anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania


Witajcie,


w niektórych modelach BRAVIA dostępny jest tryb WiFi Direct. Funkcja ta daje możliwość prostego połączenia telewizora BRAVIA posiadającego wbudowaną sieć WiFi (lub podłączony adapter WiFi), z innym urządzeniem posiadającym WiFi. Połączenie urządzeń jest bezpośrednie, z wyłączeniem routera.


Zalety WiFi Direct?


Strumieniowe przesyłanie multimediów oraz proste połączenie.
Dzięki WiFi Direct w BRAVIA nie musimy konfigurować serwerów DLNA, posiadać routera itp. Posiadając sam komputer z WiFi, telefon czy tablet, możemy bezpośrednio połączyć się z telewizorem i przez sieć WiFi wysyłać zdjęcia, muzykę, filmy.



Ograniczenia WiFi Direct


Standard WiFi Direct jest bardzo młody. Co za tym idzie jest mało współpracujących serwerów, programów które zwiększają kompatybilność formatów multimediów oraz możliwości wysyłania. W przypadku DLNA są takie programy jak PS3 Media Serwer, które przed wysłanie np. filmu do telewizora zmieniają jego format - na kompatybilny z telewizorem. Z jednej strony wymaga to znacznej wydajności od komputera i dużej szybkości sieci w przypadku filmów HD. Jednak znacznie zwiększa to ilość odtwarzanych formatów - gdzie DLNA ma jeszcze dużą przewagę.
Reasumując, poprzez DLNA i serwer jak np. PS3 MS odtworzymy więcej formatów wideo, muzyki, czy większą ilość zdjęć – niż poprzez Windows Media Player 12 i WiFi Direct. W obecnej formie DLNA jest bardziej funkcjonalne. Jednak jeśli wyjdzie jakiś ciekawy serwer transkodujący multimedia, moim zdaniem WiFi Direct będzie miało dużą przewagę.



Czego potrzebujemy do konfiguracji WiFi Direct?


Telewizor BRAVIA z funkcją sieci bezprzewodowej i z trybem WiFi Direct.
Laptop, telefon, tablet z funkcją sieci bezprzewodowej.
Program umożliwiający strumieniowe przysyłanie multimediów przez WiFi. W przypadku komputerów może być Windows Media Player 12 (dostępny w Windows 7). W przypadku smartfonów i tabletów często producenci dostarczają potrzebne oprogramowanie (np. program Allshare).



Jak podłączyć urządzenie do BRAVIA w trybie WiFi Direct?



Na pilocie od telewizora naciskamy „HOME”. Wskazujemy na „Aplikacje” i włączamy „WiFi Direct”. Po uruchomieniu naciskamy „Options” i wybieramy „Ręczne”, następnie „Inne metody”. Pojawi się informacja z nazwą sieci (SSID), oraz potrzebny do połączenia klucz.


Konfiguracja z komputerem.


Otwieramy okno zarządzania siecią WiFi (tam gdzie mamy pokazane dostępne sieci, domyślnie w prawym dolnym rogu przy zegarku). Wskazujemy na sieć którą stworzyła nasza BRAVIA i łączymy się. Zostaniemy poproszeni o klucz zabezpieczający. Wpisujemy klucz z ekranu telewizora (ważne małe i duże litery). Połączenie powinno zakończyć się pomyślnie. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu, oraz nowe okno WiFi Direct. System Windows zapyta nas o lokalizację naszej sieci, klikamy na „Sieć domowa”.


Konfiguracja z telefonem/tabletem.


Sposób konfiguracji jest praktycznie taki sam. Na telefonie/tablecie wyszukujemy dostępne sieci, łączymy się z siecią BRAVIA, wpisujemy klucz zabezpieczający. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu oraz nowe okno WiFi Direct



Jak wysłać multimedia do telewizora z komputera?



Uruchamiamy program Windows Media Player 12. W górnym pasku narzędzi klikamy na „Strumień” i wskazjemy na „Automatycznie zezwalaj urządzeniom…..”.


http://imageshack.us/a/img513/6907/wmp1p.png



Mamy dwie możliwości wysłania muzyki, filmów, zdjęć do telewizora. Pierwszy sposób, to przeciągnąć pliki na listę odtwarzania, czyli na fragment ekranu widoczny na zdjęciu poniżej:


http://imageshack.us/a/img220/5333/lis1.jpg


Następnie klikamy na dany plik (bądź zaznaczmy kilka plików). Zostanie odblokowana ikona „Odtwarzaj do”. Klikamy na nią i wskazujemy nasz telewizor BRAVIA (zdjęcie poniżej).


http://img831.imageshack.us/img831/4653/lista2o.png


Multimedia powinny zostać wysłane i pojawić się na ekranie telewizora, a na ekranie komputera nowa lista plików, podobnie jak na zdjęciu poniżej. Na nią możemy przeciągać nowe pliki, które chcemy odtworzyć.


http://img51.imageshack.us/img51/4598/wpm3.png


Drugi sposób to kliknięcie prawym klawiszem myszy na folder/plik multimedialny, wskazanie „Odtwarzaj do”, i wybranie naszego telewizora. Tak jak w pierwszym przypadku, pojawi nam się lista multimediów.


http://img440.imageshack.us/img440/6900/wmp2n.png



Jak wysłać pliki z telefonu/tabletu do telewizora?


Telefony z systemem Android zazwyczaj są wyposażone w programy do udostępniania. Samsung posiada program „AllShare”, ….
Multimedia możemy przesłać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z dedykowanego oprogramowania, jak np. AllShare.
Drugi sposób to skorzystanie bezpośrednio z poziomu np. galerii zdjęć. Wchodzimy w galerię, uruchamiamy zdjęcie, klikamy opcje, udostępnij i wskazujemy program do wysyłania (np. AllShare). Nasz telewizor zostanie wyszukany, potwierdzamy i multimedia pojawią się na ekranie.



W ramach rozwoju oprogramowania do obsługi WiFi Direct, będę uzupełniał wątek.


Pozdrawiam,
Zimny.



Message was edited by: Zimny_


41 ODPOW. 41
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Pod Symbian nic nie ma (z mojej wiedzy) i raczej nie będzie. Mimo iż system ten jest open source, ustępuje nowszym platformą które są permanentnie rozwijane.
Chociaż nie można wykluczyć, że ktoś napisze taką aplikację z czasem rozwoju i popularyzacji WiFi Direct.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Moim zdaniem Symbian zaniknie niedługo, a "sympatyków" tego systemu jest coraz mniej. Tak jak pisał Zimny - niedługo Symbian zostanie zastąpiony przez Windows 8, także rozwijanie systemu, który niebawem ma zostać zastąpiony innym wydaje się mało racjonalne.

Pozdrawiam Stubb
marcinmorawiec
Początkujący

Witam, mam telewizor Bravia KDL-40HX751 i komputer Vaio SB. Próbowałem skorzystać z Wi-Fi Direct na Windows 7, z użyciem WMP 12 i w momencie kiedy klikam "Odtwórz do" i wybieram telwizor program się przywiesza.
Wchodząc w opcje w telewizorze w listę urządzeń widzę swój komputer połączony z telewizorem z dopiskiem 'Urządzenie nie obsługujące Wi-Fi Direct'.

Czy orientuje się ktoś jaka może być tego przyczyna? Trochę mi nie pasuje, że Vaio nie działa z Bravią..

Dodam tylko, że na komputerze instalowałem Smart Network w wersji 3.4 i 3.8 i jest to samo.

nagdob
Początkujący

Witam.
Czy można po WiFi Direckt przesyłać film zrobiony jako struktura AVCHD (zrobiona z menu, tytułami, rozdziałami ltd.) z programu CyberLink Power DVD 9? Po WMP12 można jedynie oglądać pojedyncze pliki .mts lub .m2ts. Nie można oglądać skompilowanych struktur AVCHD.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Struktury AVCHD obecnie nie udało mi się odtworzyć. Możliwe, że niedługo pojawi się jakiś racjonalny program do obsługi WiFi Direct, bo staje się ona coraz popularniejsza.

marcinmorawiec
Nie posiadam VAIO, jednak jeśli telewizor prawidłowo łączy się z siecią, uważam że coś blokuje połączenie ze strony komputera.

profile.country.pl_PL.title
M_Jaremczuk
Początkujący

A czy wiecie może jaki program należy pobrać na iOS żeby Direct śmigał. Pościągałem kilka i kiszka:-(

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

marcinmorawiec
Uporałeś się może z problemem, bo mam to samo, po wybraniu Otwórz do.. po pewnym czasie w okienku dostaje informacje, "Element multimediów jest niedostępny" i przez pewien czas okienko jest zawieszone.

plama20
Początkujący

Witam mam ten sam problem gdy dodaje film do odtworzenia w WM12 mam informacje
: nie mozna pobrac informacji o multimediach z serwera multimediow
badz komunikat
: Trwa nawiazywanie kontaktu z serwerem multimeiow i ni9c sie niedziej:(

Za kazda wskazowke bardzo dziekuje

Sprawdzane na dwoech laptokach i problem ten sam

profile.country.en_PL.title
kubaexpress
Poszukiwacz

Witam,

mam problem z podłączeniem IPada ,IPhona z tv Sony 32HX750 po Wifi Direct.

Mam sieć bezprzewodową i wszystko jest prawidłowo skonfigurowane, tv widzi IPada oraz IPhona ,ale nie może ich wyszukać w trybie Wifi Direct.

Korzystam z tego klucza co jest wpisany w tv i nic ,a dalej trzeba wpisać hasło 8 cyfr w tv ,a skąd te hasło mam wziąć?

W telefonie oraz tablecie wpisuję ten klucz WPA 8 liter z cyframi następnie opcje WPS(kod PIN).

Skąd ten kod PIN ??? Tutaj jest tylko możliwość wpisania samych cyfr bez liter.

Dzięki za pomoc:))

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

http://pdf.crse.com/manuals/AE7L100511/PL/wfdirect_wfintegrated.html

Iphone musi pracować na częstotliwości 2,4 GHz. Modele Iphona od 1-4 pracowały w tym standardzie ale ostatnia odsłona (5) może pracować zarówno w częstotliwości 2,4GHz jak i 5GHz.

http://myiphone.com.pl/dane_techniczne.php

Nie jestem miłośnikiem Appla i nie korzytam z ich produktów więc nie jestem w stanie powiedzieć Ci, czy częstotliwość pracy w Iphonie trzeba ustawić ręcznie czy dzieje się to automatycznie.


W HTC PIN tak samo jak w Nokii zawsze wpisuję 12345 i działa :smileywink:.

Pozdrawiam Stubb