anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XF9005 a Playstation 5 Audio

profile.country.PL.title
darkkain
Poszukiwacz

XF9005 a Playstation 5 Audio

Witam,

piszę do Was bo mam pewną zagwostkę jak przygotować podłączenie sprzętu na przyszłość aby wszystko grało prawidłowo.

Posiadam TV 65' Sony XF9005 -> który posiada dwa HDMI o standardzie 2.0 -> co mi pozwoli na wyświetlanie obrazu w 4k/60fps

Posiadam zestaw Audio Philips Fidelio E6 -> który posiada HDMI o standardzie 1.4 i dekoduje wyłącznie DTS i Dolby Digital. Obecnie podłączone przez HDMI ARC do TV.

Przy PS4 pro nie było problemu bo po HDMI ARC z głośników puszczało mi na TV 4K/30FPS 

 

Na Playstation 5 pojawią się już napewno gierki, które będą obsłużone w 4K/60fps więc hdmi w zestawie Audio już nie wyrobi. Niestety nie zostało jeszcze ogłoszone jakie porty będzie posiadał PS5 ale liczę na to, że będzie dodatkowo Optyk albo Coaxial. Do szczęście obecnie nie wymagam więcej niż Audio 5.1 więc zależy mi na tym aby mieć dźwięk 5.1 + 4k/60fps.

Czy poniższe podłączenie powinno się sprawdzić ?

TV -> PS5 przez HDMI 2.0

PS5 -> zestaw audio po optycznym/coaxialnym

 

Jak Wy byście rozwiązali ten problem ? Z góry dzięki za pomoc

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

na tym forum nie zajmujemy się produktami PlayStation. Sugeruję poczekać, aż zostanie ogłoszona pełna specyfikacja techniczna PS5. Obecnie ciężko cokolwiek przewidzieć. Na przyszłość, w razie pytań skontaktuj się z: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/#!/

 

Pozdrawiam