anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z tworzeniem dysku DVD-Video (STD)

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Problem z tworzeniem dysku DVD-Video (STD)

Podczas nagrywania dysku DVD-Video (STD) w aplikacji, już po wcześniejszym wybraniu w PMH (5.3.01.02070) kilku filmów, pokazuje się okno edycji ekranu z menu startowym, jakie potem ma się ukazywać po włożeniu dysku do napędu DVD. Na tym etapie jest możliwe okreslić rodzaj tła ekranu oraz u góry ekranu główny tytuł projektu, na który składa się owych kilka wybranych filmów. Każdy z tych filmów reprezentowany jest przez miniaturkę pierwszej klatki filmu. Problem w tym, że nie mogę zmienić podtytułów, które narzucone przez aplikację, ukazują się pod każdą z miniaturek. Aplikacja w tym miejscu wstawia datę wraz z godziną powstania w aparacie tego odcinka filmowego. To bardzo psuje efekt, bo moim życzeniem jest, aby każdy z tych filmów/rozdziałów miał swój adekwatny do treści tytuł, a nie jakieś daty.

I nie wiem, czy czegoś nie zauważyłem, co pozwoliłoby te podtytuły edytować i zmieniać, czy też jest to taka właściwość aplikacji, na którą nie mam wpływu. I tu mam pytanie do użytkowników PMH, czy taki problem mieli, lub/i wskażą mi rozwiązanie?

 

Dysk ostatecznie wypaliłem i w napędzie działa, tj. pojawia się menu startowe, które strzałkami w prawo/lewo pozwala wybrać żądany odcinek/rozdział. Ale w tym momencie pojawia się kolejny problem. Nie wiem jak podczas wyświetlania filmu wrócić przy pomocy pilota do menu startowego. Przycisk "Menu" na pilocie nie wywołuje żadnego efektu. Jedynym wyjściem, jakie odkryłem jest zatrzymać film, wysunąć dysk z napędu i od razu wsunąć, wtedy pojawia się menu startowe. No i znowu, nie wiem, czy czegoś nie potrafię, czy też jest to taka sobie właściwość nawigacji po dysku, wprowadzona przez nagrywanie w PMH / DVD-Video STD?

Dodam jeszcze, że mój napęd DVD to Sony DVP-SR760H.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Odpowiadam w zasadzie niejako sam sobie, ale przede wszystkim wszystkim, którzy tu zajrzeli. Otóż po rozmowie dziś z infolinią Sony już wiem, że to, co mi w aplikacji nie wychodziła, to nie jest moja nieumiejętność osiągnięcia celu, ale taka sobie właśnie właściwość aplikacji. A po mojemu to jest niedoróbka aplikacji, która wymaga dokończenia, aby korzystanie z jej owoców miało smak.

Niezależnie od tej rozmowy telefonicznej wysłałem na Support maila w którym opisałem wszystkie uwagi i przedstawiłem propozycje. Załączyłem też stosowny zrzut ekranowy. Pożyjemy, zobaczymy. Na pocieszenie mam jednak nadzieję, że ktoś się projektem PlayMemories Home zajmuje i rozwija go, bo kilka lat temu, gdy numer wersji miał z przodu jedynkę (dziś jest 5), aplikacja ta miała znacznie ograniczone w stosunku do dzisiejszych możliwośći dodanych narzędzi. Miejmy nadzieję, że kolejna zmiana, jakiej oczekuję, nie nastąpi za kilka lat. I po tym widać będzie, czy nasze sygnały są przez firme Sony zauważane i realizowane z klasą, za jaką firma Sony chce być uważana wśród klientów, także tych potencjalnych. Będę obserwować to, co się zatem będzie ukazywać i jesli moje wnioski zostaną przyjęte do realizacji, dam znać na tym forum.

Na dziś temat jest zamknięty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Odpowiadam w zasadzie niejako sam sobie, ale przede wszystkim wszystkim, którzy tu zajrzeli. Otóż po rozmowie dziś z infolinią Sony już wiem, że to, co mi w aplikacji nie wychodziła, to nie jest moja nieumiejętność osiągnięcia celu, ale taka sobie właśnie właściwość aplikacji. A po mojemu to jest niedoróbka aplikacji, która wymaga dokończenia, aby korzystanie z jej owoców miało smak.

Niezależnie od tej rozmowy telefonicznej wysłałem na Support maila w którym opisałem wszystkie uwagi i przedstawiłem propozycje. Załączyłem też stosowny zrzut ekranowy. Pożyjemy, zobaczymy. Na pocieszenie mam jednak nadzieję, że ktoś się projektem PlayMemories Home zajmuje i rozwija go, bo kilka lat temu, gdy numer wersji miał z przodu jedynkę (dziś jest 5), aplikacja ta miała znacznie ograniczone w stosunku do dzisiejszych możliwośći dodanych narzędzi. Miejmy nadzieję, że kolejna zmiana, jakiej oczekuję, nie nastąpi za kilka lat. I po tym widać będzie, czy nasze sygnały są przez firme Sony zauważane i realizowane z klasą, za jaką firma Sony chce być uważana wśród klientów, także tych potencjalnych. Będę obserwować to, co się zatem będzie ukazywać i jesli moje wnioski zostaną przyjęte do realizacji, dam znać na tym forum.

Na dziś temat jest zamknięty.

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za aktywność na nasyzm forum, cenne uwagi oraz wskazówki dla użytkowników naszej społeczności. Wszelkie uwagi od naszych użytkowników są dla nas wyjątkowo wartościowe.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.