anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDLW50829b - problem z napisami z serwera DLNA

blade8383
Nowicjusz

Sony KDLW50829b - problem z napisami z serwera DLNA

Dzień dobry Wszystkim

 

We wspomniamy tv, nie mam problemu z napisami wyświetlanymi z dysku usb / pendrive'a, te ładują się w porzaku (znam dokumentację, plik nazywa się identycznie co film, rozszerzenie srt).

Problem pojawia się, gdy uruchamiam server zgodny z DLNA i TV może odtwarzać filmy udostępnione na serverze. W tej sytuacji pojawia się problem, TV nie widzi żadnych zewnetrznych plików z napisami, może odtworzyć jedynie te, zakodowane w samym pliku video.

 

Jest to dla mnie spory problem, praktycznie uniemożliwia z korzystania z serverwa DLNA a kopiowanie za każdym razem filmu na pendrive jako workaround jest bardzo męczącą opcją.

Czyt ktoś zna na  to rozwiązanie ?

Może sony wyda jakąś aktualizację

 

Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za informację w temacie.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Pisałem o tym 1.5 roku temu (w kontekście Android TV) - nie raczą nawet odpisać. 

 

Napisów po DLNA nie ma i raczej nie nastawiałbym się, że kiedykolwiek będą. Posiadacze Android TV mogą korzytać z innych aplikacji (np. KODI), a reszta... no cóż - podziękować Sony za "super" produkt i nigdy więcej niczego od nich nie kupować.

blade8383
Nowicjusz

Problem w tym, że mój tv nie jest na androidzie.

Odpisali mi dziś, nic odkrywczego:

 

Poniżej odp.

Pytanie za 100 punktów ile Sony kosztowałoby dać update firmware w swoich TV i udostepnić tę funkcję, która już działa w przypadku USB i dodać ją do DLNA?

Serio? to aż takie kosztowne? a ile ludzi byłoby zadowolonych?

tej funkcji nie ma mnóstwo ich tv.

Jeśli Sony to czytasz pomyśl nad drobną aktualizacją, czasem małe rzeczy cieszą.

 

 

..Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Sony.

Uprzejmie informuję, że telewizor nie odtwarza napisów do filmów poprzez połączenie DLNA. Nie jest to usterka telewizora, ani bład w oprogramowaniu.

Obsługiwanie napisów do filmów dostępne jest tylko przy odtwarzaniu poprzez USB.

Potwierdzenie powyższych informacji znajduje się pod poniższym linkiem w tabeli obsługiwanych kodeków:
http://pdf.crse.com/manuals/14HE468111/PL/codeclist.html#10

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Oczywiście, że to nie jest dla nich problem. Ale po tym co widzę co się dzieje w temacie Android TV to uważam, że im nie zależy na Twoim zadowoleniu - bo nie potrafię znaleźć innego racjonalnego wytłumaczenia. Kaska wpływa, ludzie kupują ten szajs - to im wystarczy.

 

Apropo ich chęci do rozwijania funkcjonalności: od około roku ludzie narzekają, że w KODI nie ma przycisku 3D. Poszeprałem trochę i znalazłem aplikację Picture Mode Control, która po nazwie listuje aplikacje, które rozpoznawane są jako aplikacje video = mają 3D i przełącznik 24p. Wystarczy dodać KODI do tej listy i wszyscy byliby zadowoleni; były ku temu co najmniej 3 okazje, bo tyle chyba w było aktualizacji w tym roku. Dla osób, które nie znają się oprogramowaniu: dla Sony dodać KODI jako aplikację Video to tak jakby otworzyć zeszyt i napisać tam: org.xmbc.kodi. Niedługo udostępnie wszystkim zmodyfikowaną wersję KODIego: jest 3D i 24p. Póki co sprawdzam czy wprowadzone modyfikacje są "legalne". Testowane na dwóch W809c - działa.

 

Także @Sony_Polska jak to jest, że uparty programista w weekend jest w stanie sprawić, żeby KODI dzialało płynnie i miało przycisk 3D (TO CZEGO CHCĄ LUDZIE, WASZY KLIENCI!), a Wy i cały zespół programistów jaki macie nie możecie zrobić tego przez rok? Kpina.

 

blade8383
Nowicjusz

No widzisz, każdy ma swój problem.

Ja nie mam za dużo do zrobienia nie mam android tv, moje aplikacje ogarniaczają się tylko do tch udostępnionych przez samo Sony.

Halo? Sony? Może dodacie wspomniane kodi do mojego tv? Chyba łatwiej jednak udostępnić funkcję napisów nie tylko po usb a również DLNA?

 

Kupiłem ten tv do gier, miał dobry czas rekacji, jednak gdybym wiedział że multimedialnie tak będzie kulał, wybrałbym konkurencje.

 

Kupuję każdą konsolę sony a tutaj nawet nie chcą w minimalnym stopniu rozwinąć firmware.

jak żyć? Wnioski i nauczka na przyszłość...