anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony kdl47 805a

ROZWIĄZANE
Krecik------
Nowicjusz

sony kdl47 805a

witam posaidam ten tv od kilku wszytsko super obraz w dzien wymiata odwzorwanie ruchu rewelacja. Ale jedna wielka wada nierówne podswietlenie matrycy szczególnie  4 rogi jasniejsze i troszke u góry wkurza przy ogladaniu w nicy filmów czarny skopany mega. czy nadaje sie to wymiany a jesli nie moze ktos podac ustawienia zeby to znikło czy kalibracja usunie ten problem czy wiekszosc tv tak ma czy zalezy jak sie trafi , wiem sto pytan do .... ale chce to jakos rozwiazac gwrancja lub ustawienia na samym koncu kalibracja co robić

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
yaras2
Poszukiwacz

Witam

Mam ten sam model. Od miesiąca. Przy pierwsze włączeniu miałem podobny problem. Nieco mocniej świecił lewy górny róg. Po wstępnym skorygowaniu ustawień obrazu było dużo lepiej. Pamiętaj, że fabrycznie TV uruchamiane jest w trybie obrazu "żywy". Zmiana choćby na "standard" zmniejsza siłę świecenia matrycy.

Teraz mam wprowadzone inne ustawienia obrazu na wyjściu TV i inne na odtwarzaczu BD (film). W innych też warunkach oświetlenia oglądam TV i w innych filmy.

Pobaw się ustawieniami obrazu, szczególnie "podświetlenie", "jasność", "kontrast", i myślę, że znajdziesz optymalne ustawienia dla siebie. Jak nie, to zamów kalibrację profesjonalną. Obraz na tym nie straci :). 

Czerń nie jest powalająca w tym modelu ale wg. mnie bardziej niż akceptowalna.  Podświetlenie matrycy wg. mnie też jest równomierne. Kupując w MM miałem zapewnioną wymianę gdyby było inaczej ale nie było potrzeby.

pozdrawiam

Y.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
yaras2
Poszukiwacz

Witam

Mam ten sam model. Od miesiąca. Przy pierwsze włączeniu miałem podobny problem. Nieco mocniej świecił lewy górny róg. Po wstępnym skorygowaniu ustawień obrazu było dużo lepiej. Pamiętaj, że fabrycznie TV uruchamiane jest w trybie obrazu "żywy". Zmiana choćby na "standard" zmniejsza siłę świecenia matrycy.

Teraz mam wprowadzone inne ustawienia obrazu na wyjściu TV i inne na odtwarzaczu BD (film). W innych też warunkach oświetlenia oglądam TV i w innych filmy.

Pobaw się ustawieniami obrazu, szczególnie "podświetlenie", "jasność", "kontrast", i myślę, że znajdziesz optymalne ustawienia dla siebie. Jak nie, to zamów kalibrację profesjonalną. Obraz na tym nie straci :). 

Czerń nie jest powalająca w tym modelu ale wg. mnie bardziej niż akceptowalna.  Podświetlenie matrycy wg. mnie też jest równomierne. Kupując w MM miałem zapewnioną wymianę gdyby było inaczej ale nie było potrzeby.

pozdrawiam

Y.

Krecik------
Nowicjusz

Dzieki za odp . Na zywym u mnie jest masakra od razu to zmieniłem na srandard polepszylo sie alw dalej widac rogi i gore jasniejsza . Trafiłem na jakis kiepski egzrmplarz jest yo mega wkurzajace cos tam postawiłem ale zawszecwidac mniej lub wiecej . Moglbys mi podac swone ustawienia moze cos jeszcze wymyśliłes lepiej niz ja. Ale watpie kilka godzin spedzilem . Wielki minus za podswietlenie nie podlega gwarancji musze z tym zyc. 4000 nie wart pol ceny. Ogolnie tv do oglądania w dzien. Podswietlenie w lg ma tesciu lepsze za 2900. Albo mam pecha . Zawiodlem sie na tej marce. Tv powinien byc chyba sor czy ma w miare riwne podswietlenie. Rozumiem jeden rog dwa troszke ale nu
Ie takie przeswity. Prosze cie podaj mi twoje ust. Moze sprobuje ich
profile.country.PL.title
yaras2
Poszukiwacz

Ok. Podeślę coś na priv wieczorem. Pamiętaj jednak, że moje preferencje mogą się u ciebie nie sprawdzić :slight_smile:

Co do podświetlenia, a właściwie jego równomierności to zazwyczaj ten model miał dobre opinie w necie.

Ja sobie "zagwarantowałem" ewentualną wymianę kupując w MM. Tak na wszelki wypadek "gdyby coś". I w MM nie było z tym problemu (ale z wymianą na inny TV a nie ze zwrotem!), choć sprzedawcy mówili, że akurat z sonym nie pownno być problemu :cool: 

pozdrawiam

Y.

Krecik------
Nowicjusz

Nie wiem to mam pecha nie moge zwrocic juz tv . Prosze o te ust zobacze moze akurat. U mni na srandardowym i np podswietlenie 0 widac to musze dac jasnosc na 68 ale wtedy nie ciekawy obraz nie ma chmur ale wiadomo .
Krecik------
Nowicjusz

Podalbys te usrawienia na ogladanie w nocy