anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia KD-55XG8596 - pilot, problemy z komunikacją Bluetooth

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
cybershogun
Poszukiwacz

Bravia KD-55XG8596 - pilot, problemy z komunikacją Bluetooth

Witam,

 

Korzystam z dekodera HD3000 Cyfrowego Polsatu i steruję nim pilotem z TV poprzez HDMI. Od czasu, gdy podłączyłem dekoder, zdarza się często, że pilot traci komunikację Bluetooth i przestaje wtedy również sterować dekoderem. Pomaga jedynie wyjęcie baterii na około 30 sekund i ponowne włączenie pilota. Pilot nie reaguje na ponowienie parowania - tak, jakby wewnętrzny moduł Bluetooth w pilocie zupełnie się zawieszał albo komunikacja HDMI-CEC zaburzała jego funkcjonalność.

 

Proszę o sprawdzenie zachowania oprogramowania pilota (pewnie to pilot uniwersalny do wielu modeli Bravii) i ewentualną poprawkę oprogramowania.

 

Pozdrawiam:

Konrad Jurkiewicz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

czy przeprowadziłeś już aktualizację systemu do Android 9? Każda aktualizacja może rozwiązać tego typu problem. Ponadto, warto wymienić fabryczne baterie w pilocie na nowe.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

czy przeprowadziłeś już aktualizację systemu do Android 9? Każda aktualizacja może rozwiązać tego typu problem. Ponadto, warto wymienić fabryczne baterie w pilocie na nowe.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
cybershogun
Poszukiwacz

Baterie są nowe, Android aktualny. Wyłączenie i włączenie Bluetooth w TV czasem też pomaga. Zdarzyło się też, że TV się zrestartował podczas próby "obudzenia" połączenia Bluetooth. Generalnie, coś jest nie w porządku z podtrzymywaniem połączenia Bluetooth. Pierwszym objawem jest zawsze "zacinanie się" klawiszy podczas nawigacji w menu.

profile.country.PL.title
cybershogun
Poszukiwacz

Wymieniłem nowe baterie na inne nowe baterie i problem przestał występować. Baterie mierzyłem na mierniku i pokazywały prawidłowe wartości napięcia, ale widoczne były uszkodzone i napięcie mogło spadać pod realnym obciążeniem. Tak, czy inaczej, dziękuję - rozwiązanie było prawidłowe.