anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6000

ROZWIĄZANE
stan1976
Poszukiwacz

Sony a6000

Witam,mam pytanie gdzie można kupić zaślepke do gorącej stopki w aparacie Sony a6000?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Tadeusz.O napisali:

 

I najlepiej nie gubić...


Problem nie w gubieniu, ale w tym, że w a6000 nie ma po prostu osłony gorącej stopki w zestawie :slight_frown:

 

Część ma oznaczenie FA-SHC1M

http://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami-inne-akcesoria/fa-shc1m

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W salonie Sony pytałeś?

I najlepiej nie gubić...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Tadeusz.O napisali:

 

I najlepiej nie gubić...


Problem nie w gubieniu, ale w tym, że w a6000 nie ma po prostu osłony gorącej stopki w zestawie :slight_frown:

 

Część ma oznaczenie FA-SHC1M

http://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami-inne-akcesoria/fa-shc1m

 

 

 

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dziwacznie... do NEX-6 jeszcze dawali...

 

Niezrozumiała polityka oszczędzania na drobiazgach... do A6000 nie dają zaślepki, do A-77II nie dają przejściówki (wolałbym, żeby paska nie było, bo i tak kupiłem inny - wygodniejszy).

 

Jak tak dalej pójdzie, określenie "kit" nabierze nowego znaczenia...

------------------------------
fotoamator
stan1976
Poszukiwacz

Zaślepka zdobyta i wszystko jest teraz ok,można jechać na plaże.
profile.country.PL.title
redbmi
Poszukiwacz

Cześć,

Czy to znaczy, że udało Ci się kupić FA-SHC1M? W sklepie internetowym sony.pl jest niedostępny. Na razie używam zaślepki od Nikon-a. Pasuje w tym sensie, że wchodzi w stopkę Multi Interface dosyć pasownie i nie dochodzi do styków, które znajdują się w głębi. Czyli działanie ochronne jest :slight_smile:

Natomiast dziwię się, że taka zaślepka nie jest dodawana w standardzie.

profile.country.PL.title
ilce-kit
Poszukiwacz

Witam, gdzie zdobyłeś tą zaślepke ?

Też bym chciał, podziel się informacją.

 

profile.country.pl_PL.title
FernandoXP
Poszukiwacz

Kupiłem bez problemu w serwisie Sony w Warszawie. Z pewnością w innych też mają, czeka siękilka dni.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeżeli kupiłeś w serwisie C.S.I. na Żytniej, to jest to jedyny w Polsce autoryzowany serwis Sony, aparatów "niekompaktowych" (czyli lustrzanek, SLT, ILCA, ILCE). Jeśli w innym serwisie (naprawiającym kompakty), to rzeczywiście jest ich więcej.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
FernandoXP
Poszukiwacz

Tak, kupiłem na Żytniej - nie wiedziałem że to jest jedyny taki serwis w Polsce. Ale oni tam są bardzo profesjonalni i sądzę, że nie powinno być problemu z wysyłką zakupionej części w dowolne miejsce.