anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ustawienie zegara

ROZWIĄZANE
cemitka
Poszukiwacz

ustawienie zegara

Jak w temacie. telewizor KDL-55W905a.

Chodzi mi o to, że po każdym ustawieniu w TV godziny można ją "pokazywać" do momentu wyłączenia dopływu prądu (wyłączanie z listwy). Po czymś takim trzeba ponownie ustawiać czas. Czy istnieje możliwość aby powyższego uniknąć.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Cytuję instrukcję:

"Aktualny czas jest ustawiany automatycznie, jeśli telewizor odbiera czas z sygnału cyfrowego. Jeśli telewizor nie odbiera sygnału cyfrowego, ustaw aktualny czas ręcznie."

Z Twojej wypowiedzi wynika że TV nie posiada podtrzymania godziny (ustawionej ręcznie) po wyłączeniu zasilania co wydaje się dziwne. Nie które TV kasują dane dopiero po np. 60 minutach od wyłączenia.

 

Pozdrawiam

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Cytuję instrukcję:

"Aktualny czas jest ustawiany automatycznie, jeśli telewizor odbiera czas z sygnału cyfrowego. Jeśli telewizor nie odbiera sygnału cyfrowego, ustaw aktualny czas ręcznie."

Z Twojej wypowiedzi wynika że TV nie posiada podtrzymania godziny (ustawionej ręcznie) po wyłączeniu zasilania co wydaje się dziwne. Nie które TV kasują dane dopiero po np. 60 minutach od wyłączenia.

 

Pozdrawiam

 

cemitka
Poszukiwacz

Witam.

Kontaktowałem się telefonicznie z SONY, gdzie poinformowano mnie, że.... to normalne. Tak być może, że data i godzina w ustawieniach tak naprawdę przeznaczona była do odbioru ...analogowego, a przy odbiorze cyfrowym może zanikać nawet bez wyłączania energii elektrycznej.

Na moje sugestie, że mamy XXI wiek i jest to TV najnowszej generacji z internetem, przeznaczony raczej do odbioru telewizji cyfrowej pani odpowiedziała, że nic na to nie poradzi.