anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Szum w lewej słuchawce WH-1000XM3

profile.country.PL.title
Pirer12
Użytkownik

Szum w lewej słuchawce WH-1000XM3

Dzień dobry,

 

Od miesiąca jestem w posiadaniu WH-1000XM3, od około 2 tygodni mam problem z szumem w lewej słuchawce przy włączonym trybie ANC. Jest to irytujące i pojawia się gdy np. nie leci żaden utwór lub słucham czegokolwiek z niższym poziomem głośności. Dzieje się to na różnych urządzeniach przy połączeniu BT.
Co w takim przypadku robić?
Pozdrawiam :slight_smile:   

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

spróbuj wykonać optymalizację poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku "NC/Ambient" na słuchawkach.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Pirer12
Użytkownik

Próbowałem, niestety nie daje to pozytywnych rezultatów. Robiłem również factory reset, też nic to nie dało. Wczoraj zrobiłem downgrade do 2.0.0 i również nawet teraz, gdy słucham muzyki, i zrobię pauze to słyszę nadal ten szum.
I zaznaczam, że nie jest to delikatny szum, który wydaje z siebie tryb ANC i jest prawie niesłyszalny, tylko to brzmi tak jakbym w słuchawce miał podmuchy wiatru.
Słuchawki kupione 20 sierpnia 2019r. 

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

W takim razie, sugeruję udać się do punktu zakupu słuchawek i oddać je w ramach reklamacji.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Oskarkor
Poszukiwacz

Również mam ten sam problem. Słuchawki zakupione w piątek tj. 20.09.2019 w punkcie media markt oddalonego od mojego miejsca zamieszkania o 60km. Nie uśmiechają mi się wycieczki z reklamacją, później po odbiór z reklamacji.. 

 

Dodam że ten szum/trzeszczenie w lewej słuchawce czasami ustępuje a później znowu się pojawia. Raz jest mniej intensywny/cichszy a raz bardziej intensywny i głośniejszy. 

profile.country.PL.title
Pirer12
Użytkownik

Cześć,

Znalazłem coś takiego na reddicie, sprawdzę na dniach czy pomaga. Też nie
chce oddawać sprzętu i czekać, poza tym z tego co wyczytałem na wielu
postach, to nie zawsze pomaga. Beka, że sprzęt za niemałe pieniądze, a
takie akcje... oj sony sony...mam wiele Waszego sprzętu w domu, a tu taka
wtopa.

https://www.reddit.com/r/sony/comments/byo4hx/wh1000xm3_rustling_sound_solved/?utm_source=share&utm_...



Pozdrawiam/best regards,
Piotr Kwiatek
profile.country.PL.title
Oskarkor
Poszukiwacz

Hej. To daj znać czy coś pomogło. Ja biję się z myślami czy nie oddać na gwarancje, bo o ile przez dzień szum/trzask w słuchawce mi nie przeszkadza to o tyle wieczorem jak chcę się odprężyć to już mnie irytuje. 

profile.country.PL.title
Pirer12
Użytkownik

Nic to nie pomogło...

Pewnie niedługo oddam słuchawki na gwarancje.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Pamiętajcie proszę, że nie musicie wędrować do sklepu żeby skorzystać z naprawy gwarancyjnej. 

 

Sony posiada 2 autoryzowane serwisy zajmujące się produktami audio w Polsce.

 

Sprzęt pakujecie, zamawiacie kuriera i po naprawie kurier przywozi Wam sprzęt do domu.

O szczegóły pytajcie bezpośrednio w serwisie, mają ustalone procedury.

 

1. 

SONTRONIC

ul. Czarnieckiego 9a, Poznań, 61-535

+48 61 833 49 41

Pn. - Pt.: 9 - 18

 

2.

PRAM S.C.

ul. Połczyńska 115B, Warszawa, 01-303

profile.country.PL.title
Oskarkor
Poszukiwacz

Hej. Znalazłem rozwiązanie problemu z szumem, niestety jest ono krótkotrwałe ,,na chwilę". Należy zdjąć słuchawki z głowy, włączyć optymalizacje i odłożyć włączone słuchawki na 10-15 minut. Po tym czasie zakładasz na głowę i szumu nie ma, wuala. Niestety działa to przez jakiś czas i szumy znowu się pojawiają.

 

Ja przedwczoraj słuchawki wymieniłem na nowe od ręki w punkcie gdzie je kupiłem - media markt. Nowe, zero szumów, błoga cisza, czyli tak jak powinno być.