anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Test W5500!

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Test W5500!

Są już pierwsze testy 40W5500 (tylko angielskie)!

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/

Recenzja, ocena zadziwiająco dobra. Poprawione skalowanie, idealna czerń, przywrócona kontrola balansy bieli i korekcja gamma w menu :D no i dużo innych.. Ciekawostką jest zminimalizowanie cloudingu. U mnie ten problem nie występuje, ale niektórym zdarzał się. Tu po kalibracji jest zminimalizowany, znikomy- więc ok. Co o tym sądzicie?

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik
scarface-----
Początkujący

Ciekawy test, choć trochę skromny w informacje, ale skoro jest już na hdtvtest to pewnie lada moment będzie też na innych portalach.

scarface-----
Początkujący

Zimny napisał(a):

ocena zadziwiająco dobra.


Że wypadnie dobrze to raczej nie jest zaskakujące :) Przecież raczej nie wyszedł by model gorszy od poprzednika.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No niby wiadomo, logiczne. Ale wiele zastosowań (np. zmiana podświetlenia) przed testami stwarzało mieszane uczucia- jak widać raczej niepotrzebnie. Więcej testów pojawi się na pewno w tym tygodniu. Będą też polskie (ciekawe jak nasi "testerzy" potraktują ten LCD)...

Razak-----
Początkujący

Faktycznie ograniczenie cloudingu na pewno wyjdzie na dobre mi minimalny w niczym nie przeszkadzał (a po miesiącu znikł), ale sporo osób przez ten efekt się wahało. Co do samego testu troszkę za ubogi jak dla mnie, w sumie najciekawsze będzie zestawienie ze starszym modelem- w4500.

scarface-----
Początkujący

A ja, mimo że ciekawy nowych rozwiązań, to jednak póki co w4500 w zupełności mi wystarcza. Jeśli będę brał pod uwagę nowe modele to od 46 cali w górę, ale zobaczymy jak będzie z cenami.

Ps. muszę wrzucić (napisać :slight_smile: ) recenzje mojego W4500 bo zaraz się okaże, że modelu nie ma w sprzedaży i są już recenzje do serii 5500.

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz

Pierwsze co mi się nie podoba w tym modelu to miejsce usytuowania gniazda ethernetowego. Wcześniejsze rozwiązanie było o wiele zgrabniejsze. Z tego rozwiązania ucieszą się zapewne najbardziej osoby, które wieszają tv na ścianie.

Nie mogę się doczekać recenzji przedstawiającej działania tych widget'ów. Ciekawe czy Sony wykorzystuje tu osiągniecia innych firm np. Google. To by była rewelacja. Siedzisz oglądasz film, a jednocześnie masz np. podgląd na sytuacje na allegro itp. Może ma ktoś już informacje na ten temat?

Znalazłem też wrażenia użytkowników modeli W5500:
1) wypowiedź nam064
http://whathifi.com/forums/2/207613/ShowThread.aspx

2) porównanie W4500 z W5500 - wypowiedź cmf:
http://whathifi.com/forums/3/207613/ShowThread.aspx

Oraz test oficjalny hifi:
http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-40W5500/

Najczęściej co się widzi na necie to analiza czy zmiana panelu 10 bitowego na 8 bit to dobry krok.
Nie rozumiem też pewnych posunięć ECO Sony. Zrezygnowanie z podświetlanego znaku Sony w celu oszczędności energii. Przecież w W4500 jest opcja z wyłączeniem tego więc kto chce to sobie zdecyduje jak chce.

oldguest
Początkujący

Dzisiaj miałem szansę trochę obadać W5500.... obok stał Z4500

+ na pewno dużo lepszy kontrast czarne jest naprawdę czarne
+ z tego co zauważyłem lepiej działa dynamiczne zarządzanie podświetlaniem (ten Advenced Contras Enhancer faktycznie daje rade)
+ DLNA i tutaj wielkie moje zdziwienie działa AVCHD :shock: Ogólnie z tego co zauważyłem to co się nagra aparatem (tymi nowymi np. T500 720p obraz) albo kamerami AVCHD to działa :shock:
+ USB Media Player - działa chyba to samo co przez DLNA
+ AppliCast - po za bajerami typu zegar analogowy, alarm, kalendarz, kalkulator czy strefy czasowe są bardzo fajne/użyteczne tapety online czy czytnik RSS co prawda niekiedy zgłasza problem z formatem XML ale to może nadawca RSS nie do końca wziął sobie standard XML do serca.
+ ma smuklejszą obudowę z tyłu
+ XMB działa zdecydowanie szybciej niż w poprzednich seriach

To takie pierwsze wrażenie.

A ten port z boku do DLNA... Panel jest głębiej niż w poprzednich seriach. To znaczy kabla nie będzie widać.

profile.country.GB.title
Radeon255
Nowicjusz


+ z tego co zauważyłem lepiej działa dynamiczne zarządzanie podświetlaniem (ten Advenced Contras Enhancer faktycznie daje rade)



Jak prezentuje się biel przy tym ustawieniu czy nadal wpada w szarość.


A ten port z boku do DLNA... Panel jest głębiej niż w poprzednich seriach. To znaczy kabla nie będzie widać.



Hmm. To jeśli tak jest to już to gniazdo z boku mi nie przeszkadza. Miałem obawy, że kabel będzie psuć cały efekt wizualny.