anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja przy zakupie na fakturę VAT

artrelief
Nowicjusz

Gwarancja przy zakupie na fakturę VAT

Czy ktoś ma wiedzę  jak faktycznie wygląda realizacja napraw gwarancyjnych przy zakupie aparatu na firmę i jaka jest długość tej gwarancji. Przeczytałem warunki gwarancji i w wykluczeniach jest napisane ...  "uszkodzeń i awarii spowodowanych włączaniem, użytkowaniem lub obchodzeniem się z produktem w sposób odbiegający od normalnych osobistych lub domowych zastosowań"  Wyglada na to że w takim przypadku gwarancja może być nieuznawana.

Pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, gwarancja producenta jest dobrowolna i bardzo często przy zakupie na firmę gwarancja przestaje obowiązywac (producent zabezpiecza się przed tym by produkt był wykorzystywany w sposób przemysłowy, np odkurzacz zamiast do domu to w firmie sprzątającej albo ekspres do kawy nie do domu a do biura. Nie chce skłamać, ale przedsiębiorców obowiązuje rękojmia tyle, że chyba krótsza niż w przypadku konsumentów.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gwarancja na aparat fotograficzny obowiązuje tyle czasu, ile przewidział producent. Dokument potwierdzający zakup nie ma tu znaczenia. Od kilku lat kupuję sprzęt na fakturę VAT i nie miałem u żadnego producenta foto (głównie Sony) problemów z tego tytułu, a korzystałem z serwisu kilkakrotnie. 

 

Gwarancja na sprzęt fotograficzny Sony wynosi 24 miesiące. 

 

Pozdrowienia!