anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Laptop nie odtwarza multimediów

ROZWIĄZANE
sophienevou
Poszukiwacz

Laptop nie odtwarza multimediów

Po wykonaniu formatu Sony Vaio (VPCEA4S1E) Win7 laptop nie odtwarza filmów z dysku. Mam zainstalowane kodeki i sterowniki karty graficznej, zaistalowałam także sterowniki ze strony producenta. 

Przed formatem ten problem nie występował, wszystko działało płynnie po zopatrzeniu się w pakiet kodeków.

Przy włączaniu w jakimkolwiek odtwarzaczu ścieżka audio odtwarza się normalnie ale ekran pozostaje czarny. 

Bardzo proszę o pomoc :thinking:

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W takim razie spróbuj przeinstalować sterowniki karty graifcznej. Odinstaluj te, które masz obecnie i zainstaluj tylko te ze strony producenta komputera. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

sophienevou
Poszukiwacz

Idąc tym tropem zainstalowałam sterowniki i oprogramowanie ze strony producenta ale karty graficznej. Po instalacji ze strony AMD i kilku potknięciach z nią związanych - filmy zaczęły działać. 

 

Dziękuję za cierpliwość i wskazówki! 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Możesz napisać jaki format plików Ci się nie odtwarza?

Ewidentnie brakuje Ci kodeka wideo.

 

Czy odtwarza się przykładowy film w katalogu "Wideo" w Win7?

 

Pozdrowienia!

sophienevou
Poszukiwacz

Hey,

 

Też myślałam, że to kodeki. Zwątpiłam po kolejnym odinstalowaniu i instalowaniu pakietów na nowo. Obecnie mam zaistalowany K-Lite Mega Pack. 

 

Nie odtwarza mi dosłownie niczego (włączając w to przykładowy film Windowsa- jest ta sama sytuacja: audio jest, obraz czarny). Próbowałam odpalić różne formaty .mkv, .mp4, .avi -> z tym samym skutkiem.

 

Czy może to być wina ustawień podczas instalacji pakietu kodeków? Niczego tam nie odznaczałam/zaznaczałam, leciałam na ustawieniach podstawowych.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A jakiego odtwarzacza używasz? Windows Media Player też sobie nie radzi??

sophienevou
Poszukiwacz

Sytuacja powtarza się w Windows Media Player, Media Player Classic, AllPlayer i BestPlayer też. 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W takim razie spróbuj przeinstalować sterowniki karty graifcznej. Odinstaluj te, które masz obecnie i zainstaluj tylko te ze strony producenta komputera. 

sophienevou
Poszukiwacz

Zrobiłam tak.Tuż po instalacji sterowników pojawił się komunikat, że "Sterownik ekranu (AMD Radeon...) przestał działać ale odzyskał sprawność". Wszystko typowo wróciło do normy. Zrestartowałam.

I...

Teraz kiedy próbuję odtworzyć plik wideo w jakimkolwiek odtwarzaczu pokazuje mi komunikat "Media Player Classic/Windows Media Player przestał działać". 

sophienevou
Poszukiwacz

Idąc tym tropem zainstalowałam sterowniki i oprogramowanie ze strony producenta ale karty graficznej. Po instalacji ze strony AMD i kilku potknięciach z nią związanych - filmy zaczęły działać. 

 

Dziękuję za cierpliwość i wskazówki!