anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

X85B (FW 3.006) nie działa HEVC z DVB-T2

profile.country.PL.title
AnabelMaz
Nowicjusz

X85B (FW 3.006) nie działa HEVC z DVB-T2

Telewizor "KD-49X8505B". Nie działają programy kodowane HEVC (jest dźwięk a brak obrazu). Zgodnie z artykułem https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00243412  "2014 — wszystkie stacjonarne modele 4K UHD (z obecną wersją oprogramowania) 1" odnośnik "1 Wersja oprogramowania 3.004 (lub wyższa), wydana 21 marca 2017 r." obsługują HEVC i DVB-T2. Czy wie ktoś jak można to zgłosić do Sony by wpuścili odpowiedni FW?

 

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Ja podane w Twoim linku zdanie "dekodowanie sygnału" rozumiem jako dekodowanie HEVC a nie dekodowanie programów zakodowanych - tych gdzie słyszysz sam dźwięk - jeżeli słychać dźwięk to znaczy, że HEVC jest zdekodowany. Tak to rozumiem.

profile.country.PL.title
AnabelMaz
Nowicjusz

HEVC jest kodekiem video a nie audio https://pl.wikipedia.org/wiki/H.265/HEVC. Dlatego dźwięk słychać, który kodowany jest jakimś innym kodekiem audio. Rozumieć każdy może po swojemu. Szukałam raczej odpowiedzi jak można się z suportem skontaktować bo tam jeśli nawet nie pomogą to dostanę oficjalną odpowiedź.

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

To skoro tak to mam wrażenie, że opisany problem dotyczy nie tylko Twojego modelu TV. Pytanie tylko po czyjej stronie jest problem: po stronie TV czy po stronie nadawcy sygnału testowego?

profile.country.PL.title
AnabelMaz
Nowicjusz

Ciężko powiedzieć. Jedyne co wiem że na innych TV u mnie w domu ten sam kanał albo się nie wyszukuje (Samsung FX2490HD), albo działa jak Sony sam dźwięk (Samsung UE32B7000) albo odbiera bez problemu (LG 49UH850V). Niestety na tych co się nie wyszukuje lub jest sam dźwięk producent nie podał iż HEVC jest obsługiwany. 

profile.country.PL.title
TvMan2018
Użytkownik

Odswież listę kanałów. Jeżeli pojawi ci się plansza i dźwięk na kanale "Sprawdzam TV" to telewizor obsługuje DVB-T2.

profile.country.PL.title
AnabelMaz
Nowicjusz

W moim KD-49X8505B z 3.006 udało się odpalić HEVC po zrobieniu tego co na jakimś forum pzeczytałam. Trzeba wejść przy pomocy HOME w ustawienia->ustawienia cyfrowe i tam na samym dole Strojenie wideo z NORMAL przestawićna na 4K. To jest według mnie problem oprogramowania że trzeba to przestawiać. Szkoda też, że np 3D nie dziła z wejścia HDMI. Świetny TV ze słabym oprogramowaniem ale co zrobić.