anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W905 oraz brak internetu

Brachson
Poszukiwacz

W905 oraz brak internetu

Witam,

 

Mam nastepujacy problem:

1. Internet 10Mb/sec download oraz 5Mb/sec upload

2. Komputery oraz telefony dzialaja bez zarzutu

3. TV W905 (55'') podlaczony kablem to gniazda internetowego + Modul CAM od NC+

4. Niezaleznie od konfiguracji internetu (reczne nadanie IP oraz DNS lub automatyczne) TV pozwala mi na polaczenie z internetem (3 statusy OK)

5. Jak tylko wejde to aplikacji (np. YouTube) ktora korzysta z internetu widze ze internet dziala bardzo powoli co skutkuje jednym z ponizszych zachowan telewizora:

  • YouTube sie wylacza i TV pokazuje program ktory wczesniej ogladalem, np. TVN
  • YouTube sie wylacza, TV restartuje, pokazuje sie logo SONY i wlacza sie na programie ktory wczesniej ogladalem np. TVN
  • TV sie wylacza i LED miga na czerwono 8 razy

6. Jak sprawdze na TV predkosc internetu uzywajac: testera, np. speedofme to predkosci sa nastepujace: PING: 4k, 😧 0,2Mb/sec, U: 0,1Mb/sec (co jest okolo 50 razy mniej niz mam w rzeczywistosci).

 

I tutaj UWAGA:

Czasem wszystko dziala OK, to znaczy predkosc na testerze, np. speedofme mam 6Mb/sec i YouTube dziala OK, ale tez potrafi sie wylaczyc np. po godzinie dzialania.

 

Generalnie gdzies wyczytalem ze minimalne predkosci internetu dla contentu to 2,5Mb/sec dla SD oraz 10Mb/sec dla HD - te wartosci oczywiscie nie sa spelnione w punkcie 5 powyzej dlatego TV sie wywala.

 

Pytanie tylko dlaczego mam tak slabe polaczenie z netem w TV Sony.

 

Pozdrawiam,

Michal 

7 ODPOW. 7
jedrus1
Poszukiwacz

Dardzo jestem ciekaw czy znalazles jakies rozwiazanie tych problemów,  poniewaz moj tv zachowuje sie podobnie czekam na jakies sugestie co dalej z tym fantem zrobic.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry Brachson, witaj na forum!

Przesyłam poniżej propozycje, które należy zastosować przy problemach z aplikacjami internetowymi:

Proszę:

1. Odświeżyć zawartość internetową TV
2. Zaktualizować oprogramowanie TV
3. Powyłączać wszystkie inne urządzenia (komputery, tablety, telefony), które w tym czasie korzystają z łączności bezprzewodowej (wifi i bluetooth) i sprawdzić czy problem nadal występuje.
4. Przywrócić ustawienia fabryczne TV
5. Przywrócić ustawienia fabryczne routera
6. Upewnić się, że minimalna, gwarantowana prędkość połączenia dla sygnału SD to 2,5 Mb/s; dla sygnału HD 10 Mb/s.

Zachęcam też do zapoznania się z zaleceniami z poniższego linku:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/30132/kw/

 


Jeśli powyższe propozycje nie rozwiążą problemu, telewizor należy zgłosić do serwisu.

Naprawy serwisowe można zgłosić samodzielnie poprzez poniższą stronę internetową:

http://services.sony.pl/support/pl/repair

Proszę wpisać model produktu w pole wyszukiwania w postaci np.: KDL-55W905A
Proszę wybrać "wyszukaj" i postępować krok po kroku zgodnie z komunikatami na ekranie. Prawidłowa rejestracja powinna zakończyć się informacją o potwierdzeniu przyjęcia rejestracji i możliwością wydrukowania potwierdzenia lub informacją o wysłaniu maila z linkiem do potwierdzenia. Jeśli to nie nastąpi należy przeprowadzić cały proces od początku.

 

 

Życzę pomyślnego rozwiązania problemu i pozdrawiam,

Agnieszka_J

 

Brachson
Poszukiwacz

Pani Manager,

 

Pani nie przeczytala moje postu! Nie spelniam punkty #6 z Pani listy co jest powodem moich problemow ale wina lezy po stronie TV nie internetu poniewaz wszystkie urzadzenia dziala z predkoscia 10MB/sec tylko telewizor 0,2Mb/sec

 

Probowalem tez poprzez Wi-Fi z LTE (ponad 30Mb/sec) i tez nie dziala.

 

Tez mam wyslac TV do serwisu ktory wyciagnalem z pudelka 3 dni temu i zaplacilem za niego 7k? 

 

Prosze o konkretna porade a nie przeklejenie textu z clip-boarda!

jedrus1
Poszukiwacz

Poza tym dlaczego dzieje sie tak najczesciej podczas wlaczania You Tube. Filmy z innych aplikacji jak narazie chodzą i dlaczego nie wywala aplikacji tylko wylacza caly telawizor?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Kolego napisałeś, że czasami w przypadku gdy Youtube działą wolno:

"TV sie wylacza i LED miga na czerwono 8 razy"

Mówiłeś o tym w serwisie. Ilość mrugnięć diody może wskazywać kod błędu lub usterki.

 

Zastanawia mnie też, że masz predkości rzędu 0,2MB/sec a innym razem 6MB/sec. Czy możesz wykluczuć zakłoćenia kabla ethernet (jakieś urządzenia w bliskosci które mogą zakłócać pracę)? Jakiego używasz kabla FTP czy UTP? Wina może zarówno leżeć po stronie TV (przepełnia się bufor pamieci TV) jaki i samego YouTuba (problem po stronie ich serwera). Sprawdź też gdy masz prędkość rzędu 0,2MB/sec na TV jak wygląda sprawa prędkości w tym czasie na komputerze po sieci ethernet nie Wifi. Może Twój dostawca internetu nie zapewnia stałej wartości albo masz uszkodzony router.

 

Pozdrawiam

Brachson
Poszukiwacz

Alez oczywiscie ze 8 mrugniec oznacza cos - blad polaczenia do internetu (miedzy innymi).

 

Wszystko chodzi idealnie poza TV (iPhone na domowym WiFi, LTE, Komputer na kablu oraz WiFi). TV nie dziala zarowno na kablu, na WiFI domowym oraz przez access point stworzony na iPhone z LTE.

 

Problem dotyczy na 100% TV lub/i serwisu YouTube ale stawaiam na software Sony.

Brachson
Poszukiwacz

Czy ktos z SONY czyta te posty? Jakies informacje w tej sprawie?