anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak Basu Subwoofer Soundbar HT-CT290

profile.country.PL.title
bolodom
Nowicjusz

Brak Basu Subwoofer Soundbar HT-CT290

Witam. Mam problem z soundbarem HT-CT290. Otóż, przy podłączeniu telefonu przez BT lub podpięciu USB pod soundbar, głośnik basowy gra bardzo fajnie, ale gdy podłączone cokolwiek przez kabel HDMI lub Optyk to subwoofer w ogóle nie wydobywa dźwięku.. co może być nie tak?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Po pierwsze warto sprawdzić czy soundbar nie pracuje w trybie Night Mode. Jeśli tak, to może być przyczyną tego, że subwoofer jest mocno wyciszony. Jeśli nie, sugerujemy skontaktować sie z naszy wsparciem technicznym. Podajemy kontakt:

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Zgłosiłem tę sprawę do Supportu, oto co napisali:

 

"proszę o weryfikację ustawień podłączonego do soundbara urządzenia, ponieważ zestaw audio nie ma możliwości symulacji dźwięku. Jeśli do zestawu podłączony jest telewizor, który na wyjściu ma ustawienia wysyłania dźwięku stereo (2.0) to subwoofer nie będzie emitował dźwięku i konieczna jest zmiana ustawień dźwięku w TV. Jeśli soundbar odtwarza poprawnie dźwięki z innych źródeł to subwoofer działa, a ustawienia są poprawnie."

profile.country.PL.title
bolodom
Nowicjusz

Witam.
Dziękuję za zainteresowanie ale to co Support pisze to kompletna bzdura, bo gdyby było tak jak pisza to taki soundbar byłby bezużyteczny. Niestety ale bez działającego subwoofera dźwięk jest okropny. Nie ma żadnej głębi i nie potrzeba do tego nawet muzyki z basem. Nawet w dialogach z TV czuć różnicę.

Ja przekopując kilka godzin internet w poszukiwaniu rozwiązań trafiłem na rumuńskie (!) forum, na którym pewien użytkownik opisywał rozwiązanie identycznego problemu. Poradziłem sobie w ten sposób, a mianowicie podłączyłem pendrive pod USB soundbara, odtworzyłem jedną piosenkę po czym z powrotem przełączyłem soundbar na wejście TV. I zaczęło działać. Z tego wynika fakt, że problemem jest połączenie między subwooferem a soundbarem pomimo tego, że na subwooferze świeci ciągle zielona dioda informująca o rzekomym sparowaniu z soundbarem. 

Może komuś te rozwiązanie uratuje trochę nerwów. A supportowi radziłym nie pisać takich bzdur. 
Pozdrawiam