anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

xe7096

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

xe7096

Od kilku dni telewizor zaczął zatrzymywać filmy. Najpierw na tvn player, a teraz także na tvp vod. Film zatrzymuje się, pojawiają się na pasku odtwarzania strzałki "rotacji", po kliknięciu odtwarzania następuje próba odtworzenia filmu, czasami udaje się obejrzeć dalsze kilkadziesiąt sekund filmu, a najczęściej film zatrzymuje się od razu. Po chwili pojawia się komunikat, że wystąpił problem i następuje powrót do katalogu. Internet 75 Mb po kablu. Oprogramowanie aktualne.

Ktoś spotkał sie z takim problemem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Tak się domyślałem, że TV się "nie wyrabia". Dziwne jest tylko, że przez kilka pierwszych dni filmy można było ogladać bez problemu (tvp vod). Przeglądarka faktycznie kiepsko działa, jeżeli chodzi o wyświetlanie filmów. Natomiast szkoda, że aplikacja tvp vod działa kiepsko. Pozostaje cieszyć się jedynie YouTube, które działa bezbłędnie. W Netflixie nie chcę zakładać konta, więc nie mam porównania.

Jak zdarzy sie coś interesującego, to temat odświeżę. Na dzisiaj jeszcze raz dziękuję djrychu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Proponuję na początek soft reset poprzez dłuższe (ok. 5s) przytrzymanie klawisza POWER na pilocie gdy TV jest włączony. Powinien się pojawić komunikat "WYŁĄCZANIE". Po tym komunikacie TV samoczynnie się zresetuje.

Daj znać czy pomogło.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem według zalecenia. Przytrzymałem przycisk POWER, ale nie pojawił się komunikat "WYŁĄCZANIE", po chwili telewizor uruchamiał sie ponownie. Być może komunikat się nie wyświetla.

Zauważyłem inną rzecz i w tym upatruję przyczyny. Co jakiś czas podczas oglądania filmu resetuje mi się modem sieciowy. Napisałem do dostawcy internetu i czekam na odpowiedź. Modem wyłącza się tylko podczas oglądania filmu z sieci. Mam nadzieję, że to nie telewizor wyłącza modem, bo niby jak?

 

Uzupełnienie1: modem połączony jest z routerem, a telewizor podłączony jest kablem do routera.

 

Uzupełnienie2: połączyłem telewizor po wi-fi. Niestey w dalszym ciagu następują "ścięcia". Różnica jest taka, że nie resetuje się modem, a po kilku minutach zatrzymania odtwarzanie filmu rozpoczyna się ponownie i znowu "ścina" i tak dalej.

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Kontynuuję temat.

Zresetowałem ustawienia do fabrycznych. Internet podłączyłem przez router po kablu. "Ścinanie" niestety nadal występuje. Jak na razie nie resetuje się modem, co wcześniej występowało. Jak film się zatnie, to po chwili znowu zaczyna się odtwarzanie.

Skończyły mi się pomysły.

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Coś mi się zdaje, że ten telewizor za bardzo do korzystania z internetu to się nie nadaje. Przynajmniej oglądanie filmów to porażka. Opera - tvp vod -  tnie, aplikacje: TVP VOD tnie, TVN Player tnie...

Uruchomiłem jednocześnie  ten sam film na telewizorze i na komputerze, bo pomyślałem, że może serwisy są blokowane, ale niestey problem z oglądaniem jest tylko na telewizorze.

Jak jest u Was na innych telewizorach z odtwarzaniem filmów przez vod i playera?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Spróbuj zrobić nastepujące kroki:

Zaktualizuj Treść internetową - naciśnij przycisk HOME i wybierz [Ustawienia] - [Ustawienia systemowe] - [Ustawienia] - [Sieć] - [Odśwież zawartość internetową].

Sprawdź też czy problem występuje na np. YouTube lub Netflix.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

djrychu dziękuję za podpowiedź.

Aktualizacja treści internetowych nie wpływa na występowanie problemu. Przystąpiłem do testów na YouTube. Pierwsze wrażenie jest takie, że na YouTube uruchamianym bezpośrednio jako aplikacja w tv wszystko chodzi płynniej. Nie próbowałem jeszcze uruchamiać YouTube z przeglądarki. Po testach dam znać.

 

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Sprawdziłem na YouTube. Bezpośrednio z aplikacji filmy odtwarzane są bez problemów. Przez przeglądarkę niestety też są ścięcia.

Na TVN Player kolejny raz zrestowało mi modem. Czyli dalej nic nie wiem.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Co do kwestii resetu modemu to sprawa dziwna. W kwestii przycięć zgosiłem twój problem do supportu Sony i taką uzyskałem odpowiedź:

Telewizor wyposażony jest w mniej pamięci i oferuje mniej funkcji niż komputer. Oznacza to, że telewizor nie obsługuje funkcji niektórych serwisów internetowych lub wtyczek, takich jak wtyczka Flash Player i aplet Java.

Jeśli te same treści są dostępne za pośrednictwem kanałów lub widżetów funkcji BRAVIA Internet Video, zaleca się wyświetlanie treści z użyciem tych opcji zamiast korzystania z przeglądarki internetowej. Przykłady takich treści to np. filmy w serwisie YouTube lub filmy na żądanie w aplikacji Netflix.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marek_j
Użytkownik

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Tak się domyślałem, że TV się "nie wyrabia". Dziwne jest tylko, że przez kilka pierwszych dni filmy można było ogladać bez problemu (tvp vod). Przeglądarka faktycznie kiepsko działa, jeżeli chodzi o wyświetlanie filmów. Natomiast szkoda, że aplikacja tvp vod działa kiepsko. Pozostaje cieszyć się jedynie YouTube, które działa bezbłędnie. W Netflixie nie chcę zakładać konta, więc nie mam porównania.

Jak zdarzy sie coś interesującego, to temat odświeżę. Na dzisiaj jeszcze raz dziękuję djrychu.