anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-55W755C - problem z internetem

ROZWIĄZANE
mastercih
Poszukiwacz

KDL-55W755C - problem z internetem

Dobry wieczór,

 

powoli tracę cierpliwość. Konfiguruję telewizor, ustawiam połączenie z internetem - najpierw przez WiFi - na routerze mam statyczne przydzielanie adresów IP v4. Podaję wszystkie adresy. Stan sieci: Połączono. Wchodzę dodatkowo w ustawienia zaawansowane i sprawdzam czy jest połączenie... stan połączenia: OK, dostęp lokalny: OK, dostęp do internetu: OK.

 

Ale internetu nie ma. Włączam telewizor, wyłączam, sprawdzam wszystko po 10 razy i pstryk - nagle zaczyna działać. I działa bez problemu cały czas. Włączam telewizor, wyłączam wszystko całyczas działa do momentu.... wyłączenia telewizora z prądu. Po tej operacji, android ładuje się na nowo, połączenie internetowe niby też się połączyło, wszystko jest ok, otwieram YouTube ... brak połączenia z siecią.... i szlag mnie trafia, bo znowu nie działa! Zajmuję się informatyką na codzień ale ręce mi opadają przy tym telewizorze.

 

Myślę sobie, może problem z kartą sieciową. Wyłączam WiFi, uruchamiam połączenie po kablu, ustawiam statyczne adresy IP, połączenie zestawione, testy połączenia - wszystko OK, ale np. TVN player nie działa, YouTube - nie działa itd..... Po kilkunastu minutach walki, włączaniu-wyłączaniu, wpisywaniu po raz 10-ty te same dane, internet w końcu zaczyna działać, ale znowu do momentu wyłączenia telewizora z prądu.

 

Czy zgłaszać to do serwisu, czy jest jakieś rozwiązanie?

 

Pozdrawiam

M. Lewicki

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
mastercih
Poszukiwacz

zdaje się że aktualizacja firmware'u z dn. 13.10.2015 rozwiązała problem.

 

Pozdrawiam

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Krukocz
Nowicjusz

Witam. Mam ten sam problem na tv 55x8509c. Byc moze to sie dzieje na wszystkich tv z andkiem sonego. Problemem moze byc gubienie daty, godziny i strefy czasowej. Wpisz recznie lub niech pobierze z programu tv. Daj znac czy to jest to.

Sniper10000
Użytkownik

Korzystaj tylko z połączenia LAN, "zapomnij" aktualną sieć WiFi i nie używaj tego połączenia - jest niestabilne. Ustaw synchronizację zegara i strefy czasowej z transmisją TV, bo ręczne ustawienie albo synchronizacja z internetem rozjeżdżają się po zaniku zasilania (zegar powraca do godz. 1:00). Po tych zabiegach powinno być lepiej.

 

I dla ścisłości: ustawianie statyczne adresu IP polega na wpisaniu danych konfiguracyjnych w ustawieniach karty sieciowej urządzenia. A router z uruchomionym sewerem DHCP zawsze przypisuje adres IP dynamicznie, z tą różnicą, że masz możliwość powiązania MAC adresu karty sieciowej z wybranym przez ciebie adresem IP.

mastercih
Poszukiwacz

Sniper bez obaw, znam protokół internetowy.

 

Dzwoniłem do pomocy technicznej i dowiedziałem się, że "ten typ tak ma". Żenada. Telewizory sony z androidem tak po prostu mają. To mój kilkuletni piekarnik za niecałego tysiaka pamięta godzinę po wyłączeniu z prądu, a TV za ponad 4 tysie nie?

 

Śmieszne.

 

Poza tym jestem ciekawy jak oni mierzyli pobór mocy tego urządzenia w trybie czuwania. Wg danych producenta w trybie czuwania pobiera on 0,5W, ciekawe dlaczego mój watomierz wskazuje 13,5W?  W trybie pracy wszystko się zgadza, ok. 70W, zależy od ustawień.

 

To mój pierwszy telewizor sony, co do obrazu to nie mam zastrzeżeń, ale elementy o których tutaj wspominam zniechęcają mnie bardzo do tej marki. Może to dla większości szczegóły, ale dla mnie "ten typ nie ma prawa tak mieć".

 

pozdr.

mastercih
Poszukiwacz

zdaje się że aktualizacja firmware'u z dn. 13.10.2015 rozwiązała problem.

 

Pozdrawiam

 

addiomega
Nowicjusz

Dzięki, informacja o dacie uratowała mnie, TV mam podpięte tylko do neta po wifi i właśnie zmiana synchronizacji daty z transmisji na sieć rozwiązała mój problem. Ciągle musiałem przywracać ustawienia fabryczne po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka, łączył się z wifi ale nie było internetu. Dzięki 

Buczynski81
Nowicjusz

Mam to samo.. Po zmianie konfiguracji czasu jest ok.. Dziękuję