anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android 6.0 i dysk HDD NTFS na pliki ponad 4GB.

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Android 6.0 i dysk HDD NTFS na pliki ponad 4GB.

Witam.

 

Trochę się namęczyłem by dojść jak to wszystko skonfigurować, by KODI widzialo dysk i by można było coś na niego wgrać lub usunąć - szczególnie, że standard NTFS nie jest wspierany przez Marshmallow. Na całe szczęście nasza wersja Androida odczytuje te dyski i można sobie bez problemu przeglądać zawartość, ale nie można już jej modyfikować z TV - jak sobie z tym poradzić.

 

Jest sporo poradników jak podłaczyć dysk NTFS do Androida z i bez root - nas interesuje te pierwsze rozwiązanie, więc trzeba zainstalować program Total Commander oraz plugin ExFAT NTFS FAT32 USB Android. O ile Total Commander da się zainstalować z konta Google na komputerze o tyle z pluginem bywa problem - ze swoich prób wyciągnąłem, że działają te apk wielkości 4,3MB a reszta od razu wyskakuje że błąd instalacji. Nie podaje żródeł, bo to już wg gustu można namierzyć plugin pełną wersję albo bezpłatną, która w zupełności do NTFS wystarczy. Po zainstalowaniu obu programów włączamy dysk NTFS i teraz najważniejsze:

 

 - jeżeli chcemy używać go do modfikacji zawartości klikamy ok w oknie:

 

Obraz

Ale pod żadnym pozorem nie zaznaczamy "Używaj domyślnie dla tego urządzenia USB". Jeżeli pojawi się wcześniej czy póżniej domyślne okno podłaczenia dysku USB z pytanie co dalej zrobić klikamy na przycisk Back. Uruchamiamy Total Commander i w zakładce pluginu możemy zobaczyć nasz dysk i dokonywać na nim wszelkich modyfikacji.

 

 - jeżeli chcemy używać dysku do przeglądania zawartości we wszystkich programach Androida to wystarczy zarówno przy komunikacie z wtyczki Paragon jak i w domyślnym oknie podłaczenia dysku wcisnąć przycisk Back.

 

Co w przypadku gdy modyfikowaliśmy coś na dysku - nic prostszego wystarczy wyłaczyć i właczyć TV, a dysk powinniem z powrotem być widoczny. Jeżeli jednak tak się nie stanie powinien w ostateczności pomóc restart TV przez wciśnięcie rzycisku zasilania dłużej niż 5 sekund.

 

Życzę miłego oglądania.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za aktywność na naszym forum. Takie posty są dla nas wyjątkowo cenne i mamy nadzieję, że będą użyteczne dla człownków naszej społeczności.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony.

profile.country.PL.title
Robert_Dobosz
Użytkownik

Niestety na dłuższą mętę rozwiązanie się nie sprawdza, bo przynajmniej u mnie wyskakuje błąd wtyczki od Paragon. Czytałem dość obszernie o tym temacie i dochodzę do wniosku, że brakuje po prostu montowania NTFS, bo system ma sterownik go obsługujący. Niestety dodanie obsługi montowania NTFS-3G - gotowego narzędzia do tego celu wymaga zrootowania telefonu co wiąże się z utratą gwarancji jak zakładam, więc tak czy inaczej składam prośbę do Sony - czy możecie dodać aktualizacje zwierającą obsługę montowania NTFS-3G.