anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Współpraca EX725 z DiSEqC

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Współpraca EX725 z DiSEqC

Czy komuś udalo się zmusić EX725, aby w jednej liście mieć programy z satelit Astra i Hotbird?
Ja próbowałem różnych wariantów. Wybieram Satelita ogólny, tam definiuję dwa satelity wybierane portami DiSEqC A i B (A-Astra i B-Hotbird). Przeszukiwanie ogólne dla tak zdefiniowanych satelitów zawsze wykrywa mi kanały FTA tylko na Astrze. Hotbirda wykrywa tylko jak wyłączę DiSEqC, ale wtedy nie znajduje Astry.
Help.
A, i jeszcze pytanie: Czy da się w jakiś sposób zapisać swoją listę kanałów?

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Po wieczornej walce sam sobie odpowiadam.
Udało się wprowadzić programy z Astry i Hotbirda.
Ale najprawdopodobniej znalazłem błąd w sofcie.
Otóż po zresetowaniu ustawień satelity i programów na "Ogólnym", wprowadziłem ustawienia dwóch satelitów, definiując porty DiSEqC, podając częstotliwości i symbolrate'y transponderów nadających programy polskie, i ich polaryzacje.
Po tym EX725 rozpoczął przeszykiwania pierwszego satelity (skutecznie), a następnie drugiego satelity i znalazł na tym drugim 0 programów. Próbowałem to parę razy, definiując najpierw Astrę jako Satelita 1, a innym razem Hotbird jako Satelita 1. W końcu wyczaiłem, że w drugim satelicie trzeba podać polaryzację odwrotną do właściwej i wtedy wyszukuje właściwie. Dalsze "dodawanie usług" na Satelicie 2 też wymagało podawania odwrotnej polaryzacji, ale chyba tylko dla pierwszych dwóch wyszukiwań, a potem, o dziwo, już było dobrze.
Czy ktoś takie coś ćwiczył u siebie i doświadczył tego, co opisałem?

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Czy w TV masz wgrany najnowszy soft?

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

tak, soft w ostatniej wersji