anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony SLT-A58 i lampa błyskowa...

winters_777
Poszukiwacz

Sony SLT-A58 i lampa błyskowa...

Dzień dobry! Mam kłopot z doborem lampy błyskowej do A58. Na tą chwilę trochę mam ograniczony budżet. System Multi Interface nie ułatwia mi sprawy. Stąd moje pytanie, czy poniższa lampa będzie pracowała z MI:

 

http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/metz_26af

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sylugestie!

Pozdrawiam!

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie.

Należałoby je kierować głównie do firmy Metz.  Nie ma w naszej ofercie sprzętu tej firmy. Z naszej strony możemy powiedzieć, że to wszystko zależy od mocowania jakie posiada ta lampa. Jak wskazuje na podanej stornie producent, do modelów Sony ta na zdjęciu jest nieprawidłowa ponieważ posiada metalową stopkę.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.

profile.country.PL.title
Marko658
Poszukiwacz

Witam, ja kupiłem lampe YONGNUO YN560 IV. Działa bez problemów także w trybie WL.:smileyhappy:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak jak napisali przedstawiciele Sony - musisz dowiedzieć się u źródła czy lampa ta występuje z mocowaniem Multi Interface i taką zakupić (najlepiej szczegółowo opisać konkretnemu sprzedawcy z jaką stopką ma być lampa) . Z aparatami i lampami błyskowymi Sony jest teraz taki problem, że Sony jest w trakcie zmiany mocowania lamp (fizycznie zmiana ta odbyła się jakiś czas temu ale na rynku istnieje jeszcze w dużych ilościach sprzęt mający starsze mocowanie jak również jest już dużo sprzetu z nowym mocowaniem). I o ile sprzęt producenta - starsza wersja od nowej - różni się nazwą to produkty firm niezależnych mają taką samą nazwę nawet dla korpusów różnych producentów - wspomniana przez Ciebie lampa Metz 26 AF-1 digital tak samo nazywa się dla Canona, Nikona, Sony, Pentaxa. Dopiero kupując podajesz do jakiego modelu, do jakiego producenta ma być lampa dedykowana (tu, w tym wypadku masz rozpiskę zawierającą nr. katalogowy w zależności od producenta). Niestety, dla Sony podany jest tylko jeden typ a czy lampa pasuje do stopki MI czy do stopki starszego typu nikt nie informuje. Więc musisz dopytać u konkretnego sprzedawcy (bo ten model może występować i ze stopką MI i ze stopką starszego typu a sprzedawca ma np. tylko model ze stopką starszego typu).

Jest możliwość pełnej współpracy lamp ze starszym mocowaniem z korpusami ze stopką MI przez przejściówkę. Ale musi to być lampa dedykowana do Sony. Niestety, przejściówka też trochę kosztuje.

 

P.s. Sony_Poland_Team - na stronie jest odnośnik / dopisek, że opis tej lampy (a własciwie jej stopki) nie dotyczy aparatów Sony. W lampach dedykowanych Sony stopka jest plastikowa.