anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[Android TV, KDL-43W755C] Automatyczne przyciemnianie obrazu

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

[Android TV, KDL-43W755C] Automatyczne przyciemnianie obrazu

Od dłuższego czasu drażni mnie automatyczne dopasowywanie jasności obrazu do wyświetlanych elementów. Zauważyłem, że jeśli pojawiają się na ekranie jasne elementy (punkty świetlne na filmie, ale i np. menu telewizora, napisy w filmie itp.) ekran jest wyraźnie jaśniejszy. Jeśli takich elementów nie ma - obraz się przyciemnia. Jest to strasznie denerwujące, bo czasem mam wrażenie, że pogarsza mi się wzrok. 

Szukałem jakiegoś przełącznika odpowiedzialnego za takie działanie TV, ale nie znalazłem niczego takiego.

 

Może ktoś posiada wiedzę, czy da się to cholerstwo wyłączyć i ustalić stałą jasność obrazu?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Przeczytać instrukcje obsługi i wyłączyć automatyczną jasność obrazu.

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

Szczwany pomysł, ale:

 

1. do telewizorów z Android TV instrukcji zawierającej ich opcje nie ma

2. Nie ma tu takiej opcji jak automatyczne przyciemnianie obrazu.

 

 

Marky102
Nowicjusz

wyłącz dynamiczny kontrast(zaawansowane zwiększenie kontrastu) i czujnik światła

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

DSC_0176.JPG

defrugo
Poszukiwacz

Witam. 

 

Mam podobny problem w moim telewizorze. Jest to Sony KDL - 50w809c. Z tym że problem występuje podczas odtwarzania filmów z USB. Podczas oglądania wciskam na pilocie action menu i wchodzę w ustawienia ekranu dla aplikacji. Tam mam wyłączona opcję czujnika oświetlenia. Obraz przyciemnia się w momencie gdy oświetlenie w danej scenie jest ciemne bądź mieszane (cześć kadru jasna, część ciemna). Zauważyłem też że gdy jest taka scena to gdy dźwięk robi się głośniejszy to obraz jaśnieje. Nie wiem jaki ma to związek z obrazem. Mam do telewizora podpięty soundbar przez wyjście optyczne. W aplikacjach typy YouTube w ogóle nie mam tego problemu występuje to tylko w filmach odtwarzanych z USB przez programy takie jak MX Player i KODI. 

 

Wie ktoś może jak to wyłączyć, bo jest to strasznie irytujące.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Tak jak pisał poprzednik: zaawansowane ustawienia kontrastu, czy tam automatyczne ustawienia kontrastu. Daj na "Wyłącz" i będziesz zadowolony.

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Z tym że problem występuje podczas odtwarzania filmów z USB.

Każde źródło ma swoje ustawienia obrazu, dlatego też musisz na wszystkich wejściach poustawiać te wartości jak napisano wyżej

profile.country.PL.title
Icek.44-_
Poszukiwacz

Mam Sony 65 XF 9005.Uzywam tylko do oglądania TV .Telewizor co jakiś czas sam przyciemnia-rozjasnia obraz nawet podczas trwania stabilnego obrazu na wszystkich kanałach.Wyłączyłem już automatycnze ustawienie kontrastu.Dalej bez poprawy.Pomocy

profile.country.PL.title
EuGenewolfe
Użytkownik

Niestety mam to samo i od kilku lat nikt nie zaproponował rozwiązania 😔