anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bateria + ładowarka do A700 / A77mkII

paul123-----
Użytkownik

Bateria + ładowarka do A700 / A77mkII

Jaki czas temu przesiadlem sie z A700 na A77mkII.

Nieuzywaną A700 zainteresowala sie siostra, chce go uzywac do byleczego.

Tylko ze mam swoj zestaw ladowarek i baterii, ktory uzywam (zdarzalo sie nawet ladowac dwie na raz baterie uzywajac dwoch ladowarek).

Chcialem  jej kupic baterie z ladowarka. Oryginalne sa strasznie drogie wiec pytanie o zamienniki, czy nadadza sie i czy beda dzialac. Jeszcze sprzed 7 lat pamietam sytuacje gdy do mojej pierwszej lustrzanki A100 wsadzam w sklepie testowo zamiennik baterii a tam po uruchomieniu komunikat: "nieprawidlowa bateria" czy jakos tak.

Widze dzis zamienniki sa z powodzeniem stosowane, pytanie czy taki blad nadal moze wyskoczyc w A700 a takze w mojej A77 ?

akumulator:

link usunięty zgodnie z regulaminem (Akumulator Hahnel akumulator HL-XM500 zamiennik Sony NP-FM500)

 

to samo ladowarka. widze cos takiego:

link usunięty zgodnie z regulaminem (Procesorowa ładowarka impulsowa dedykowana do akumulatorów SONY NP-FM)

zastanawiam sie czemu ladowarka ma 2 bolce (+ i -) kiedy akumulator ma 3 otwory, choc srodkowy jest nieopisany. ale oryginalna ladowarka ma 3 bolec.

 

Czy cos takiego jak powyzej mozna smialo zakupic?

 

Kiedys widzialem sony mial oryginalna ladowarke na dwa akumulatory ale nie moge juz tego namierzyc. znacie moze nazwe? moglbym moze znalezc uzywana i nabyc dla siebie. poki co google znajduje mi jakies ruskie zamienniki.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, miałem nieoryginalne i oryginalne akumulaory do a77 i działać działały tylko ich pojemność dość mocno odbiegała od oryginalnych aku. Teraz mam nex-a i też mam aku oryginalne i jedną sztukę hahnela jest dokładnie tak samo. Mam też łądowarkę nieoryginalną i wg mnie ładuje wolniej od oryginalnej i na dodatek żeby spr czy nałądowała aku trzeba je wrzucić do aparatu, bo ładowarka nie ma najmniejszej ochoty wyłączyć diody informując o zakończeniu ładowania. Uważam, że lepiej kupić używaną a100/200/300 za grosze z aku i łądowarką wyjdzie cenowo podobnie a aku i ładowarka będą lepsze.