anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

3D aktywne czy pasywne? Jakość czy ekonomia?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

3D aktywne czy pasywne? Jakość czy ekonomia?

Mój dobry przyjaciel - gadżeciarz poprosił mnie o pomoc w wyborze nowego TV do salonu. Jedyne kryteria jakie postawił to możliwie najlepsza jakość obrazu oraz 3D. Tylko jak on to ujął „takie prawdziwe 3D, które wbija w fotel”. Oferta jest naprawdę bogata na rynku ale trzeba było trochę zawęzić ilość modeli podług jego wymagań więc zaproponowałem mu coś z Sony. Jak wiadomo za jakość trzeba zapłacić i tu pojawiło się kolejne kryterium pod tytułem „dobrze by było jakby coś jeszcze zostało w kieszeni”.

Teraz mam dylemat, bo kolegi nie wypada zawieść a z racji tego, że znamy się od dziecka wybór pomiędzy wybranymi modelami jest wyjątkowo ciężki, chciałbym też z Wami poruszyć ten temat.

 

Tutaj mam do Was pytanie połączone. Wybrałem dwa tegoroczne modele W8 oraz W9. Pierwszy z pasywnym 3D, drugi z aktywnym. W8 jest tańsze, ma tańsze okulary (jakby chciał dokupić), a to W9 naszpikowany jest potężniejszym 3D. Osobiście mam przyjemność zaznajomić się bliżej z modelem W8 w rozmiarze 42”.

Czy lepiej jest zainwestować w większy KDL-55W805A czy też lepszy pod kątem wrażeń 3D model KDL-46W905A o mniejszej przekątnej?  

Pozdrawiam Stubb
9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

pierwsza i podstawowa sprawa to różnica w rozdzielczości 3D w pasywnym 3D masz HD Ready w aktywnym FULL HD i tu masz sedno jakość czy ekonomia ? Wybór dla kolegi ująłbym to tak w pasywnym 3D jakoś(ć) to wygląda.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Moim zdaniem model KDL-55W805A równie nada się dla twojego kolegi ze względu na swój rozmiar. Tylko pytanie z jakiej odległości będzie oglądał. Widziałem jak sprawuje się w akcji - wygląda porządnie. Prawda Zbygaaj - główna różnica to rozdzielczość i ta różnica jest wodoczna. "Jakoś(ć) to wygląda" - dobre, dobre:smileyhappy: Jednak również 3D potrzebuje przestrzeni aby rozwinąć skrzydła i zachwycić nas swoimi efektami. Główne pytanie - jaka odległość.

 

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Klasyczny dylemat jakość czy ilość, a raczej w tym przypadku wielkość przekątnej. W9 jest następcą modelu HX85, który otrzymał prestiżową nagrodę EISA 2012/2013 właśnie w kategorii 3D, także myślę, że wrażenia wizualne podczas oglądania filmów 3D z Blu-Raya będą „wbijały w fotel” tak jak ujął to twój kolega.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie ulega wątpliwości, że W9 jest lepszym modelem niż W8. Jednak W8 jest prezentuje również dobrą jakość obrazu. Czasami lepiej jest odpowiednio dopasować rozmiar. Jeśli wybierzesz za mały - nie dostrzeżesz różnicy w jakości obrazu. Do tego trzeba wziąć pod uwagę efekt 3D, który sam w sobie wygląda lepiej na większym ekranie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zapomniałem podać tego istotnego szczegółu ;).Odległość to 3 do 3,5m. Sygnał w większości to N-ka z dużą ilością kanałów HD więc oba modele będą mogły pokazać co potrafią przy tej rozdzielczości.

Do tego apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak już pisałem mój kolega to straszny gadżeciarz, który zmienia swój wysłużony TV na coś z wyższej półki. Odkrył, ostatnio czym jest SEN w Bravii, a jako osoba nie interesująca się TV miał do tego prawo i strasznie się napalił na jeden z tych modeli.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Na 3-35m do HD z Nki i 3D, sam raczej zdecydowałbym się na większy model, czyli w tym budżecie (a raczej z podanych modeli) - to W8. Obraz 2D HD na pewno spełni wymagania. Technologia pasywnego 3D wcale nie musi być „gorsza” lub dawać mniej radości z oglądania kolekcji naszych filmów. Fakt faktem, rozdzielczość mniejsza. Najlepszą opcją bedzie własne przetestowanie w sklepie. Moim zdaniem kupno lepszego modelu, ale mniejszego wcale nie musi być lepszym wyborem..

KERBIOZA
Nowicjusz

Jestem od niedawna właścicielem 55W905 i choć znawcą nie jestem to szczerze podziwiam jakośc obrazu. Uważam że lepiej dopłacić troche więcej i nie denerwować się potem , że nasz telewizor nie spełnia naszych wymagań w 100%. Co do jakości 3D to mnie powala . Jeżeli masz możliwośc to obejżyj sobie np. Awatara w 3D aktywnym a potem w pasywnym. Gwaranyuje że zobaczysz różnice.

 

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zgadzam się z Tobą, jednak nie wszyscy mogą tak dużo dopłacić. Zawsze trzeba znaleźć jakiś kompromis. Czasami mając określone możliwości finansowe, lepiej wybrać większy rozmiar modelu tańszego, niż mniejszy, ale droższy model. Takie rzeczy powinno rozpatrywać się indywidualnie. Najważniejszą rzeczą, jest kwestia potrzeb. Nie każdy potrzebuje najwyższego modelu, jeśli wymagania spełni model niższy. Sam wcześniej miałem W4500, W5500, EX500, EX720 i ze wszystkich tych modeli byłem zadowolony. Dziadkom kupiłem EX650, obraz również jest zadowalający. Wujek ma P5600.. Miał do wyboru droższy i mniejszy model, wybrał tańszy i większy - który spełnia jego oczekiwania i jest zadowolony. Fakt, w tych przypadkach pomijam kwestię 3D, o którą chodzi w tym wątku. Jednak doskonale obrazuje to subiektywne podejście ludzi do obrazu, potrzeb i różnych modeli.

 

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Decyzja już zapadła i nawet TV zainstalowany został już w domu.

Wybór padł na model 55W905. Czyli wyższa półka i w większym rozmiarze, a możliwe to było dzięki promocji Idealna para, gdzie sama Xperia Z kosztuje koło 1800-2000 PLN. Przy sprzedaży kolega odbije sobie różnicę cenową, czyli wilk syty i owca cała :slight_smile:

 

Później postaram się opisać jego wrażenia po pierwszych dniach z W9 ;).

Pozdrawiam Stubb