anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wolny internet

profile.country.PL.title
marekch74
Poszukiwacz

Wolny internet

Witam

Od dłuższego czasu telewizor KDL-55W809C zawiesza w trakcie oglądania filmików na youtube, myślałem że to wina internet ale mam Internet z UPC 250 Mb/s a telewizor mam podpięty za pomopcą kabla. Jak podpinam laptopa pod ten kabel i robię testy na rużnych stronach to pokazuje od 190 do 220 Mb/s a na telewizorze za pomocą aplikacji analiti.com  wynik mieści się w granicach czasami od 5 a w najlepszych pomiarach 25 Mb/s. Czym może być spowodowany taki spadek prędkości na tv. Nadmienię jeszcze że próbowałem również połączenia za pomocą wifi

ale wtedy prędkości są w granicach 2Mb/s a laptop po tym samym wifi osiąga ok 150Mb/s.

Wcześniej takiego problemu z filmami nie miałem.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawdź poprawności działania telewizora po podłączeniu do innej sieci internetowej, najlepiej Hot Spot z telefonu. Jeśli problem będzie występował również po podłączeniu do innej sieci to konieczny będzie serwis telewizora. Jeśli po podłączeniu do Hot Spot odbiornik będzie działać poprawnie to konieczna będzie modyfikacja ustawień routera. Bardzo często w routerach wprowadzane są opcje ograniczające ruch typu "smart" (lub smart home). Jeśli te opcje są aktywne to telewizory otrzymują znacznie ograniczoną prędkość. W takim przypadku zalecam kontakt z dostawcą internetu w celu dostosowania ustawień routera.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

bardzo ciekawe zagadnienie mam wrażenie ,że czasami TV jakoś właśnie słabo sobie radzi z plikami z sieci YT, Netflix (tutaj 4k się nie jąka) ale zanim załapie przechodzi przez wszystkie rozdzielczości aż dzisiaj sprawdzę co w routerze piszczy.Nowa apka TVP VOD też potrafi czknąć na 1080p przy internecie 100MB/s po kablu.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Miałem 20/20 i było cienko z 4k, obecnie światło 600/60 i brak problemów na YT z 4k HDR itp. Czytałem ostatnio że chromecast zapetla routery. Mimo że mój tv ma chromecast to nie widzę problemów. Mieli wydać łatkę...ale jak to Google szybkością nie grzeszy.