anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7R (prześwietla 1/4 zdjęcia)

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

Sony A7R (prześwietla 1/4 zdjęcia)

Witam !

Mam problem z moim aparatem. Chodzi o to że prześwietla mi jakieś 1/4 zdjęcia od dołu, jest to wyraźnie jaśniejszy pas przez całą szerokość zdjęcia.

Poprzednio używałem obiektywu Carl Zeiss Sonnar T* FE 55 mm f/1,8 ZA i softu 2.0 i nic takiego nie występowało.

Teraz mam Carl Zeiss Vario-Tessar T* FE 24–70 mm f/4 ZA OSS i soft 3.20 i nie wiem czy to z winy softu, obiektywu czy może "padło" coś (migawka?) w aparacie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, mógłbyś zamieścić przykładowe zdjęcie?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, mógłbyś zamieścić przykładowe zdjęcie?

profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

DSC00064.jpg

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Mozliwe, że jest coś nie tak z migawką. Próbowałeś przywrócić aparat do ustawień fabrycznych. Jak wygląda sprawa z innymi obiektywami?

profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

Przywróciłem aparat do ustawień fabrycznych, ale nic to nie zmieniło. Może coś by sie zmieniło jeśli zainstaluję ten starszy soft 2.0 ?

Niestety nie mogę sprawdzić tego na innych obiektywach bo ich nie mam (tą 55kę skradziono mi) ... 😞

 

Mam nadzieję że to nie matryca ... bo wtedy "leżę" 😞

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Starszego oprogramowania nie zainstalujesz, nie pozwoli na to aplikacji ani aparat. Podejdź może do jakiegoś sklepu i sprawdź aparat z innym obiektywem. Zawsze możesz też wysłac aparat do CSI w Warszawie na Żytniej. Ekspertyza jest darmowa.

profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

Sprawa rozwiązana ... to wina "padniętej" migawki.

1100 PLN poszło się paść ... :slight_smile:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Przykra sprawa. Życzę udanych kadrów z nową migawką i niech służy jak najdłużej.

profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

Dzięki ... :slight_smile: