anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A 77 II migające kolorowe kropki na monitorze i w wizjerze.

profile.country.PL.title
agniecha0103
Użytkownik

A 77 II migające kolorowe kropki na monitorze i w wizjerze.

Witam. Od paru dni jestem posiadaczką a77II, strasznie denerwuje mnie migotanie obrazu

( wiele kropek, ktore zaśnieżają obraz ) Czy wy też tak macie ? Czy może ja mam wadliwy egzemplaż. W opisie pisze,że jest to normalne i nie wpływa na jakość zdjęcia, ale ja nie mogę się do tego przyzwyczaić (szczegolnie w ciemności jest ich tak dużo,że nie widać pola autofocusa).

W ciągu dnia jest w miarę ok. Co wy na to? W żadnych testach nie było o tym mowy.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Prosty sposób zakup przez internet wyjęcie aparatu z pudełka pobawienie się jak nie pasuje to zwrot ustawowo jest taka możliwość :slight_smile:

ludwikjz
Poszukiwacz

Mam od dnia premiery A77 II i takich zakłóceń nigdy nie widziałem

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Chyba wszystkie aparaty SLT Sony jak również bezlusterkowce mają dwa tryby wyświetlania obrazu na ekraniku LCD i w wyświetlaczu: Wyświetlanie podglądu na żywo - wł. i wył. Gdy funkcja jest włączona to w wizjerze podgląd odpowiada (jest zbliżony) temu jak będzie wyglądało finalne zdjęcie. Podgląd uwzględnia wtedy balans bieli, strefę twórczą jaka jest zastosowana i co najważniejsze ekspozycję. W trybach automatycznych i półautomatycznych praktycznie nie będzie dla nas różnicy ponieważ to automatyka aparatu na podstawie pomiarów światłomierza będzie starała się dobrać tak ekspozycję, aby zdjęcie było naświetlone odpowiednio. Jednocześnie w wizjerze czy na ekranie, który w tym ustawieniu symuluje nam wygląd finalny zdjęcia zobaczymy jak to wygląda a więc z ekspozycją dążącą do odpowiedniego poziomu. Natomiast przy fotografowaniu w trybie manualnym i przy tym ustawieniu może się okazać, że przy pewnych ustawieniach nic nie widać na podglądzie ponieważ ekspozycja jest źle dobrana.

Ustawienie funkcji: Wyświetlanie podglądu na żywo na wyłączone spowoduje, że podgląd w wizjerze i na ekraniku będzie starał się być zawsze widoczny niezależnie od nastaw aparatu. Dlatego im ciemniejsza jest fotografowana scena, im ciemniejsza sceneria to wizjer będzie się rozjaśniał po to aby można było zobaczyć jak wygląda dana scena. Ale specyfika elektroniki jest taka, że gdy wzmacnia się jakiś sygnał to robi się to na całym sygnale a więc i sygnał właściwy i szumy. Gdy to wzmocnienie jest duże to i szum jest duży i zaczyna przeszkadzać czy też denerwować. Ale pomimo to w wizjerze coś widać, można próbować kadrować.