anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A99 vs A7 mk II

TSuser
Poszukiwacz

A99 vs A7 mk II

Czy może są tutaj użytkownicy którzy przesiedli się z A99 na A7 mk2 lub mieli okazję używać tego i tego?

A99 znam, natomiast serii A7 kompletnie nie (interesuje mnie tylko A7 mk2, do zdjęć czyli A7S odpada a A7r mk2- niestety także odpada)

Moje niewiadome (najważniejsze) jak z obrazem na wyższych czułościach w A7 mk2 czy jest lepiej od a99 (przedział 3200-6400), jak z tym AF czy będzie gorzej jak w A99 czy chociaż tak samo (w ciemniejszych miejscach) - coś czytałem że jest nieciekawie, ale chciałem zapytać kogoś kto faktycznie coś wie? Także ważna kwestia jak AF działa po zamontowaniu przejściówki czy będzie gorzej w porównaniu z A99?

 

Zakup a7 mk2 wiąże się u mnie także z zakupem szkieł do tego systemu (na wstępie 85 1.4) także będzie znacznie drożej - stąd pytanie czy warto...

 

Generalnie stoje przed zakupem i dylemat: drugie a99 czy A7II

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

n.jpgAleż jestem tego świadomy. Świadomy jestem również różnic w specyfikacji tych matryc. Tak, więc możemy mieć albo kolorki albo ISO.

Grip jest FATALNY. Jeśli robisz zdjęcia poziomo-jest bardzo OK. Dramat zaczyna się wtedy, gdy próbujesz zrobić zdjęcie w pionie. Masz wtedy taki chwyt jak w poziomie BEZ gripa, czyli mięsień odwodziciel palca małego zostaje BEZ podparcia.

A99II-no właśnie, po co mi ISO 1000’000’000? Interesuje mnie ISO 25,10 a nawet 5,chociaż teraz jak już mam filtry ND to niech będzie, chociaż 50.

Jeśli chodzi o kolor, to znam ludzi, którzy o kolorze wiedzą wszystko. Te color checker passporty to tylko zabawki. Owszem próbowałem trochę wgryźć się w temat, ale stwierdziłem, że …zostawię to fachowcom.

„Puszka”(nie lubię tego słowa), o której piszę, no cóż w każdej plotce jest ziarno prawdy.

 

@lajam-Nadal fotografujesz jamniki?