anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A99 vs A7 mk II

TSuser
Poszukiwacz

A99 vs A7 mk II

Czy może są tutaj użytkownicy którzy przesiedli się z A99 na A7 mk2 lub mieli okazję używać tego i tego?

A99 znam, natomiast serii A7 kompletnie nie (interesuje mnie tylko A7 mk2, do zdjęć czyli A7S odpada a A7r mk2- niestety także odpada)

Moje niewiadome (najważniejsze) jak z obrazem na wyższych czułościach w A7 mk2 czy jest lepiej od a99 (przedział 3200-6400), jak z tym AF czy będzie gorzej jak w A99 czy chociaż tak samo (w ciemniejszych miejscach) - coś czytałem że jest nieciekawie, ale chciałem zapytać kogoś kto faktycznie coś wie? Także ważna kwestia jak AF działa po zamontowaniu przejściówki czy będzie gorzej w porównaniu z A99?

 

Zakup a7 mk2 wiąże się u mnie także z zakupem szkieł do tego systemu (na wstępie 85 1.4) także będzie znacznie drożej - stąd pytanie czy warto...

 

Generalnie stoje przed zakupem i dylemat: drugie a99 czy A7II

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie przesiadałem się z a99 na a7mk2, ale miałem okazje oboma sie chwilę pobawić. Jeśli chodzi o AF w gorszych warunkach a7mk2 będzie się zdecydowanie gorzej zachowywał niż ten w a99, jeśli chodzi o używanie przejściówki to z la-ea3 będzie raczej bardzo wolno, a z la-ea4 będzie wolniej niz w a99, bo układ af jest z a68 albo a65. Jeśli chodzi o zachowanie na wyższych czułościach a7mk2 będzie sie lepiej zachowywało, bo ma nowszą matrycę...

 

Szczerze mówiąc dobry AF ma tylko a7Rmk2, ja bym poczekał na a7mk3, które pewnie dostanie technologię użytą w a7Rmk2, a jeśli nie chcesz czekać, to poszukał używanej a99 w dobrym stanie (nowa się nie opłaca za dużo kasy kosztuje).

 

Co do 85mm, to ja bym wybrał nową sigmę :slight_smile:

TSuser
Poszukiwacz

Dzięki za info. Właśnie chodzi o to że sytuacja nie pozwala na czekanie :slight_smile:  A99 będzie jakiego tysiaka drożej ale właśnie nie ma problemu kolejnej inwestycji w szkła. Tak wiem że jest sigma i gdyby była bod A nie miałbym dylematu :slight_smile: Natomiast sigma plus przejściówka i A7 cenowo zbliża się do Gmaster a zakłądam że AF w Gmaster będzie lepiej działał niż sigma + przejściówka.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli mogę swoje 3 grosze..

 

a99 jest dzis trochę archaicznym sprzętem. To nadal jeden z najlepszych aparatów Sony jaki kiedykolwiek powstał, ale ma kilka wad, które mnie np. zniechęciły do zakupu ok. 2 lat temu. Pierwsza sprawa to dość powolna praca, mały bufor, słaby AF-C. Matryca też nie wypada jakoś wybitnie w stosunku do tego co w nowych aparatach z pełną klatką. 

 

Dużym plusem jest na pewno ergonomia. Sama puszka jest bardzo lekka jak na FF, ma fantatsyczne rozwiązanie z obrotowym LCD - nie widziałem nigdzie lepszego rozwiązania. Autofokus w trybie AF-S jest bardzo dobry i szybki. Wizjer jest też świetny. Aparat jest też bardzo dobrze wykonany, choć pierwsze serie borykały się z piszczącymi pokrętłami zmiany nastaw.

 

Największym nieporozumieniem jeśli chodzi o a99 jest jednak jej....aktualna cena. Obecny poziom jest po prostu nieadekwatny do możliwości, szczególnie w zestawieniu z konkurencją.

 

Jeśli nie zależy Ci na szybkim autofokusie (bo ciągły jest słabością obu puszek) a także nie musisz mieć cudownego obrotowego LCD, to warto rozważyć A7II. Tutaj wartości ISO rzędu 9000-12800 są spokojnie używalne podczas gdy w a99 ciężko wyskoczyć powyżej 6400.

 

Jesli zaś chodzi o 85/1.4 GM to obiektyw jest warty każdej złotówki. Miałem przyjemność używania tego szkła przez chwilę i to po prostu najlepsza 85 jaką kiedykolwiek miałem zapiętą do body. Jest niby nowa Sigma, ale to zawsze będzie szkło niesystemowe i jednak jakościowo to inna liga.

 

Pozdrawiam! 

 

 

TSuser
Poszukiwacz

Dzięki za obszerne info :slight_smile: Decyzja już podjęta :slight_smile:

Czy tak dla porównania miałeś też styczność z obiektywem Batis 85 1.8 - coś poczytałem że winieta jest ogromna, ale też oglądałem jakiś filmik z porównaniem i nie zauważyłem jej? Podobno ma pojawić się systemowe 85 1.8 może poczekać jak to będzie się prezentowało ...

 

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli chodzi o Batisa, to możesz zerknąć na blog jednego z naszych użytkowników. Miał zarówno Batisa, jak i GM. http://per-analogia.blogspot.com/2016/06/o-tym-jak-nie-zrobiem-porownania.html

 

Co do czekania - szkoda czasu! Takie jest przynajmniej moje zdanie. :wink:

 

Pozdrowienia!

TSuser
Poszukiwacz

Dzięki :slight_smile: Zabieram się za czytanie :wink:

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

A99 dość archaicznym sprzętem?

Co za brednie.

Akurat matryca w tym aparacie bije po [...] te w nowych Canonach i Nikonach.

C i N w pogoni za wysokimi wartościami ISO zrezygnowali z układu Bayera, czyli dwa sub piksele zielone, jeden czerwony i jeden niebieski na rzecz układu zielony, czerwony, niebieski i przeźroczysty.

Cierpi na tym kolorystyka i przejścia tonalne, ale ISO szybuje na wyżyny nieosiągalne dla SONY.

I tutaj musimy sobie zadać pytanie-do, czego będziemy potrzebować aparatu.

Reportaż-TYLKO Canon czy Nikon-tutaj przypominam o stawkach w mediach 4,50 za zdjęcie do publikacji.

Studio i plener-Sony, Phase One itp. Tutaj wysokie iso jest niepotrzebne. A nie pogardziłbym nawet ISO 25.Mamy za to świetne kolory, które widać na moim Eizo CX240 i w druku.

Owszem, jeśli ktoś nie używa monitora graficznego to nie zobaczy żadnej różnicy. A tym bardziej nie zauważy tego, że „nie wypada jakoś wybitnie w stosunku do tego co w nowych aparatach z pełną klatką.”

Powolny AF w trybie AF C? No nie wiem. Używam tylko w trybie AF D z Zeissem 24-70 i 135 no i nie narzekam.

Narzekam za to na ergonomię-ta jest fatalna. Chodzi mi o grip. Mam nadzieję, że w następcy A99 to poprawią. Tutaj zaznaczę, że A99II to nie jest następca A99.

A99II to następca A77.Nawet grip z 77 pasuje…Omijać szerokim…

Za A99 z gripem zapłaciłem równe 10000zł.I nie żałuję ani złotówki. Czekam na następcę. Ma mieć podobno 70Mpx.Jeśli cena będzie oscylować do 20000zł,to kupię bez wahania.

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Widzę Photomusic, że jak zwykle w formie jesteś...co do matryc to nie wiem, czy jesteś tego świadomy, ale Nikon uzywa matryc Sony, Canon zresztą w jednym aparacie na pewno też :wink:

 

Ergonomia gripa a99 zła? Nie ma na rynku lepiej wyprofilowanych gripów od tych robionych przez Sony.

 

A99II miałeś w ręku wogóle? Co z tego, że grip od a77, udało im sie zmniejszyć trochę puszkę i wg mnie super, że pasuje od a77, bo nie trzeba wykładac kasy na nowy grip jak było to do tej pory w przypadku Sony...

 

A99II jest nastepcą a99, o ile do a99 można się było do wielu rzeczy przyczepić, tak a99II naprawde jest genialnym aparatem. AF jest bardzo szybki i celny, iso można też sporo podnieść bez większej straty dla jakości. Bufor sobie zdecydowanie lepiej radzi niż w pierwszej wersji. Uważam, że druga wersja spokojnie nadaje się też do sportu i reportażu.

 

Napisałeś "świetny kolor" tu akurat nie bardzo wiem o co Ci chodzi, jeśli robisz w RAW i wiesz co to np color checker passport, to możesz to samo zdjęcie zrobić Nikonem, Fuji, Canonem i Sony oprofilowac i na wszystkich zdjęciach będą identyczne kolory. Różnica będzie w rozpiętości tonalnej (tu akurat Sony i Nikon z racji stosowania matryc Sony będa miały podobne wyniki, Canon jak zwykle będzie miał sporo gorsze :wink: )

 

Puszka o której piszesz (70mpx) to plotka dotycząca flagowego bezlusterkowca, czyli a9 :wink:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


photomusic napisali:

 

Co za brednie.

 


W sumie tak można skwitować cały Twój wywód bo naprawdę nie sposób rozmawiać z tak zaślepionymi ludźmi. Ty zawsze wiesz lepiej. Lepiej od projektantów, inżynierów, marketingowców. Pozostawię Cię z tym przeświadczeniem bo nie ma sensu dyskutować z trollem.