anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja PKG2.303EUA i problemy !

Admiraloko
Poszukiwacz

Aktualizacja PKG2.303EUA i problemy !

Po zainstalowaniu aktualizacji same problemy , przed instalacją aktualizacji tv działał idealnie ,kupiony w grudniu 2014 od tamtej pory kilka aktualizacji nigdy problemów nie było aż do piątku, pojawił się monit o nowej aktualizacji , dałem aktualizuj teraz , tv sciągnął aktualizację wyłączył się , chwilkę aktualizował i następnie włączył , wyskoczył monit aktualizacja przebiegła pomyślnie ,niektóre funkcje użytkownika mogły ulec zmianie .

 

Sprawdzam co się pozmieniało nic szczególnego nie widzę ( sprawdzałem na tv analogowej upc )działa OK ,przełączam następnie na digital upc i zaczęło się , tv reaguje na pilota od minuty do kilku ( można naciskać co się chce tv reaguje po dłuższej chwili ) coś jak działanie zaraz po uruchomieniu ale trwa to dłużej  nie da się zmienić kanału zmniejszyć głośności itd, po czym pojawia się monit zaczekaj robi się czarny obraz i wyskakuje napis Sony i tak w kółko , tv działa tak jak by był czymś strasznie obciążony.

 

Wyłączyłem go i na nowo zainstalowałem kanały cyfrowe i zaczął działać póki co normalnie.

 

Druga sprawa , przed aktualizacją działały wszystkie serwisy z filmami on line bez zacięć problemów buforowania itp. włączałem i działało od razu, w tym momencie tam gdzie pojawiało się okno z materiałem video teraz nie ma nic oprócz napisu zainstaluj wtyczkę flash !

 

Sony usunęło wtyczkę ? ( czytałem dużo na temat tego że tv Sony wtyczki tej nie mają i materiały takie nie będą działać ) bzdura działało mi wszystko od nowości do piątku i zainstalowania tej aktualizacji! , na innych tv lg / samsung wszystko nadal działa tak jak powinno , ps4 też sobie nadal z tym radzi , więc jak to jest ? napisałem do Sony ale póki co zero odzewu na ten temat! 

 

Ktoś ma ten sam problem ? instalował tą aktualizację? też nie działają mu teraz w przeglądarce materiały które działały wcześniej?

 

Dodam tylko że nie jest to tylko mój przypadek z zamuleniem tv wystarczy wpisać kod aktualizacji w wyszukiwarkę ( na zagranicznych forach ludzie mają dokładnie te same objawy . nie wiem jak z odtwarzaniem w przeglądarce ale z obciążeniem tv po aktualizacji jest kilka tematów )

 

Sony ma zamiar to naprawić? czy celowo usunęło możliwość przeglądania treści w przeglądarce ?

 

 

15 ODPOW. 15
stojak123
Użytkownik

Co wniosła ta aktualizacja? Czarna magia. Nie korzystam z przeglądarki bo w sony to strata czasu. Ale sprawdziłem i też wyskakuje problem z wtyczką. Kanały tv działają bez problemu. Niema sensu pisać do nich bo odpowiedzą ci że trzeba zresetować router. Stabdardowa odpowiedź. Zauważyłem że po włączeniu tv nie muszę już tak długo czekać żeby coś włączyć.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Na opis co nowa aktulizacja wniosła zawsze trzeba kilka dni zaczekać - więcej znajdzie się pod linkiem:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-42W829B

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ireneuszwiatr
Użytkownik

witam

skoro SONY wyłączyło funkcję SUPER,to przy wypuszczeniu nowej aktualizcji powinni usunąć tę fukcje z opcji telewizji cyfrowej.Po co w takim razie aktualizacja.

Admiraloko
Poszukiwacz

Zwykle aktualizacja jest po to żeby coś usprawnić,niestety tutaj poszło w drugą stronę ,odezwało się Sony i poprosiło o przesłanie numeru seryjnego i kodu aktualizacji ( który podałem od razu w 1 e-mailu ) wyczytałem na jednym z forum ( niemieckie ) że pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych ( te same objawy po aktualizacji ) i faktycznie tv się odmulił trochę, zaczął reagować na pilota , póki co jest ok , przeglądarka zaczęła działać i odtwarza ponownie materiały z sieci ( czasami pojawia się nadal monit o instalacji wtyczki flash ) ale jest lepiej niż było ( ale gorzej niż przed aktualizacją )

Co do używania samej przeglądarki to używanie jej z pilota faktycznie nie ma żadnego sensu, ale już z aplikacją tv side view obsługa jest idealna ( ogólnie nie mogę nic zarzucić jeśli chodzi o współprace xperia-bravia )
profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Mi aktualizacja spowodowała czarno-biały obraz przy korzystaniu z urządzeń wejściowych HDMI i nie idzie nic z tym zrobić. 😞 Brawo SONY! Ktoś wie jak to rozwiązać?

Admiraloko
Poszukiwacz

Próbowałeś odłączyć wszystko i potem ustawienia fabryczne (akurat u mnie obraz był normalny na hdmi ale były problemy z tym co pisałem powyżej tj. zapchana pamięć tv brak reakcji na pilota i resetowanie plus problemy z przeglądarką ) ale w 99% reset pomógł.

Samo sony odpisało mi że nie odpowiada za działanie przeglądarki w tym obsługi flash i pdf jak i uszkodzeń tv związanych z korzystaniem z przeglądarki i jej oprogramowania :slight_smile:
profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

Nie próbowałem nic odłączać ani robić ustawień fabrycznych, ale... ni stąd ni z owąd "usterka" naprawiła się sama, tzn po wciśnieciu na pilocie TrackID nagle zaskoczył kolor na PS3 i na reszcie wejść HDMI również. A było to dwa dni temu.

A teraz drugie ale. Wracam dziś do domu z pracy a na TV mruga czerwona dioda. Włączam to badziewie i co? Ten sam problem, o którym pisałeś w pierwszy poście. Bravia muli, nie da się podgłosić, przełączyć, nic. Obraz znika (czerwona dioda znów) i sam sie pojawia i tak w kółko. Czy tak mają wyglądać aktualizacje oprogramowania w nowoczesnych telewizorach SONY? Przecież to jakaś tragikomedia... Zaraz odłączam to od prądu, robie ponowne wyszukiwanie programów i zobaczymy co dalej.

profile.country.PL.title
lakier666
Poszukiwacz

TV tak muli, że nawet nie da się wejść w Home, żeby zrobić ustawienia fabryczne... Jutro zgłaszam reklamację.

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Tak jak wspomniał TV należy przywrócić do ustawień fabrycznych. Ale z Twojego opisu wynika, że nawet to trudno wykonać.

 

Pozdrawiam