anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-60XF8305 Problem z 4k na HDMI 2 i 3

profile.country.PL.title
corran11
Poszukiwacz

KD-60XF8305 Problem z 4k na HDMI 2 i 3

Witam,

Mam problem z telewizorem KD-60XF8305 kupionym około rok temu (ważna gwarancja)

Problem polega na odtwarzaniu obrazu powyżej full hd z wejść HDMI 2 i 3

W opcjach TV włączone mam: Format sygnału HDMI - Ulepszony format 

 

Problem pojawia się gdy do wejścia HDMI 3 (ARC) lub HDMI 2 podłączam Playstation 4 Pro lub PC 

Po kilku chwilach TV zaczyna gubić obraz, tak jakbym odłączał źródło. Obraz miga na czarno i wyświetla się podpis z nazwą źródła i rozdzielczością. Obraz co sekunde przełącza się ze źródła na czerń. Jest to zarówno przy podłączeniu PC jak i PS4 Pro, efekt jest znacznie gorszy przy podłączeniu PC bo tam miga od razu, na konsoli na ogół daje się najpierw troche pograć - jest to nieregularne

Przy wejściu HDMI 2 jest lepiej ale wciąż źle - gubienie obrazu z PC jest co kilka minut (na sekunde), z konsoli jest znacznie rzadziej ale też się zdarza. 

 

Bardzo proszę o wsparcie - czy jest to wada telewizora czy ustawień lub softu?

 

Dziekuje z góry za wszelką pomoc

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

corran11,

 

Ulepszony format włączamy wyłącznie wtedy gdy dostarczamy do TV obraz w HDR z urządzeń z High Dynamic Range. W przypadku innych urządzeń może on działać niepoprawnie.

profile.country.PL.title
corran11
Poszukiwacz

Dziekuje bardzo za odpowiedz

 

W takim wypadku zrozumiałe jest że źle współgrało z PC

Ale pozostaje pytanie odnośnie PS4 PRO - obraz jest gubiony mimo ze jest nadawany w HDR

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

corran11,

 

Spróbuj podłączyć urządzenie na innym kablu. Możliwe, że to on jest problemem w tym wypadku.

profile.country.PL.title
corran11
Poszukiwacz

Dziekuje za odpowiedz

Dzisiaj zmienilem kabel i niestety sytuacja jest identyczna - gdy podlaczam PS4 do wejscia ARC - od razu po wlaczeniu obraz jest gubiony, miga i pokazuje komunikat z ktorym zrodlem sie laczy - zupelnie jakbym co pare sekund odlaczal kabel

profile.country.PL.title
corran11
Poszukiwacz

Na kilka dni udało mi się rozwiązać problem - wyłączyłem automatyczne dostosowywanie sie obrazu - zostawilem na standardowym

 

Niestety problem w koncu wrocil - wyglada to jak na filmie ponizej

https://youtu.be/Z3UgPtc5a5s

 

Jest to calkowicie losowe, kilka razy dziala dobrze a potem pojawia sie cos takiego

Wystepuje to glownie na wejsciu ARC

Dodatkowo przywrocilem ustawienia fabryczne TV - bez zadnych zmian

 

Czy kwalifikuje sie to pod reklamacje?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@corran11 skierowałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


W tej kwestii jedynie co mogę doradzić to kontakt z naszą pomocą techniczną, aby zorganizować usługę serwisową. Klient sprawdził na dwóch urządzeniach i problem występuje na dwóch portach HDMI, które obsługują 4k.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Mam to samo u siebie po aktualizacji najnowszej tyle że tv to xf90 i podłączona ps4 pro u mnie pomaga reset tv i mam spokój na 2 tygodnie później znowu to wraca czekam aż port hdmi padnie bo innej przyczyny nie domyślam się lub błąd w oprogramowaniu jakby skakała rozdzielczość w tv

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Dodam jeszcze że ps4 pro mam pod hdmi 2 a pod hdmi 3 mam soundbara z którym też mam problemy opisałem kilka postów wcześniej i wszystkie cuda nie widy zaczęły się po aktualizacji przez OTA.

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Doszedłem jeszcze do takich wniosków że problem może leżeć w skalerze obrazu do 4k gdyż zauważyłem że u mnie problem ten powstaje gdy na hdmi 1 oglądam telewizję wtedy skaler działa telewizora i włączę konsolę która podaje sygnał już 4k wtedy skaler tv powinien się wyłączyć ale z jakiegoś powodu on głupieje i pomaga reset androida. Ale gdy najpierw wyłącze dekoder a potem włączę konsolę to jeszcze odpukac ani razu jeszcze tego problemu nie uraczylem.