anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Recenzja słuchawek WH-H900N - "h.ear on 2"

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Recenzja słuchawek WH-H900N - "h.ear on 2"

Ostatnio w moje ręce wpadły słuchawki Sony WH-H900N, należące do grupy potocznie zwanej „h.ear on 2”, które Sony zaprezentowało na targach IFA 2017.  Jest to następca wcześniej recenzowanych dla Was słuchawek MDR-100ABN, do których po części zrobię porównanie.

DSC_0711.JPG

 

Kilka słów wstępu

Jako, że wstępny podział słuchawek robiłem już przy okazji recenzji MDR-100ABN, dlatego tym razem opiszę jak działają słuchawki z przetwornikami dynamicznym, które między innymi zostały zastosowane w prezentowanych słuchawkach. Przetwornik dynamiczny to inaczej głośnik, który ma za zadanie przekształcić płynący do niego prąd w słyszalną falę akustyczną. Jego budowa składa się z membrany wykonanej z tworzyw sztucznych, papieru lub kompozytu do której przytwierdzona jest niewielka cewka umieszczona w polu magnetycznym. Cewka wraz z membraną pod wpływem przepływającego prądu jest wprawiana w ruch. Wychylenia membrany generuje słyszalną falę akustyczną.

DSC_0705.JPG

 

Budowa

WH-H900N to słuchawki typu zamkniętego i jak już wspomniałem dynamicznego wyposażone w 40mm przetworniki kopułkowe z cewką dźwiękowa CCW. Mogą być używane zarówno jako bezprzewodowe jaki i przewodowe. W zestawie ze słuchawkami znajduje się kabel USB, kabel audio typu mini jack oraz etui. Sony w przypadku „h.ear on 2” zmienił nieco kolorystykę słuchawek - kolory są mniej intensywne. Testowany przez mnie model był w kolorze bladozłotym. Jakość wykonania względem MDR-100ABN się nie zmieniła i nadal nie można jej nic zarzucić. Na lewej słuchawce znajdziemy przyciski włączania/wyłączania/parowania oraz funkcji redukcji hałasu, gniazdo USB służące do ładowania, gniazdo audio, mikrofon oraz moduł NFC. Zmiana natomiast nastąpiła na prawej słuchawce, z której zniknęły wszystkie przyciski na poczet panelu dotykowego o którym wspomnę w dalszej części.

DSC_0708.JPG

 

 

Użytkowanie

WH-H900N jako przystało na słuchawki typu zamkniętego przykrywają całkowicie małżowinę uszną. Górna część słuchawek pozwala na szeroką regulację dzięki czemu dobrze przylegają do głowy. Ich waga względem swojego poprzednika nie zmieniła się. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to twardość padów jak dla mnie są trochę za twarde. Nie zmienia to faktu, że nadal wielogodzinne słuchanie nie jest męczące. Słuchawki można składać, dzięki czemu są mobilne. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to zastosowane etui będące kawałkiem materiału ze sznurkiem. O ile jakość zastosowanych materiałów jest bardzo dobra (z zewnątrz coś w rodzaju poliestru, a wewnątrz miękkie wyścielenie) to jednak słuchawki bardziej były chronione w etui od MDR-100ABN. Bezprzewodowe połączenie słuchawek po Bluetooth z urządzeniami audio może odbywać się poprzez parowanie: automatyczne za pomocą modułu NFC lub standardowo przez konfigurację w menu urządzenia audio. Pozostaje też opcja podłączenia za pomocą przewodu mini jack z odtwarzaczami bez modułu Bluetooth. Jak już wspomniałem wcześniej na prawej słuchawce znajduje się panel dotykowy, który odpowiada za sterowanie odtwarzaczem. I tak odpowiednio przesunięcie palcem: w dół/w górę odpowiada za ciszej/głośniej, w przód/ w tył za następny/poprzedni utwór, stuknięcie play/pauza. Sterowanie za pomocą panelu działa płynnie.

Together.png

WH-H900N testowane były przez mnie z telefonem Xperia Z5 Compact oraz odtwarzaczem MP3 NWZ-A35HN. Słuchawki przy wyłączonej redukcji hałasów (Noise Cancel) działają podobnie jak swój poprzednik tzn. czysto z delikatnym naciskiem na niskie tony. Nowością w WH-H900N jest możliwość ustawienia dwóch trybów redukcji hałasów z poziomu przycisku znajdującego się na słuchawce. Po pierwszym naciśnięciu przycisku NC przechodzimy do trybu Normal, który działa jak w MDR-100ABN tzn. eliminuje wszystkie hałasy dochodzące z zewnątrz. Kolejne naciśnięcie przycisku powoduje przejście do trybu Ambient Sound, który mam za zadanie filtrować wszystkie dźwięki poza głosem ludzkim jak również odgłosami ruchu ulicznego. Nowością w „h.ear on 2” jest możliwość konfiguracji słuchawek za pomocą dedykowanej aplikacji Headphones. Aplikacja ta umożliwia ustawienie dodatkowego trybu NC (Wind Noise Reduction) mającego za zadanie tłumienie odgłosu wiatru, jak również włączanie wirtualnego dźwięku przestrzennego (Surround VPT) oraz włączenie różnych trybów pracy korektora dźwięku. Dodatkowo aplikacja Headphones posiada wbudowany odtwarzacz jak również za jej pomocą możemy włączyć inną dowolną aplikację służącą do odtwarzania muzyki. WH-H900N podobnie jak model MDR-100ABN mają wbudowany mikrofon, dzięki czemu możemy za ich pomocą wykonywać połączenia telefoniczne. Czas pracy słuchawek jest długi ok. 20 godzin i zależy od tego czy korzystam z trybu redukcji hałasów.

Screenshot.png

 

 

Podsumowanie

Uważam, że słuchawki WH-H900N,  w których wprowadzono bardziej rozbudowany system redukcji hałasów oraz dodano panel dotykowy to godny następca MDR-100ABN. Z czystym sumieniem mogę je polecić.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za super recenzję! Zachęcamy też innych użytkowników do dzielenia się z nami swoimi recenzjami.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
peiras
Poszukiwacz

Witam, też jestem posiadaczem tych słuchawek od dwóch tygodniu i mam pytanie.

Czy Wy też słyszycie biały szum generowany przez nie? Szczególnie jest to słyszalne przy włączeniu noice cancelling. Szum jest intensywny i mocno denerwujący. To jest wada modelu, czy może coś jest nie tak z moim egzemplarzem?

Czy da się to wyłączyć, wyciszyć, a może sony planuje uwolnić użytkowników od tego szumu w aktualizacji oprogramowania systemowego? Ponoć ma wyjść aktualizacja na wiosnę 2018.

proszę o odpowiedź.wh-h900nwh-h900n

 

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć.

Naturalnie takie zjawisko jak szumy nie powinny występować a zwłaszcza z włączonym NC.

Warto na początek zainstalować apke Sony Headphones i spróbować w Sound Quality Mode ustawić na priorytet jakości. Być może DSEE HX wyłączyć.

 

A czy aby na pewno nie znajdują się w trybie Ambient Sound? To może być źródło problemu.

Rozumiemy, że szum wystepuje niezależnie od źródła dźwięku?

Trudno tak na odległość coś stwierdzić, jeśli nie uda się tego pozbyć z poziomu użytkownika sugerujemy kontakt z naszym supportem.

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
peiras
Poszukiwacz

isząc, że jest to szczególnie słyszalne w Noice Cancelling, mam na mysli, że jest to słyszalne podczas włączonego trybu Noice Cancelling, nie Ambient Sound. Myślę, że ten szum jest słyszalny cały czas, gdy słuchawki są włączone. Nie zależnie od trybu, ale w innych trybach zagłuszany jest innymi dzwiękami. W trybie NC inne szumy i chałasy sa wygłuszone, a zostaje ten biały szum o którym pisałem. Szczególnie jest to słyszalne bez muzyki, ale pod czas słuchania podcastów, czy audiobooków. W takich momentach przeszkadza to wyjątkowo mocno. Sprawdzałem w różnych trybach połaczeń, na kablu i bez. Po podłączeniu telefonu jednego przez BT i innego. Za każdym razem jest to samo. Szum jest słyszalny. 

 

 

 

 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Podczas testów miałem przypadek kiedy w prawej słuchawce był jakby delikatny pisk miałem wówczas wrażenie, że są to zakłócenia - dlatego temat zignorowałem. Napisz czy problem występuje w obywdu słuchawkach czy tylko jednej?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
peiras
Poszukiwacz

Szum wystepuje w obydwu słuchawkach o mniej wiecej podobnym natężeniu. Słucham właśnie audiobooka i już mnie głowa boli. Szumu nie jest częścią ścieżki w pliku. Po wyłączeniu odtwarzania, a nawet odłączeniu urządzenia jest nadal słyszalny.

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Po prostu warto się upewnić przez aplikację że Ambient Sound nie jest włączony (za NC i AS odpowiada ta sama kontrolka, niekiedy latwo się pomylić). Sugerujemy kontakt z naszym supportem.

profile.country.PL.title
peiras
Poszukiwacz

Screenshot_1.png

 

Screenshot_2.png

 

Jak napisałem wcześniej, jestem pewny, że NC jest włączona. Dla czego tak uparcie chcecie mnie przekonać, że popełniłem jakąś bagatelę??? Podsyłam screenshoty z aplikacji, żebysmy juz skończyli tę polemikę.

Słychać włączanie NC i zmianę/różnice w trybie AS, jednak szum nadal wystepuje. Jest cichszy niz w AS, a jednak nadal występuje i mocno przeszkadzaw odsłuchu.

W jaki sposób skontaktować sie z Waszym supportem? Jestem ze Szczecina. Bywam też często we Wrocławiu.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Z supportem skontaktujesz się poprzez poniższy formularz:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cpint=spt-footer_contact

 

Możesz też w celu diagnozy oddać słuchawki do serwisu - rejestracji dokonasz poniżej:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/repair?cpint=spt-footer_repair

 

Pozdrawiam