anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kino Domowe BDV-N7200 - tylne głośniki bezprzewodowe

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Kino Domowe BDV-N7200 - tylne głośniki bezprzewodowe

Witam,

jak wiadomo zestaw ten posiada rozwiązanie przesyłu dźwięku do tylnych głośników za pośrednictwem odbiornika, co oszczędza rozwijanie kabli po pokoju. To było dla mnie zaletą, co jednak od pewnego czasu stało się problemem.

Otóż od pewnego czasu kiedy wyłączam swój zestaw i tylny odbiornik głośników przechodzi w tryb czuwania (zapalona czerwona lampka), zaczynam odbierać na swoich głośnikach dźwięk pochodzący jak się tylko domyślam od jakiegoś mojego sąsiada w budynku, który chyba ma też coś w swoim domu z firmy Sony. Dźwięk odbieram tak długo dopóki nie rozłączę trybu czuwania w tryb wyłączenia. Po ponownym włączeniu oczywiście ponownie odbieram tajemniczy dźwięk o ile oczywiście sąsiad czegoś słucha. Po raz pierwszy usłyszałem ten dźwięk o 2:00 w nocy, kiedy sąsiad nabrał ochoty na posłuchanie muzyki, a ja spałem zostawiając zestaw w trybie czuwania. Moje pytanie brzmi: jest jakiś sposób nauczenia mojego kina pomijania częstotliwości odbierania dźwięku sąsiada (i to nawet nie wiem jakiego). Dodam tylko, że w nastawieniach systemu w podłączeniach dźwięku bezprzewodowego próbowałem już przestawiać pasmo częstotliwości radiowej z trybu Auto na tryb 5.2 i 5.8GHz i jednak po paru dniach spokoju obcy dźwięk znów wracał i był słyszalny w moich głośniakch.

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oprócz zmiany "Pasma częstotliowści radiowej" z Auto na tryb 5.2 lub 2.8 GHz - włącz koniecznie Secure Link. Jak to nie pomoże sporóbuj różnych kanałów w opcji "Kanał cz. radiowej".

W szczególności to ostatnie powinno pomóc bo pewnie sąsiada zestaw nie działa na wszystkich 3 kanałach naraz.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Richiger-66,

 

Pozwól, że zacytuję fragment instrukcji obsługi:

'Aby określić połączenie bezprzewodowe
Jeśli w domu lub u sąsiadów znajduje się wiele urządzeń bezprzewodowych, mogą wystąpić zakłócenia. Aby temu zapobiec, należy ustawić połączenie bezprzewodowe między urządzeniem głównym a wzmacniaczem surround (funkcja Secure Link). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w podrozdziale „Dalsze ustawienia transmisji bezprzewodowej” (str. 59).
http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/4485800131_PL.pdf

Mam nadzieję, że pomoże Ci to w rozwiązaniu problemu!

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oprócz zmiany "Pasma częstotliowści radiowej" z Auto na tryb 5.2 lub 2.8 GHz - włącz koniecznie Secure Link. Jak to nie pomoże sporóbuj różnych kanałów w opcji "Kanał cz. radiowej".

W szczególności to ostatnie powinno pomóc bo pewnie sąsiada zestaw nie działa na wszystkich 3 kanałach naraz.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Richiger-66,

 

Pozwól, że zacytuję fragment instrukcji obsługi:

'Aby określić połączenie bezprzewodowe
Jeśli w domu lub u sąsiadów znajduje się wiele urządzeń bezprzewodowych, mogą wystąpić zakłócenia. Aby temu zapobiec, należy ustawić połączenie bezprzewodowe między urządzeniem głównym a wzmacniaczem surround (funkcja Secure Link). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w podrozdziale „Dalsze ustawienia transmisji bezprzewodowej” (str. 59).
http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/4485800131_PL.pdf

Mam nadzieję, że pomoże Ci to w rozwiązaniu problemu!

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Dziękuję za pomoc, która okazała się skuteczna. Specjalnie odczekałem trochę z odpisaniem i akceptacją rozwiązania, aby pośledzić granie moich głośników na paśmie sąsiada. Do dzisiaj spokój, a więc myślę, że pomogło na stałe. Podpowiem tylko innym, że miałem z początku problem z zastosowaniem rozwiązania, gdyż nie mogłem zlkalizować żadnego przycisku na tylnej ściance odbiornika tylnych głośników. Byłem przekonany, że służy do tego przycisk z przodu, który stosując w rozwiązaniu zawsze na końcu wyświetlał się komuniakt, że security link nie połączono i nie zapalała się żółta doioda z przodu jak opisywała instrukcja. Dopiero po dokładnych oględzinach tylnej ścianki zauważyłem ukryty pod obudową przycisk, który można jedynie jakimś cienkim drutem uruchomić wciskając ukryty guziczek i dopiero to uwolniło mnie od odbioru sygnału sąsiada.

Dodatkowo zalecam zastosowanie tego rozwiązania zawsze i w każdym przypadku, gdyż zauważyłem, że wcześnijesze charczenia prawego tyłu całkowicie ustąpiły, co było bardzo irytujące. Głośniki tylne miały chwilowe zaniki grania oraz grały jakby ciszej i mniej wyraźniej od przodów. Teraz grają stabilnie, równo i wyraźnie, bez charczenia i zakłoceń, co pewnie wcześniej było efektem zakłóceń psama sąsiada lub nie stabilnego połączenia z jednostką centralną. 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka