anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Słuchawki WF 1000XM3 (bateria krótko trzyma) szybkie rozładowywanie baterii podczas użytkowania.

profile.country.PL.title
Sylwewter
Poszukiwacz

Słuchawki WF 1000XM3 (bateria krótko trzyma) szybkie rozładowywanie baterii podczas użytkowania.

witam wielbicieli audio i fanów jakości i rzetelności informacji przekazywanych przez SONY, 

 

nie mam dla was dobrych wieści, ale być może wy to już przerobiliście i o tym wiecie. Informacja handlowa przed zakupem słuchawek nie jest kompletna i wprowadziła mnie w błąd. Słuchawki wg. informacji handlowej z opakowania, oraz dostępnej w internecie (do której dotarłem) i przekazanej w salonie firmowym SONY, powinny pracować do 6ciu godzin na jednym ładowaniu. Działają 1,5godziny!! i się wyłączają. Słuchawki użytkuję 3 miesiące, więc oddałem do serwisu gwarancyjnego. Dzisiaj odebrałem słuchawki z serwisu gwarancyjnego z informacją, którą chciałem się z wami podzielić.

 

Serwis powołał się na ,,tabelę w przewodniku pomocniczym" ?!! stwierdzając, że słuchawki są sprawne i działają poprawnie ale krótko, ponieważ mam włączone różne funkcje (NC/DSEEHX AUTO/EQ ON (MANUAL)). NIE WIEDZIAŁEM O ISTNIENIU TABELI POMOCNICZEJ, W KTÓREJ JEST TAJNA WIEDZA O TYM, ŻE TE SŁUCHAWKI NIE GRAJĄ TYLE ILE IM SIĘ PRZYPISUJE W INFORMACJI HANDLOWEJ, na opakowaniu i ustnie przez pracowników salonu firmowego SONY! Jest to nadużycie i manipulacja, ponieważ ani w internecie, ani w materiałach handlowych, ani w salonie firmowym SONY w Łodzi przy ulicy Jana Pawła II, NIKT NIE MÓWI O TABELI POMOCNICZEJ na którą powołuje się serwis I KRÓTKIM DZIAŁANIU BATERII max 1,5 godziny. 

 

informuję uprzejmie, że po wyłączeniu wspomnianych funkcji słuchawki grają jak tani szmelc.

 

Dla mnie to jest tania ściema i dałem się nabrać na to raz. Obawiam się, że przy takim handlowaniu firma SONY zniknie za 10 lat albo szybciej, i stanie się niszową firmą dla frajerów, którzy wciąż wierzą w magię LOGO SONY i jakości nabywanych towarów.

 

Czuję wielkie rozczarowanie, i czuję się po prostu oszukany. 

pozdrawiam społeczność! 

p.s. przy zakupie czegokolwiek SONY audio, a już zwłaszcza słuchawek PYTAJCIE ZAWSZE O PARAMETRY Z TABELI POMOCNICZEJ SERWISU. :). jest nadzieja, że unikniecie rozczarowania,

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

To raczej kwestia serwisu, który się próbuje wykręcić z naprawy. Spróbuj zgłosić problem przez support, niech zweryfikują decyzję serwisu. Próbowałeś wyłączyć jedynie DSEE HX? Żywotność powinna skoczyć ale i tak 1,5 godziny to bardzo mało.

profile.country.PL.title
Sylwewter
Poszukiwacz

dziękuję Lumbagoo za komentarz,

 

zarówno DSEE HX jak i korektor mają wpływ na jakość odsłuchiwanej muzyki, ale pewnie to wiesz.

Podobnie jest z funkcją redukcji szumów, po to się kupuje ten sprzęt.

 

Autoryzowany serwis SONTRONIC z Poznania posługuje się parametrami ,,zgodnie z tabelą przewodnika pomocniczego" i wszystko się zgadza na papierze nawet bardziej niż w rzeczywistości.

I pewnie tak jest, bo mój set słuchawk to potwierdza. Niestety, po wyłączeniu tych funkcji słuchawki oczywiście grają, jednak płasko jak  przysłowiowe ,,pokrywki".

 

Dla mnie brak rzetelnej informacji o długości działania baterii, (a to jest pierwsze albo drugie pytanie przy zakupie słuchawek bezprzewodowych) na opakowaniu, w informacji handlowej oraz od sprzedawców w firmowym salonie SONY, jest nadużyciem i bezczelną manipulacją danymi. Nie wiedząc o tym, że wszystkie wlączone funkcje poprawiające odbiór muzyki powodują, że słuchawki grają 1,5 godziny i się wyłączają, nie podejmowałem świadomej decyzji podczas wyboru tego a nie innego sprzętu. I to jest dla mnie porażka.

 

W internecie, pod tym produktem są dostępne klakierskie pseudokonsumenckie opinie, na woelu forach, wykupione przez SONY w jakichś agencjach PRowskich. czytałem i przecierałem oczy ze zdumienia, jak można bić taką pianę za kasę. Nie ma tam żadnych konkretów na temat faktu użytkowania sprzętu, z włączonymi różnymi funkcjami i uzależnionej od tego długości działania baterii.

Negatywne opinie nt produktu są ,,zasypane pozytywnym kłamstwem".  Przyznam, że czytałem je z zadziwieniem i obrzydzeniem, że ludzie robią to za kasę. NIGDZIE W OFICJALNYCH MATERIAŁACH SONY DLA TEGO PRODUKTU NIE MA INFORMACJI, ŻE FUNKCJE DSEE XH (poprawa jakości odtwarzania skompresowanych plików muzycznych) oraz korektor, pożerają 80% baterii w bardzo krótkim czasie. A wiesz dlaczego? Bo nikt by tego badziewia nie kupił za takie pieniądze. 

Skaldikiler
Nowicjusz

Witam, jestem świeżo po zakupie słuchawek. Nie będę ściemniał , kupiłem je bez wstępnego sprawdzenia co z czym się je. Mocno się zdziwiłem jak po wyjęciu z pudełka, naładowaniu do 100%, przesłuchaniu ponad godziny muzyki z tidala, youtube nagle informacja , że jest 50% baterii. Wtedy nie powiem, zgłupiałem do reszty. Myślę sobie gdzie te 6 godzin odsłuchu, które są na pudełku?? No i właśnie po tym trafiłem w te miejsce poszukując odpowiedzi. Jako fan marki Sony , mając do wyboru słuchawki Technics wybrałem te pierwsze.

Po lekturze tak się zastanawiam po co się kupuje słuchawki z górnej półki, tylko żeby od razu wyłączać wszystkie funkcje, tylko po to , żeby dobić do tych mitycznych 6 godzin. Trzeba pisać na pudełku 6h* - przy odsłuchu na połowie głośności i z wyłączonymi wszystkimi funcjami.....1.5h* z włączonymi funkcjami poprawiającymi dźwięk.

Po co człowiek płaci tyle kasy tylko po to ,aby wogóle z tych funkcji nie korzystać, po co? Bez tego słuchawki grają jak stare radio, żenada.

Rozwiązania , które proponuje support sony, też wydaje mi się mocno na wyrost. Zaleca się, po każdym skończeniu używania słuchawek odkładać je do pudełka,zamiast obok (po chwili słuchawki same się wyłączają). np: przesłucham 30 minut bateria rozładuje się do 70% i co ładowanie?? Mam pytanie do supportu ile taka bateria wytrzyma jak będzie się ją non stop tak doładowywać??

Jestem teraz w fazie testów, wyłączone wszystkie funkcje, włącznie z adaptacją otoczenia. Wgrałem osoby program ze sklepu androida Equalizer FX (pro) , dzięki któremu jakoś te słuchawki grają. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Wstyd Sony,wstyd.

profile.country.PL.title
nadok-5
Poszukiwacz

Sontronic hehe znam ten serwis 2 razy moje wf1000xm4 były u nich. Ostatnio wymienili mi obie sluchawki i lewą po 1,5 h miała 73% a prawa 46%. Chyba z wiadra z wymienianymi słuchawkami losowo wymieniają w ramach gwarancji. Teraz 3 raz sprzedawca wysłał na ekspertyzę bo wystąpiłem o reklamację z tytułu rękojmi, ciekawe jaka tabelą się posłużą.

hussam4324123
Poszukiwacz

Dostałeś juz odpowiedź?

profile.country.PL.title
majaros4930
Poszukiwacz

Mam ten sam problem, a ze słuchawki juz po gwarancji wiec naprawa platna 350 zł + koszty wysylki. Dodam, ze sluchawki uzywane rzadko, raczej w czasie wakacji.

Problem ewidentnie pojawil sie po ostatniej aktualizacji; Sony Support sie wypial bo juz nie mam gwarancji, a firma Sony nie planuje zadnych akcji naprawczych.

Wiec zostaja mi nic nie warte sluchawki za ktore zaplacilem ponad 1200 zł. I nawet jak je zreperuje na swoj koszt, nie mam zadnej gwarancji ze kolejna aktualizacja nie rozwali czegos innego w tych sluchawkach. 

NIGDY WIECEJ SPRZETU sONY!