anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

WiFi Direct - konfiguracja, sposoby zastosowania


Witajcie,


w niektórych modelach BRAVIA dostępny jest tryb WiFi Direct. Funkcja ta daje możliwość prostego połączenia telewizora BRAVIA posiadającego wbudowaną sieć WiFi (lub podłączony adapter WiFi), z innym urządzeniem posiadającym WiFi. Połączenie urządzeń jest bezpośrednie, z wyłączeniem routera.


Zalety WiFi Direct?


Strumieniowe przesyłanie multimediów oraz proste połączenie.
Dzięki WiFi Direct w BRAVIA nie musimy konfigurować serwerów DLNA, posiadać routera itp. Posiadając sam komputer z WiFi, telefon czy tablet, możemy bezpośrednio połączyć się z telewizorem i przez sieć WiFi wysyłać zdjęcia, muzykę, filmy.



Ograniczenia WiFi Direct


Standard WiFi Direct jest bardzo młody. Co za tym idzie jest mało współpracujących serwerów, programów które zwiększają kompatybilność formatów multimediów oraz możliwości wysyłania. W przypadku DLNA są takie programy jak PS3 Media Serwer, które przed wysłanie np. filmu do telewizora zmieniają jego format - na kompatybilny z telewizorem. Z jednej strony wymaga to znacznej wydajności od komputera i dużej szybkości sieci w przypadku filmów HD. Jednak znacznie zwiększa to ilość odtwarzanych formatów - gdzie DLNA ma jeszcze dużą przewagę.
Reasumując, poprzez DLNA i serwer jak np. PS3 MS odtworzymy więcej formatów wideo, muzyki, czy większą ilość zdjęć – niż poprzez Windows Media Player 12 i WiFi Direct. W obecnej formie DLNA jest bardziej funkcjonalne. Jednak jeśli wyjdzie jakiś ciekawy serwer transkodujący multimedia, moim zdaniem WiFi Direct będzie miało dużą przewagę.



Czego potrzebujemy do konfiguracji WiFi Direct?


Telewizor BRAVIA z funkcją sieci bezprzewodowej i z trybem WiFi Direct.
Laptop, telefon, tablet z funkcją sieci bezprzewodowej.
Program umożliwiający strumieniowe przysyłanie multimediów przez WiFi. W przypadku komputerów może być Windows Media Player 12 (dostępny w Windows 7). W przypadku smartfonów i tabletów często producenci dostarczają potrzebne oprogramowanie (np. program Allshare).



Jak podłączyć urządzenie do BRAVIA w trybie WiFi Direct?



Na pilocie od telewizora naciskamy „HOME”. Wskazujemy na „Aplikacje” i włączamy „WiFi Direct”. Po uruchomieniu naciskamy „Options” i wybieramy „Ręczne”, następnie „Inne metody”. Pojawi się informacja z nazwą sieci (SSID), oraz potrzebny do połączenia klucz.


Konfiguracja z komputerem.


Otwieramy okno zarządzania siecią WiFi (tam gdzie mamy pokazane dostępne sieci, domyślnie w prawym dolnym rogu przy zegarku). Wskazujemy na sieć którą stworzyła nasza BRAVIA i łączymy się. Zostaniemy poproszeni o klucz zabezpieczający. Wpisujemy klucz z ekranu telewizora (ważne małe i duże litery). Połączenie powinno zakończyć się pomyślnie. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu, oraz nowe okno WiFi Direct. System Windows zapyta nas o lokalizację naszej sieci, klikamy na „Sieć domowa”.


Konfiguracja z telefonem/tabletem.


Sposób konfiguracji jest praktycznie taki sam. Na telefonie/tablecie wyszukujemy dostępne sieci, łączymy się z siecią BRAVIA, wpisujemy klucz zabezpieczający. Na ekranie BRAVIA na chwilę powinna pojawić się informacja o podłączonym urządzeniu oraz nowe okno WiFi Direct



Jak wysłać multimedia do telewizora z komputera?



Uruchamiamy program Windows Media Player 12. W górnym pasku narzędzi klikamy na „Strumień” i wskazjemy na „Automatycznie zezwalaj urządzeniom…..”.


http://imageshack.us/a/img513/6907/wmp1p.png



Mamy dwie możliwości wysłania muzyki, filmów, zdjęć do telewizora. Pierwszy sposób, to przeciągnąć pliki na listę odtwarzania, czyli na fragment ekranu widoczny na zdjęciu poniżej:


http://imageshack.us/a/img220/5333/lis1.jpg


Następnie klikamy na dany plik (bądź zaznaczmy kilka plików). Zostanie odblokowana ikona „Odtwarzaj do”. Klikamy na nią i wskazujemy nasz telewizor BRAVIA (zdjęcie poniżej).


http://img831.imageshack.us/img831/4653/lista2o.png


Multimedia powinny zostać wysłane i pojawić się na ekranie telewizora, a na ekranie komputera nowa lista plików, podobnie jak na zdjęciu poniżej. Na nią możemy przeciągać nowe pliki, które chcemy odtworzyć.


http://img51.imageshack.us/img51/4598/wpm3.png


Drugi sposób to kliknięcie prawym klawiszem myszy na folder/plik multimedialny, wskazanie „Odtwarzaj do”, i wybranie naszego telewizora. Tak jak w pierwszym przypadku, pojawi nam się lista multimediów.


http://img440.imageshack.us/img440/6900/wmp2n.png



Jak wysłać pliki z telefonu/tabletu do telewizora?


Telefony z systemem Android zazwyczaj są wyposażone w programy do udostępniania. Samsung posiada program „AllShare”, ….
Multimedia możemy przesłać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to skorzystanie z dedykowanego oprogramowania, jak np. AllShare.
Drugi sposób to skorzystanie bezpośrednio z poziomu np. galerii zdjęć. Wchodzimy w galerię, uruchamiamy zdjęcie, klikamy opcje, udostępnij i wskazujemy program do wysyłania (np. AllShare). Nasz telewizor zostanie wyszukany, potwierdzamy i multimedia pojawią się na ekranie.



W ramach rozwoju oprogramowania do obsługi WiFi Direct, będę uzupełniał wątek.


Pozdrawiam,
Zimny.



Message was edited by: Zimny_


41 ODPOW. 41
profile.country.en_PL.title
kubaexpress
Poszukiwacz

Witam,

niestety próbowałem  rożnych metod i nic to nie dało.

Faktycznie może być ten problem z częstotliwością 2,4 , 5GHz .

Już niedługo przesiądę się na iPhona 5 , to może w nim zadziała Direct :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy przeglądając ten wątek.

Ja w HTC mam opcje pod tytułem różnych zabezpieczeń aby nikt nie podłączył się do telefonu bez mojej zgody. Podejrzewam, że Twój iPhone daje się wykryć ale nie daje możliwości połączenia się z Twoim TV. Przeszukałeś dokładnie wszystkie opcje i ustawienia w apple'u?

Ja swojego HTC mam już ponad rok i nie odkryłem jeszcze wszystkich ustwień :wink:.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.en_PL.title
kubaexpress
Poszukiwacz

Niestety nic to nie dało. Jeszcze myślę o nowym routerze Linksys EA6500

Linksys EA6500 Dwuzakresowy router

Idealne zastosowania:

- Łączenie w sieć dużych, wielopokojowych mieszkań i kin domowych

- Strumieniowe przesyłanie obrazu HD, muzyki i dużych plików danych z wysoką prędkością

- Łączenie ze sobą wielu wyświetlaczy i telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray, konsol do gier i tabletów

- Uzyskiwanie jednoczesnego dostępu do przechowywanych na dyskach USB danych i dzielenie się nimi, a także wspólne korzystanie z drukarki USB

- Optymalizacja sieci domowej za pomocą aplikacji mobilnych

Korzyści*:

- Technologia bezprzewodowa wg specyfi kacji 802.11ac* (ostatnia wersja robocza)

- Kompatybilność wsteczna z urządzeniami w standardzie 802.11a/b/g/n

- Jednoczesna obsługa dwóch pasm z prędkością do 450 + 1300 Mb/s*

- Technologia SpeedBoost™

- Porty Gigabit Ethernet

- 2 porty USB i zintegrowany serwer multimediów DLNA Certified™

- System antenowy 3D umożliwiający montaż ścienny lub wykorzystanie wyświetlacza biurkowego

- Technologia SimpleTap™ ułatwiająca podłączanie urządzeń

- Opcjonalna platforma chmury obliczeniowej umożliwiająca zdalny dostęp i wykorzystanie aplikacji mobilnych do zarządzania siecią domową

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi – opcjonalna usługa zapewniajaca dostep do sieci domowej z dowolnego miejsca za pomoca urzadzenia przenosnego lub przegladarki. Uzyskuj dostęp do sieci domowej za pomocą przeglądarki lub urządzenia przenośnego. Zapewniaj dostęp do Internetu w trybie gościa, ustawiaj Kontrolę rodzicielską i zarządzaj priorytetami urządzeń korzystającymi z sieci. A także dodawaj więcej urządzeń, które wzbogacą Twój świat technologii cyfrowej.

Bezprzewodowa technologia AC

Model EA6500 to pierwszy router Linksys Smart Wi-Fi oferujący technologię AC do płynnego strumieniowego przesyłania obrazu i dźwięku. Podłącz komputery, telewizory z dostępem do Internetu, konsole do gier i inne urządzenia Wi-Fi, aby uzyskać możliwość przesyłania danych z prędkością do 1300 + 450 Mb/s, co zapewnia najwyższy komfort korzystania z sieci bezprzewodowej.

Zalety łacznosci dwuzakresowej

Dwuzakresowa sieć N (2,4 i 5 GHz) pozwala podwoić przepustowość sieci, zwiększając w ten sposób szybkość i redukując wpływ zakłóceń. Idealnie nadaje się do przesyłania strumieniowego wideo HD, szybkiego transferu plików i bezprzewodowego grania.

Technologia SpeedBoost

Antena wysokiej jakości umożliwia uzyskanie wysokich prędkości transmisji na dużych odległościach, maksymalnego zasięgu transmisji bezprzewodowej i mobilności w domu.

Obsługa protokołu IPv6

Linksys EA6500 obsługuje najnowszą wersję protokołu internetowego, co gwarantuje możliwość użytkowania sieci w przyszłości.

Korzysci z sieci Gigabit

Cztery złącza Gigabit Ethernet (10/100/1000) o prędkości transmisji 10 razy szybszej niż w standardzie Ethernet, umożliwiają szybkie współdzielenie plików pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w złącze Gigabit, takimi jak komputery, dyski twarde i serwery.

Zaawansowane zabezpieczenia

Zaawansowane szyfrowanie WPA2 i wbudowana zapora internetowa pomagają chronić sieć i dane.

Wbudowane porty USB oraz serwer multimediów DLNA Certified®

Porty USB pozwalają dodawać urządzenia pamięci masowej i drukarki do sieci domowej w celu udostępniania plików lub drukowania w całym domu za pomocą technologii bezprzewodowej Wbudowany serwer multimediów DLNA Certified® umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów do odbiornika TV, konsoli Xbox 360 lub PS3 albo innych zgodnych urządzeń.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik



kubaexpress wrote:


Witam,

mam problem z podłączeniem IPada ,IPhona z tv Sony 32HX750 po Wifi Direct.

Mam sieć bezprzewodową i wszystko jest prawidłowo skonfigurowane, tv widzi IPada oraz IPhona ,ale nie może ich wyszukać w trybie Wifi Direct.

Korzystam z tego klucza co jest wpisany w tv i nic ,a dalej trzeba wpisać hasło 8 cyfr w tv ,a skąd te hasło mam wziąć?

W telefonie oraz tablecie wpisuję ten klucz WPA 8 liter z cyframi następnie opcje WPS(kod PIN).

Skąd ten kod PIN ??? Tutaj jest tylko możliwość wpisania samych cyfr bez liter.

Dzięki za pomoc:))


Panowie, to nie jest wina routera. Połącznie WiFi Direct jest połączeniem bezpośrednim pomiędzy dwoma urządzeniami - w tym przypadku telefonu i telewizora. Połącznie omija router.

Jeśli robisz wszystko z instrukcji ze strony 1wszej - powinno się udać. Czyli:


1. W tv wchodzisz w aplikację WiFi Direct.


2. Naciskasz Options i wybierasz "Ręcznie".


3. Wchodzisz w "Inne metody".


4. Pojawiają się dane połączenia - nazwa sieci i klucz WPA


5. . W telefonie włączasz WiFi i wyszukujesz sieci BRAVIA, która jest wyświetlona na ekranie tv.


6. Łączysz się z nią klikając na nią.


7. Na telefonie pojawi się okienko w którym wpisujesz kod WPA z telewizora i akceptujesz.


8. W tym momencie telefon jest połączony z telewizorem.


Jeśli chcesz wysyłać jakieś dane, wchodzisz w np. zdjęcia i udostępniasz (nie wysyłasz) poprzez program jaki masz zainstalowany w telefonie. W moim przypadku jest to "AllShare" na Galaxy S2.

profile.country.en_PL.title
kubaexpress
Poszukiwacz

Witam,

podłączyłem tv HX920 , 32hx750 z I-Padem oraz z I-Phonem :slight_smile:

Przyczyna była taka,iż ja wpisywałem z klucza tv jedną z liter "j" jako z małej litery,a powinienem wpisać z dużej :slight_smile:

Teraz wszystko działa i jest o.k.

Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam Kuba

profile.country.pl_PL.title
timmy09
Początkujący

Czy z WiFiDirect można skorzystać chcąc puścić film na dwa telewizory z obsługą tej funkcji ? Mam laptopa z Win7 i dwa telewizory KDL-55HX850 na których chcę odtwarzać ten sam film w tym samym czasie puszczany z laptopa. Czy tutaj trzeba będzie posiłkować się inną metodą ?

profile.country.PL.title
djdaskam
Nowicjusz

Wszystko zrobiłem tak samo jak opisałeś lecz gdy chcę udostępnić nic z tego pokazuję że nie można

Dziwne bo myślałem że mając Smartfon Sony i TV Sony nie powinno byc problemu , fakt faktem posiadam starszy model TV lecz aż taki stary nie jest 😜

Staram się połączć Sony Xperia Z z Sony 40EX725.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

timmy09 - nie da rady wysłać obraz z jednego urządzenia na dwa telewizory. WiFi Direct jest to standard połaczenia pomiędzy dwoma urządzeniami.


djdaskam - połączenie jest pomyślne, telefon wysyła dane? Jeśli tak, spróbuj puścić jakąś mp3, albo małe zdjęcie - w ramach testu. Miałem EX725 i wszystko działało poprawnie. Coś musi blokować, gdzieś musi być błąd...


Off-topic:

Mmm.. Sony Experia Z Chciałem kupić ten telefon, jak się sprawuje - polecasz? Tak krótko proszę napisz, temat o telefonie nie pasuje do tego wątku

profile.country.PL.title
djdaskam
Nowicjusz

Próbowałem wyświetla się że nie może zostać przesłąny plik .

Będę jeszcze próbował może coś z tego w końcu wyjdzie.


Powiem ci że bardzo fajnie jestem zadowolony elegancki telefon to muszę przyznać jeśli chcesz się czuć w posiadaniu czegoś wyjątkowego to jaknajbardziej moge ci polecić, fakt iż palce są lecz jakoś mi to nie przeszkadza, no i odnośnie grzania się telefonu gdzie jest aparat to jest kwestia przyzwyczajenia w końcu to szkło a ono ciepła tak dobrze nie rozprowadza jak aluminium. Teraz tylko czekać na aktualizację Androida. I zakupić stację dokującą gdy tylko pojawi się na magazynie Sony.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
timmy09
Początkujący

A czy jest w ogóle jakiś sposób, aby bezprzewodowo przesyłać z komputera obraz i dźwięk na dwa telewizory KDL-55HX850 równocześnie ? Bez dodatkowego sprzętu w postaci np. adapterów podpiętych do tych TV ?