłada wszelkich starań do powtarzalności swojej produkcji (jak każda filma swoją drogą).

Te małe odchylenia powodują niekiedy spore różnice w obrazie pomiędzy konkretnymi sztukami (mówię tu raczej o ekstremalnych przypadkach). Dolicz to, że parametrów w ustawianiu obrazu jest kilka i te różnice rosną kaskadowo.

Ja polecałbym Tobie samodzielnie ustawić (nie skalibrować, bo to są dwa różne pojęcia) swój TV.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizo...

na której znajdziesz podstawowe informacje. Taka podstawowa wiedzia da Ci pojęcie o efekcje jakiego możesz się spodziewać.

P.S. zawsze możesz wrócić do ustawień fabrycznych i cofnąć wprowadzone przez Ciebie zmiany w obrazie.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli zaś chodzi o kalibrację i to jak różne mogą być ustawienia by uzyskać taki sam obraz na tych samych modelach ( ale różnych egzemplarzach ) telewizorów, proponuję byś zajrzał tutaj:http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

profile.country.pl_PL.title
peter__13
Początkujący

Dzięki, widzę że to nie do końca taki proste.

Trochę pobawiłem się w ustawieniach, skorzystałem ze ściągi w linkach powyżej ale teraz to już nie wiem czy jest lepiej czy gorzej 😕

W tym TV nie ma chyba opcji zmiany trybu na GRA bądź innych albo ja tego nie widzę, jakies wskazówki?

NIe ma też opcji wyłączenia motionflow...

Message was edited by: peter__13

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Tryb gry powinieneś znaleźć wchodząć pokolei w :

[Ekran]->[Obraz]->[Tryb obrazu]-> i tutaj wybierz ->[Gra-Standard].

Informację tę znalażłem w I-Manualu.

profile.country.pl_PL.title
peter__13
Początkujący

Tam mam 3 opcje do wyboru: standardowy, żywy i własny. Niestety nie ma nic związanego z GRĄ

Message was edited by: peter__13

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Informacje brałem z tego miejsca :

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/PL/index.html

Wkleję jeszcze jak to wygląda w oryginale :

  1. Ustaw [Wybór sceny].
    Przejdź do strony
  2. Naciśnij przycisk HOME, a następnie za pomocą przycisków / wybierz [Ustawienia] u dołu ekranu.

  3. Wybierz [Ekran] za pomocą przycisków /, a następnie naciśnij przycisk .

  4. Wybierz [Obraz] za pomocą przycisków /, a następnie naciśnij przycisk .
  5. Wybierz [Tryb obrazu] za pomocą przycisków /, a następnie naciśnij przycisk .
  6. Wybierz żądaną opcję za pomocą przycisków /, a następnie naciśnij przycisk .
    Zwróć uwagę, że opcje zmieniają się w zależności od ustawienia [Wybór sceny]. (np. jeśli ustawienie [Wybór sceny] to [Ogólna], wówczas opcjami w [Tryb obrazu] będą [Żywy], [Standardowy] i [Własny].)

Aby powrócić do ostatnio oglądanego źródła, naciśnij dwukrotnie przycisk HOME.

profile.country.pl_PL.title
peter__13
Początkujący

ehh wiec w ustawieniach systemowych... dzięki sprawdzę jak się teraz gra :

Message was edited by: peter__13