anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tuner DVB-C i DLNA

shaman-----
Początkujący

tuner DVB-C i DLNA

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem telewizora Sony KDL 40v5500.
Mam kilka pytań technicznych dotyczących tego modelu.

1.Chce wziąć od telewizji kablowej w moim mieście "sygnał cyfrowy" (wraz z kilkoma kanałami HD) który nadawany jest przez nich w systemie DVB-C. Czy przy zakupie tego telewizora będę musiał brać od mojego operatora telewizyjnego dodatkowy dekoder czy wystarczy mi wbudowany tuner w tym modelu ?

2.Certyfikat DLNA który posiada ten model umożliwia przeglądanie zdjęć, muzyki i filmów z komputera z tym certyfikatem. Jakiego rodzaju materiały video można oglądać na tym telewizorze i w jaki sposób zainstalować taki certyfikat w swoim komputerze ?

Pozdrawiam
Robert Sabat

5 ODPOW. 5
scarface-----
Początkujący

1. Mój W4500 ma wbudowany tuner zgodny z DVB-C (choć mi nie przydatny) ale czy ma go V5500 nie wiem niestety. Raczej skłaniam się do tego, że ma, ale na 100 proc. Ci nie powiem

2. Jeśli korzystasz z Windowsa, to jest on zgodny z protokołem DLNA i żadnych certyfikatów instalować nie trzeba. Z filmów z tego co pamiętam to nowe V i W obsługują mpeg1 i mpeg2 są też zgodne z AVCHD. Generalnie filmów typu "divx" nie będziesz mógł obejrzeć za pomocą sieci, do tego potrzebne jest podłączenie komputera bezpośrednio.

oldguest
Początkujący

shaman napisał(a):

Czy przy zakupie tego telewizora będę musiał brać od mojego operatora telewizyjnego dodatkowy dekoder czy wystarczy mi wbudowany tuner w tym modelu ?



Problem nie jest z dekoderem ale z tym że dostawcy nie udostępniają modułów CI z kartami deszyfrującymi... Tutaj moim zdaniem będzie problem.

shaman napisał(a):


w jaki sposób zainstalować taki certyfikat w swoim komputerze ?



Wystarczy Widnows Media Player 11 z odpowiednio skonfigurowanym udostępnianiem multimediów. Oczywiście musi być "stworzona" sieć między komputerem a telewizorem.

scarface-----
Początkujący

Idąc w kierunku DLNA chciałbym z ciekawości dopytać czy za pomocą PS3 można zbudować sieć bezprzewodową, tzn czy PS3 łączy się z modemem poprzez wifi a dalej już po kablu do telewizora? Słyszałem, że jest to możliwe i w sumie ma sens bo z kablem może być problem jeśli modem daleko.

oldguest
Początkujący

Ale jeśli się ma PS3 to po co używać DLNA w telewizorze? Ewentualnie wigety mają sens. Z tego co się orientuję PS3 nie ma takiej możliwości chyba żeby zainstalować tam linux-a wtedy mostkowanie nie powinno być problematyczne o ile zna się linuxa.

Dużo prostszym rozwiązaniem jest zakup AP który działa w trybie AP Client lub w trybie mostu (ale to też trzeba przestawić router który udostępnia internet a nie każdy tak potrafi). Są też fajne konwertery z Wi-Fi na np. 4 złącza Ethernet (mamy taki na salonie ale jeszcze nie podłączałem tego bo mamy parę kabli pociągniętych).

scarface-----
Początkujący

dzięki za wyjaśnienia :) . Gdzieś czytałem o tym PS3 i jeśli ponownie trafie na taką dyskusję to dam znać o co tam chodziło