anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

WF-1000xm3 i niska jakość dźwięku z iPhone'a 11

profile.country.US.title
mkbest
Użytkownik

WF-1000xm3 i niska jakość dźwięku z iPhone'a 11

Hej!

Przeniosłem się niedawno z iPhone'a 6s na iPhone'a 11 i mam problem ze słuchawkami WF-1000xm3. Po kilku sekundach odtwarzania muzyki jakość nagle znacznie spada, zwłaszcza w wysokich tonach. Brzmi to tak, jakbym słuchał mp3 niskiej jakości. Mam dwie sztuki iPhone'a 11 w domu i na obu zachodzi to samo zjawisko. iPhone 6s nadal odtwarza muzykę w wysokiej jakości. Wszystkie trzy urządzenia chodzą na iOS 13.1.1.

 

Wiem, że są jakieś problemy z działaniem słuchawek na iOS 13.1, ale problem z jakością nie dotyczy starszego iPhone'a 6s, więc to chyba nie o to chodzi. Czy jest co liczyć na aktualizację od SONY, która rozwiąże ten problem? Bo póki co nie da się słuchać takiej muzyki...

 

(Przetestowałem też WH-1000xm2 z iPhonem 11 i nie ma żadnych problemów z jakością. Więc problem występuje jedynie z WF-1000xm3 i iPhonem 11.)

 

Dzięki za jakąkolwiek pomoc!

Maciej

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Cześć Maciej,

 

zaktualizuj proszę iPhone'a do najnowszej wersji iOS 13.1.2. Ponadto, zawsze zalecamy aktualizację słuchawek do najnowszego dostępnego oprogramowania. Powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania dla WF-1000XM3 oraz powiadomienia o ich dostępności są udostępniane za pośrednictwem aplikacji Sony Headphones Connect, dostępnej bezpłatnie w Google Play i Apple App Store.

Następnie, przywróć słuchawki do ustawień fabrycznych. W tym celu, umieść słuchawki w etui, pozostawiając otwartą pokrywę, a następnie przytrzymaj palce na czujnikach dotykowych na prawej i lewej słuchawce przez około 10 sekund. Zdejmij palce, gdy diody (czerwone) na słuchawkach zaczną migać. Diody (niebieskie) migną 4 razy, a słuchawki się włączą.

Ta operacja resetuje słuchawki do ustawień fabrycznych i powoduje usunięcie wszystkich informacji o parowaniu. Czynność parowania należy powtórzyć.

 

Wykonanie tych czynności powinno pomóc.

Pozdrawiam

profile.country.US.title
mkbest
Użytkownik

Nie pomogło. 😞 Mam już iOS 13.1.2, zresetowałem słuchawki do ustawień fabrycznych i dalej to samo – po kilku sekundach muzyki w wysokiej jakości, jakość spada, jakby ktoś przekręcił pokrętło od wysokich tonów.

 

Co teraz?

 

Wspomnę jeszcze, że słuchawki są sprawne, bo na urzadzeniach innych niż iPhone 11 działają bez zarzutu. Tak samo iPhone 11 jest sprawny, ponieważ odtwarza muzykę w wysokiej jakości na innych słuchawkach, w dodatku sprawdzałem słuchawki WF-1000XM3 na dwóch osobnych urządzeniach iPhone 11 i na obu zachowują się tak samo. Więc to problem czysto software'owy – coś sprawia, że WF-1000XM3 i iPhone 11 się nie lubią.

 

Czy moglibyście, proszę, sprawdzić, czy problem jest znany firmie SONY i czy pracuje się nad jego wyeliminowaniem? Jeśli nie, czy moglibyście poprosić techników SONY, aby zajęli się tym problemem? Na dobrą sprawę nie mogę teraz cieszyć się muzyką, bo wszystko brzmi jak mocno skompresowana empetrójka. 😞

 

Dzięki za pomoc!

Maciej

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem, że znasz komunikat z linku poniżej:

https://www.sony.pl/electronics/support/wireless-headphones-bluetooth-headphones/wf-1000xm3/articles...

 

Pozdrawiam

profile.country.US.title
mkbest
Użytkownik

Hej!

 

Widziałem te informacje, ale nie ma tam wzmianki o niskiej jakości odtwarzanego dźwięku.

 

Pozdrawiam,

Maciej